reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Josefin, tak się cieszę, że wszystko jest w porządku, to też szansa dla mnie, bo miałyśmy identyczne wyniki! Gratuluje serdecznie!! Naprawdę ucieszyła mnie ta wiadomość!!! Poza tym październik-to badanie ma prawo zrobić nieodpłatnie każda ubezpieczona kobieta, wystarczy skierowanie od lekarza, może to być np. ginekolog! Ja mam zaplanowaną amniopunkcje na 4 maja w Łodzi w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki, u dra Lecha Dudarewicza. wysyłam link z opiniami- lech dudarewicz, Dobry ginekolog, genetyk, łódź - opinie w wyszukiwarce i rankingu lekarzy ZnanyLekarz.pl Od swojego lekarza prowadzącego również usłyszałam, że toś świetny specjalista! W internecie znajdziesz o nim sporo informacji, możesz do niego śmiało zadzwonić i umówić się na badanie!
 
reklama
Dzięki dziewczynay za podpowiedz. Mam skierowanie i zabieg będę miała robiony w klinice, w której mam lekarza prowadzącego ale z tego co wiem próbki są wysyłane właśnie do Łodzi - ponoć szybciej przysyłają wyniki niż kliniki warszawskie. Cały czas się zastanawiam decydować sie na badanie tzw. FISH. Wyniki są znane już po 3,4 dniach. Tyle że są to już badania na koszt pacjęta (nawet jesli zabieg jest finansowany przez NFZ) - 1000 zł. Co o tym sądzicie?
 
PAZDZIERNIK jezeli Cie stac to rob FISH. W tym czasie co ja robilam amniopunkcje zwykla, moja kolezanka robila FISH i pozniej ja bylam zla, bo ona miala wynik zaraz po 2-4dniach , a ja prawie 4tyg niepewnosci. szokda Twojego stresu.


Jezeli dziecko jest zdrowe, to amniopunkcja nie wplynie negatywnie na jego rozwoj. Powiklania po amniopunkcji zdarzaja sie bardz rzadko i niestety dotycza dzieci , ktore nie do konca sa zdrowe :-( (nie musi to byc choroba zwiazana z genami, ktora wykazuje amniopunkcja)
 
Ja mam obiekcje tylko z jednego powodu. Nie chciałabym za nic sytuacji, że wyniki dostałabym szybko a po ich poznaniu (i założeniu ze wszystko jest w porządku) wystąpią jakieś powikłania pozabiegowe... Ale moze zdrobię tak, ze wyniki poczekają dzień czy dwa... Ale masz rację stopi69 4 tygodnie wydają sie koszmarnie długim czasem...
 
PAZDZIERNIK te 4tyg sa koszmarne uwierz mi!!!! Ja mialam termin podany kiedy bedzie wynik . Pozniej wynik sie opoznial, wiec ja juz sobie nakrecalam film,ze cos nie tak.... Do tego codziennie patrzylam sie na moja siostre z z. Downa i jeszcze bardziej sie nakrecalam.....
 
Czy ta metoda FISH niesie za sobą takie ryzyko jak amniopunkcja? Jakie są różnice? Czy chodzi tylko o to, że wynik jest wcześniej? Powiem szczerze, że nic o tym nie słyszałam!!!
Poza tym październik, czy twoja klinika jest sprawdzona i ma duże doświadczenie w robieniu amniopunkcji? Ja jestem z Wałbrzycha, u nas w szpitalu położniczym- najlepszym na Dolnym Śląsku, robią to badanie, ale lekarz powiedział mi, że nie mają takiej praktyki jak Łódź, więc szczerze polecił mi właśnie dra Dudarewicza! Zorientuj się jeszcze! Pozdrawiam!
 
