reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Hej bardzo sie boje tej amino a muszę zrobić usg wszystko ok wyszło ale z krwi źle
Wolne Bhcg 116,20IU/I odpowiada 4,444MoM
PAPP-A 1.480 odpowiada 0,644MoM
30lipca mam amino i mam nadzieje ze dobrze wyjdzie
 
reklama
Hej bardzo sie boje tej amino a muszę zrobić usg wszystko ok wyszło ale z krwi źle
Wolne Bhcg 116,20IU/I odpowiada 4,444MoM
PAPP-A 1.480 odpowiada 0,644MoM
30lipca mam amino i mam nadzieje ze dobrze wyjdzie

To jakie skorygowane wyszło?
Trzymam kciuki za bezproblemowe amnio o dobre wyniki
 
Hej bardzo sie boje tej amino a muszę zrobić usg wszystko ok wyszło ale z krwi źle
Wolne Bhcg 116,20IU/I odpowiada 4,444MoM
PAPP-A 1.480 odpowiada 0,644MoM
30lipca mam amino i mam nadzieje ze dobrze wyjdzie

Jeśli USG jest dobre to bądź dobrej myśli.
Nie wiem jakie masz ryzyko skorygowane i ile masz lat, ale biochemia czasem wskazuje fałszywie.
Papę miałam 3,7908 MoM
 
Jeśli USG jest dobre to bądź dobrej myśli.
Nie wiem jakie masz ryzyko skorygowane i ile masz lat, ale biochemia czasem wskazuje fałszywie.
Papę miałam 3,7908 MoM
Ja mam 27 lat pierwsze dziecko zdrowe miałam prenatalne Ale w drugim i trzecim trymestrze i nie miałam pobierana krew i było wszystko ok nie mam w rodzinie żadnych chorych genetycznie n8ecwien czy to prawda ale jeśli byli by chore na dawna to by nie było widać kości nosowej A moje malestwo było wszystko super widać i parametry wszystkie ok były co naj ważniejsze CRL 61.5MM A NT 1.40
 
To jakie skorygowane wyszło?
Trzymam kciuki za bezproblemowe amnio o dobre wyniki
hcg jest faktycznie podwyższone ale same wartości nie są wyznacznikiem wskazana jest kalkulacja ryzyka nieinwazyjne badanie weryfikujące to test na plodowe DNA w Pani krwi.tak mu napisał na forum lekarz ginekolog

_________________
 
hcg jest faktycznie podwyższone ale same wartości nie są wyznacznikiem wskazana jest kalkulacja ryzyka nieinwazyjne badanie weryfikujące to test na plodowe DNA w Pani krwi.tak mu napisał na forum lekarz ginekolog

_________________


A co mówi lekarz prowadzący?
Pan doktor z forum na pewno bedzie namawiał na testy odpłatne w ich klinice, albo patronującej, bo dla niego to czysty zysk.

Jeśli PAPPa jest ok, USG prenatalne sa ok, jesteś młodą osoba, to nie ryzyko że coś jest nie tak naprawdę jest b niskie.Poza tym skoro miałaś już USG prenatalne III trymestru to raczej na testy jest zdecydowanie za późno.
 
A co mówi lekarz prowadzący?
Pan doktor z forum na pewno bedzie namawiał na testy odpłatne w ich klinice, albo patronującej, bo dla niego to czysty zysk.

Jeśli PAPPa jest ok, USG prenatalne sa ok, jesteś młodą osoba, to nie ryzyko że coś jest nie tak naprawdę jest b niskie.Poza tym skoro miałaś już USG prenatalne III trymestru to raczej na testy jest zdecydowanie za późno.
 
J
Ja byłam w pierwszej ciąży to byłam tylko w 2 i 3 trymestr syn jest zdrowy ma 3 latka jedynie co to miał z serduszkiem problem bo spadała mu akcja serca ale już jest ok zdrowy teraz byłam bo chciałam spr serduszko maluszka i byłam na NFZ skierowanie USG przebiegło super wszystko było widać nawet paluszki nosek buzia uszka byłam w 12 tyg+4 4dni czy jakoś tak teraz jestem obecnie w 15 tygodniu i amino mam wyznaczone na 30 lipca więc będę miała w 16 tyg robione mój pan ginekolog z prenatalnych powiedział że mam się zastanowić czy chce amino czy żyć do końca ciąży w niepewności jakie dzidzia się urodzi A i mówił mi o tym płatnym ale powiedział że ponad 2tys to kosztuje i nie daje 100%pewności tylko 99%że wyjdzie prawidłowo że test amino jest wiarygodny naj bardziej na 100% że mam porozmawiać z mężem rodzina no ale mąż powiedział że dzidzia jest zdrowa bo nie mamy konfliktu że mam się nie martwić itp ale jak chce i się nie boję to mogę iść na amino że on wezmnie naj wyżej urlop opiekę na dziecko żeby z nim być przez 2 dni żebym ja mogła sobie odpocząć i żeby młody po mnie nie skakał A moja mama pojedzie ze mną na to żebym nie musiała po tym prowadzić auta no i się zdecydowałam w końcu uznałam co ma być to będzie tam na górze jest pisane każdemu całe życie i od tego nie uciekniemy i cały czas myślę pozytywnie że będzie dobrze i wyniki wyjdą ok żeby się nie załamywać bo przez stres przez 2 dni spadlam z wagi 2 kg No mi to nie szkodzi bo jestem grubszej budowy ciała no ale po co się martwić na zapas
 
reklama
Do góry