reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Pisałam tu już kiedyś. Również miałam bardzo niskie białko i betę i zwiększone ryzyko ZE przy idealnym usg. Córka zdrowa ale po 35 tc już nie rosła. Na szczęście wzrost zatrzymał się późno więc urodziła się mała ale zdrowa. W takiej sytuacji koniecznie trzeba obserwować czy dziecko prawidłowo rośnie. Przepływy i stan łożyska trzeba sprawdzać i wyczulic na to lekarza bo mój nie wiązał tych dwóch rzeczy a różnie mogło być

Na szczęście moja gin i dr Dębska od razu na to uczulili i mam nawet wyliczone ryzyko. I dlatego właśnie łykam już profilaktycznie acard 150 mg. Od dzisiaj przerwa, bo trzeba zastopować na kilka dni przed amnio. Dobrze, że u Ciebie wszystko dobrze się pomyślnie się skończyło :)
 
reklama
@Magdamama myślę, że choćby ze względu na wiek warto zrobić amniopunkcję. NIFTY czy Harmony to badania przesiewowe, podobnie jak PAPPa i nie stanowią podstawy do diagnozy plus dużo kosztują. Jeszcze zależy też, jakie wyszło ryzyko po USG i PAPPa. Jeśli wyższe niż ryzyko powikłań po amnio, to zdecydowanie zrobiłabym amnio.
 
Chyba moja odpowiedź nie pojawiła się...

@Magdamama, myślę, że warto zrobić amnio, choćby ze względu na wiek. NIFTY czy Harmony to badania przesiewowe, podobnie jak PAPPA i nie stanowią podstawy do diagnozy plus dużo kosztują. Jeszcze zależy też, jakie masz ryzyko po USG i PAPPA. Jeśli wyższe niż ryzyko powikłań po amnio, to ja zdecydowanie zrobiłabym amnio. Można robić już od 14 tc (ja będę miała skończony 14 tc wg OM, 15tc wg USG).
 
Dziewczyny błagam poradźcie mi mam 39 lat robiłam test pappa i to usg w usg wyszło wszystko super tylko tentno serca zle 190 na minutę jestem 12i 6 dni ciąży .. test pappa wyszedł zły prawdopodobnie wada genetyczne do tego mam krwiaka ... punkcję boje sie zrobić kość były nosowa wszystko dobrze rozwinięte tylko serduszko , lekarz sam mój nie bardzo wie co mi ma radzić .. mówi ze nie jest dobrze ze nie wiadomo czy malyszek wytrzyma z tym sercem .,. Chyba zrobię te nieinwazyjne prywatnie badania boje sie bardzo i gubię sie w tym wszystkim ...
Witaj my mielismy 187 ud/min i też powiedział mój genetyk że za szybko serduszko bije też się martwiłam a tak po za tym usg bez zastrzeżeń gorzej było z krwia PAPPA 0,644 a Beta 4.444 Jakos tak i ryzyko ZD a na dzień dzisiejszy moja dzidzia rośnie prawidłowo serduszko ok jest w normie . tylko teraz czekać na styczeń bo termin mam na 13 stycznia :)
 
@Magdamama myślę, że choćby ze względu na wiek warto zrobić amniopunkcję. NIFTY czy Harmony to badania przesiewowe, podobnie jak PAPPa i nie stanowią podstawy do diagnozy plus dużo kosztują. Jeszcze zależy też, jakie wyszło ryzyko po USG i PAPPa. Jeśli wyższe niż ryzyko powikłań po amnio, to zdecydowanie zrobiłabym amnio.
Ja mam krwiaka do tego wszystkiego wiec tu jest jeszcze większe ryzyko niż normalnie
 
Witaj my mielismy 187 ud/min i też powiedział mój genetyk że za szybko serduszko bije też się martwiłam a tak po za tym usg bez zastrzeżeń gorzej było z krwia PAPPA 0,644 a Beta 4.444 Jakos tak i ryzyko ZD a na dzień dzisiejszy moja dzidzia rośnie prawidłowo serduszko ok jest w normie . tylko teraz czekać na styczeń bo termin mam na 13 stycznia :)
U mnie usg super wyszło tylko serduszko test pappa wskazuje niby na średnie ryzyko .. do tego ja mam krwiaka biorę prolaktyna nie wiem czy to wszystko ma jakis związek boli mnie az głowa być może przez to serduszko wyszedł taki wynik? Boje sie przy tym krwiaki robic ta punkcję
 
@Magdamama , więc może warto zapytać o opinie innego lekarza? To dziwne, że Twój gin nie bardzo wie co doradzić, bo to właśnie on powinien wiedzieć.
On trochę mnie denerwuje, i chyba skonsultuje sie z innym tylko wiesz znaleść kogoś dobrego tez trudno , może do genetyka iść jestem
Z Gdyni może ktoś tu tez jest i zna kogoś godnego polecenia ?
 
@Magdamama ja w Gdyni powtarzałam prenatalne u dr Ewy Letkiewicz (Profemina). U mnie gin w ogóle powiedział na prenatalnych tylko, że nie ma kości nosowej i ryzyko ZD 1:42 i "czy wiem co to oznacza". Nic poza tym przez całe badanie nawet nie pisnął, badanie trwało może 10 minut. Pojechaliśmy do dr Letkiewicz, chyba 40 minut byliśmy w gabinecie, wszystko pokazała, wszystko wyjaśniła. Doradziła gdzie najlepiej zrobić amnio. Baaaaardzo nas uspokoiła.
 
reklama
@Magdamama ja w Gdyni powtarzałam prenatalne u dr Ewy Letkiewicz (Profemina). U mnie gin w ogóle powiedział na prenatalnych tylko, że nie ma kości nosowej i ryzyko ZD 1:42 i "czy wiem co to oznacza". Nic poza tym przez całe badanie nawet nie pisnął, badanie trwało może 10 minut. Pojechaliśmy do dr Letkiewicz, chyba 40 minut byliśmy w gabinecie, wszystko pokazała, wszystko wyjaśniła. Doradziła gdzie najlepiej zrobić amnio. Baaaaardzo nas uspokoiła.
I jak sie zakończyło ? Mi wyszło 1:64 ale w usg było Ok wszystko super wiec dodając pappa plus usg jakieś 1:300 ale w badaniu jest 1:64 nie wiem chyba zrobię te Nifty ?? Przechodzę jakis koszmar usg super a pappa słaba
 
Do góry