reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Justus7775 przepraszam, ze wbijam sie Wam watek ale doczytalam Twoja historie jesttescie cudowna rodzina Wasza coreczka ma duzo szczescia! Sama nie bylam w takiej sytuacji ale wiem, ze tez bym postapila tak jak Ty.Zespol Downa wiadomo to ciezki temat ale dziecko moze zyc i byc szczesliwie a Wy rowniez.

Jesli masz instagram polecam Ci obserowac aniasle85 ona ma coreczke Kornelje wlasnie z ZD mala jest cuuuudowna! Do tego pozuje i jest mala modelka!

Pozdrawiam

Chyba zakradł się błąd.Nie aniasle85 tylko asiasle85.
Tak czy inaczej dziękuję za te tę stronkę.Pozwala odczarować ZD.W Kornelce jest tyle radości!Chyba tylko na 3 zdjęciach (na których widać że jest chora) na jej buzi nie gości uśmiech!
 
reklama
Co do genetyków nam trafiło się dobrze i mogę naszą Panią genetyk polecić z czystym sercem. My syna a potem siebie diagnozowaliśmy u profesor Olgi Haus w Bydgoszczy. I to świetny fachowiec, życzliwy i konkretny człowiek. Skierowała nas na wszystkie możliwe i konieczne badania.

Już mniej szczęścia miałam z ginekologiem w trakcie badań prenatalnych ... u nas test wyszedł dobrze ale za to na USG słabo była widoczna kość nosowa. Ze względu na mój wiek, wady wodzone u pierwszego syna miałam amniopunkcję ale lekarz przekazując mi informację odebrał mi nadzieję. Przekazał mi, że 3% dzieci bez widocznej kości nosowej rodzi się zdrowe ... i tyle wysłał do domu :(
 
Shaer tak dziekuje moj blad ! Ja sie zakochala w Kornelce jest cudna!

Bo jest.
Mam nadzieję, że nie będę musiała podejmować decyzji - mamy odmienne zdanie z mężem na ten temat.
Póki co mój mąż oswaja się z myślą, że to raczej córka (choć syn nr 2 też miał być corka) i wybraliśmy wstępnie imie
 
@justus7775 masz wspaniałego męża i wielkie w nim oparcie. Razem dacie radę. Doczytałam twoją historię i amnio miałaś robione dopiero po usg polowkowym. Mogłabyś mi napisać czy na połówkowym u Waszej córeczki mierzony był fałd karkowy NF. I czy oprócz problemu z uwidocznieniem kości wyszło coś jeszcze niepokojącego np z serduszkiem. Dopytuję o fałd karkowy NF bo u nas na polowkowych wyszedł poza normą. Badania w I trym oraz przeziernosc karkowa NT miałam w normie. Mnie niestety lekarze nie pokierowali na badania inwazyjne robiłam jedynie echo serce ktore wyszlo ok. Teraz jestem w 33 tyg i z niepokojem oczekuję na rozwiązanie.
 
Tak fald karkowy był mierzony i wyszedł w normie a w serduszku jedynie zastawki na tym samym poziomie ale mówiła że to akurat jest w normie
 
justus7775 trzymam za Was kciuki i wierzę, że będziecie cudownymi i kochającym rodzicami dla Waszej wspaniałej córeczki.
W czwartek miałam badanie połówkowe i nie mierzono mi NT ani wielkości kości nosowej (też gdzieś przeczytałam, że na połówkowym się ją mierzy). Pytałam o to lekarkę podczas badania, to powiedziała, że kość jest obecna, a w tym usg ocenia się anatomie. I teraz nie wiem co o tym myśleć.
 
@justus7775

Czyli USG mialas idealne, nie stwierdzono zadnych wad, tylko PAPPawyszla zle? Wsensie stosunek bialka PAPPa do BHcg?

Dzis mam wizyte u prowadzacej. Nie wiem, moze powinnam. poprosic o cos na uspokojenie? Niby wszystko ok,. ale bole glowy, brzucha (typowe. nerwobole) i koszmary mnie wykoncza...
 
reklama
@ewelina6683 NT czyli przezierności karkowej na tym etapie się nie mierzy ale mierzy się fałd karkowy NF. Na blogu mamaginekolog masz dokładnie opisane usg połówkowe.
U mnie właśnie wyszedł powiększony fałd karkowy NF a przezierność NT w I trym miałam w normie 1.1.
 
Do góry