reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Cześć dziewczyny
Czytam i czytam Wasze historie , napisze i swoją może to choć trochę mi pomoze
Mam 33 lata we wtorek udałam sie z wynikami pappy na badania prenatalne w 13 tyg.obraz z USG bardzo dobry ,po wprowadzeniu wyników pappy do systemu usłyszałam przerażająca dla mnie wiadomość :wysokie ryzyko trisomi 21, ryzyko skorygowane do 1:68.sluchalam jak oniemiała ,co On do mnie mówi??.
Potem posypały się skierowania ...
Od początku miałam problemy z ciążą cały czas duphaston , plamienia które ustały dopiero pod koniec 12 tygodnia.
Na drugi dzień poszłam umówić wizytę na amnio , dzień wcześniej będzie jeszcze wizyta z genetykiem.szok.mam dwójkę zdrowych dzieci dlatego tym bardziej nie mogę w to uwierzyć .

Ryzyko skorygowane dla TR 21 miałam 1:57.
Obraz USG prawidłowy, ale kiepska biochemia.
Zdecydowaliśmy się na amniopunkcje, wynik kariotyp.zenski prawidłowy. Za cztery tygodnie nasza corcia planowo ma przyjsc na świat.
Czuje, że u Ciebie również będzie happy end
 
reklama
Witam wszystkich :) Jestem nowa na tym forum ponieważ temat aminopunkcji dotknoł również mnie. 2 tygodnie temu robiłam badania prenatralne w gymycentrum w Katowicach . Po tygodniu od zrobienia badń dostałam telefon z wiadomością że jest duże ryzyko 18 trysomi. Nie wyjasniając sytuacji Pani zapytała sie mnie czy wyraźam zgodę na aminopunkcję nie informując mnie o skutkach ubocznych ani po co to badanie. Poprostu rozmowa jak o katarze :frown:. Nie miałam nawet konsultacji z genetykiem dlatego postanowiłam na drugi dzień pojechac po te wyniki. Nie bedę pisac jak przebiegało samo badanie ale czułam sie w tej przychodni jak piąte koło :frown: . Obraz usg bez zarzutów opróczpulsu 176 , gdy pytałam lekarza czy mieści się w normie usłyszałam że jest dobrze. Wracając do wyników qyliczono mi nastepujace ryzyko : trysomia 21 : 6812 , trysomia 18 : 837 , trysomia 13 : 1793. jak zobaczyłam wyniki postanowiłam umówić się na badania prenatralne w innym osrodku i wczoraj byłam w Feminie i według usg wszystko ok , puls wynosi 153 .( podobno wysoki puls płodu jest to marker 18 trysomi ale lekarz mnie o tym nie poinformował ) . Na wyniki testu pappa jeszcze czekam ale powinny być jutro. Zobaczę co wyjdzie ale chyba i tak czeka mnie aminopunkcja bo nie wyobrazam sobie urodzic dzieciaczka z 18 trysomia :frown: . Kobitki poradzcie gdzie najlepiej wykonać aminopunkcję na Śląsku ? Genetyk u którego wczoraj byłam poleca ośrodek Genom w Rudzie Śląskiej. Jestem zapisana na 04.10 na amino do Gymycentrum ale juz nie chcę tam wracać po potraktowaniu po badaniach prenatralnych które tez odbyły się w pośpiechu i w mojim stresie. Za wszelkie sugestie będę bardzo wdzięczna. A czy bakterie w moczu są przeciwskazaniem do wykonania amino ??
Ja miałam ryzyko trisomii 18 1:68. Nie zdecydowałam się na amnio tylko zrobiłam NIFTY. Wynik prawidłowy. Jestem w 35 tc i na wszystkich usg wyniki są dobre, bez żadnych wad, które w przypadku zespołu edwardsa byłyby widoczne.
Mam za to cukrzyce ciążowa, co może tłumaczyć niskie wyniki pappy.
 
Ja miałam ryzyko trisomii 18 1:68. Nie zdecydowałam się na amnio tylko zrobiłam NIFTY. Wynik prawidłowy. Jestem w 35 tc i na wszystkich usg wyniki są dobre, bez żadnych wad, które w przypadku zespołu edwardsa byłyby widoczne.
Mam za to cukrzyce ciążowa, co może tłumaczyć niskie wyniki pappy.

Według badań robionych w 12 w5d mam ryzyko mniejsze niż podstawowe. Nie wiem czy w ciągu dwóch tygodni białko Pappa mogło się zwiększyć o raz. W poniedziałek idę do genetyka zobaczę co powie. Ale chyba nie wykonań aminopunkcji.wiem że badania są robione na dwóch różnych urządzeniach.
 

Załączniki

  • 1537601271737..jpg
    1537601271737..jpg
    1,9 MB · Wyświetleń: 202
Ryzyko skorygowane dla TR 21 miałam 1:57.
Obraz USG prawidłowy, ale kiepska biochemia.
Zdecydowaliśmy się na amniopunkcje, wynik kariotyp.zenski prawidłowy. Za cztery tygodnie nasza corcia planowo ma przyjsc na świat.
Czuje, że u Ciebie również będzie happy end
Mam prośbę, czy możesz przypomnieć jaka mialas biochemie? i czy również słyszałaś o tym, że płeć żeńska podnosi betę?
 