Witam wszystkie przyszłe mamy;
Ja również stanęłam przed decyzją: robić czy nie. I jednak zrobie - chcę wiedzieć... Josefin, mówiłaś że masz godnego polecenia lekarza w Wawie, czy możesz podać proszę namiary na niego - z góry dziękuję :)
Najgorsza jest ta niepweność, czekanie i poczucie bezsilnośći - bo przecież nic juz sie nie da zrobić, można tylko czekać. I ten strach. Na dodatek ten stan odbiera całą radość i poczucie szczęścia.
Ale wierzę że będzie dobrze. Musi.
Ściskam Was wszystkie bardzo cieplutko. :tak:

Pazdziernik ja robilam amniopunkcje 12 kwietnia tego roku w instytucie matki i dziecka na ulicy kasprzaka
co prawda u mnie nie chodzilo o amnio genetyczna ,tylko ze wzgledu na toxo ktore najprawdopodobniej zlapalam w ciazy
ale zrobilam,od tego poniedzialku wiem ze moje dziecko jest zdrowe
balam sie cholernie tej amnio,ale podejscie lekarza statąd plus moj spokoj od poniedzialku warto bylo
zycze powodzenia

josefine gratulacje zdrowego synka
 
Ostatnia edycja:
Może masz rację edytaw-ch- sprawdzę to jeszcze. Z grugiej strony, jestem pod opieką jednego z najlepszych gin. w Warszawie (który sam też wykonuje ten zabieg). On sam polecił mi jednak innego specjalistę, który ma najmnieszy procent powikłań. W sumie to mam do mojego dr pełne zaufanie, ale faktycznie jeszcze dopytam :)
A co do FISH to:
FISH (fluorescencyjne hybrydyzacja in situ):
· stosowana od lat 80-tych XX wieku
· obok analizy chromosomów umożliwia także badanie jąder w stadium interfazy
· zastosowanie sond specyficznych (dostępnych komercyjnie) dla chromosomów pary 13, 18, 21, X i Y umożliwia szybką diagnostykę najczęściej występujących aneuploidii chromosomowych
· wymaga pozyskania niewielkiej ilości amniocytów bądź komórek kosmówki
· wyniki badania uzyskuje się w przeciągu 24 godzin

Czyli korzystając z materiału pobranego przy amniopunkcji sa wykonywane tylko podstawowe badanie ale wynik jest migiem (nie wymaga zakładania hodowli). W przypadku zwiększonego ryzyka wystąpienia ZD znasz odpowiedz za kilka dni... - ale tak jak wspominalam, płatne dodatkowo (1000zl) prywanie.
ściskam cieplutko :) i powodzenia!

 
PAZDZIERNIK ja mialam robiona amniopunkcje INVIMED w warszawie na Rakowieckiej (u dr. Rokickiego) Z cala odpowiedzialnoscia moge polecic .Poznalam go przed samym zabiegiem, akiedy przeprowadzal ze mna rozmowe - super wszystko wytlumaczyl i nastawil mnie bardzo pozytywnie. Oni pobrany plyn daja do badania do IMiDZ.



DOROTKA
na amniopunkcje dot. wykrycia jakis anomali genetycznych w IMiDz czeka sie 3-4tyg. Ja mialam badany plyn wlasnie w laboratorium IMiDZ i 4tyg czekalam :-( (choc pobierany w Invimedzie) Dzwonilam bezposrednio tez do laboratorium i 3 tyg po nie maili jescze wyniku....
 
reklama
PAZDZIERNIK ja mialam robiona amniopunkcje INVIMED w warszawie na Rakowieckiej (u dr. Rokickiego) Z cala odpowiedzialnoscia moge polecic .Poznalam go przed samym zabiegiem, akiedy przeprowadzal ze mna rozmowe - super wszystko wytlumaczyl i nastawil mnie bardzo pozytywnie. Oni pobrany plyn daja do badania do IMiDZ.



DOROTKA
na amniopunkcje dot. wykrycia jakis anomali genetycznych w IMiDz czeka sie 3-4tyg. Ja mialam badany plyn wlasnie w laboratorium IMiDZ i 4tyg czekalam :-( (choc pobierany w Invimedzie) Dzwonilam bezposrednio tez do laboratorium i 3 tyg po nie maili jescze wyniku....

no wiem ze na genetyczną czeka sie okolo 3-4 tyg
ja mialam amnio ze wzgledu na toxo wiec czekalam 2 tyg
 
Do góry