Mam prośbę, czy możesz przypomnieć jaka mialas biochemie? i czy również słyszałaś o tym, że płeć żeńska podnosi betę?

Słyszałam.Jak również to że parametry mogą być zaburzone przez problemy z łożyskiem, cukrzycę, cholestaze, ryzyko przedwczesnego porodu, tarczycę, hormony, in vitro i mnóstwo innych..

Beta hCG 104, 000 IU/I - 3,7908 MoM
PAPP-A 3,268 IU/I - 0,7626 MoM
 
Według badań robionych w 12 w5d mam ryzyko mniejsze niż podstawowe. Nie wiem czy w ciągu dwóch tygodni białko Pappa mogło się zwiększyć o raz. W poniedziałek idę do genetyka zobaczę co powie. Ale chyba nie wykonań aminopunkcji.wiem że badania są robione na dwóch różnych urządzeniach.


Moim zdaniem masz naprawdę b dobre wyniki.I ja osobiście nie zdecydowałabym się na amnio, bo szansę na urodzenie dziecka z któraś z tych trzech trisomii jest naprawdę tak marginalne, że bardziej bym się bała czy nie zaszkodzi maluszkowi amniopunkcja.
 
Moim zdaniem masz naprawdę b dobre wyniki.I ja osobiście nie zdecydowałabym się na amnio, bo szansę na urodzenie dziecka z któraś z tych trzech trisomii jest naprawdę tak marginalne, że bardziej bym się bała czy nie zaszkodzi maluszkowi amniopunkcja.
Jeśli to prawda że tarczyca wpływa na białko Pappa to jest zastawiające bo w pierwszej ciąży też miałam niedoczynność tarczycy i wyniki miałam wyższe niż teraz. Może Hashimoto ma wpływ bo teraz i to mi się przyplątało.
Zdecydowałam że nie zrobię chyba tej aminopunkcji. Jakby nie było to te wady można zauważyć przy USG . I zazwyczaj do 20 tygodnia jeśli dziecko jest obarczone trisomią coś powinno już wykazać. Nie wiem czy robię dobrze ale co mi da wiedzą że dziecko jest chore jak bym chyba nie potrafiła wykonać terminacji ciąży.
 
Słyszałam.Jak również to że parametry mogą być zaburzone przez problemy z łożyskiem, cukrzycę, cholestaze, ryzyko przedwczesnego porodu, tarczycę, hormony, in vitro i mnóstwo innych..

Beta hCG 104, 000 IU/I - 3,7908 MoM
PAPP-A 3,268 IU/I - 0,7626 MoM
Ja miałam w pierwszej ciąży cholestaze ciążowa i cc miałam w 38 tygodniu mogę na nie muszę mieć w tej ciąży cholestaze mówia, e przy cholestazie swędzi stopy ręce całe ciało A mnie nie siedziało tak tylko zaczęła mi schodzić skura z dłoni A tak to spoko później miałam swędzenie ale nie takie uporczywe jak mówią co nie którzy że się drapia brak końca . Ale kurczę nie pamiętam e którym tygodniu mi wyszło że mam cholestaze jak narazie robiłam badania wątrobowe w 21 tygodniu i narazie wszystkie wyniki mam ok ale mówią że to może nawet wyskoczyć pod koniec ciąży ja wiem że jak się dostalam w 34 tyg do szpitala to już później szpital był mój drugim domem wyszłam do domu na 2 tygodnie i z now do szpitala dobrze że zdążyłam przez 2 tygodnie po prać po prasowac małemu ubranka bo o mały włos to bym dopiero robiła wszystko po porodzie teraz mam zamiar wcześniej przygotować ubranka żeby mnie nic nie zaskoczyło bo nie wiem co będzie lepiej mieć przygotowane i niech sobie leży a łóżeczko no to już mąż z moja mama będzie musiał ubierać składać w razie czego jak będzie trzeba wcześniej nie będzie A zawsze można ubrać w ten dzień co wyjdę że szpitala oczywiście jak będę miała siłę chyba że mama moja pomoże
 
Zdecydowałam się donosić.

U mnie dali wybór, tam gdzie totalnie nie wiedzialam, że można - dali mi wybór „przy tak ciężkiej wadzie”.

Dziewczyna obok zdecydowała się na terminację (zespół downa).

Cały czas czuję ruchy Małej... Może jakoś łatwiej będzie mi ją pożegnać i zajść w kolejną ciążę. Ale jak się okaże, że następne będzie chore - robię terminację i zawiązuję jajniki. Więcej tego nie zniosę.

Już zaczęłam 22 tydzień. W 37 tygodniu będzie cesarka. No chyba że wcześniej macica będzie za duża (ponoć już mam bardzo dużą - co mnie przeraża). Ponieważ, dziecko ma wodogłowie - więc jest dużo większe.

Stoję przed wyborem hospicjum.

Dziękuję Wam wszystkim za wsparcie :*
 
reklama
Do góry