reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Tak, na skierowaniu mi pisze "proszę o wykonanie amniopunkcji". Moja ginekolog mi wypisala na skierowaniu. Przy rejestracji pytano mnie co mi pisze na skierowaniu więc się tak zastanawiam czy można od razu bo sam zabieg trwa krótko i chyba nie trzeba do niego większych przygotowań.
 
Tak, na skierowaniu mi pisze "proszę o wykonanie amniopunkcji". Moja ginekolog mi wypisala na skierowaniu. Przy rejestracji pytano mnie co mi pisze na skierowaniu więc się tak zastanawiam czy można od razu bo sam zabieg trwa krótko i chyba nie trzeba do niego większych przygotowań.
prawda ale u nas amnipunkcjie wykonuje ginekolog wiec nie wiem ...
 
A wskazania masz po prenatalnych? Omawialas już wyniki z genetykiem ? Być może pójdziesz od razu na zabieg ,zadzwoń i zapytaj żeby się przygotować jak coś ,ja miałam wziąć magnez i nospe przed zabiegiem
 
A wskazania masz po prenatalnych? Omawialas już wyniki z genetykiem ? Być może pójdziesz od razu na zabieg ,zadzwoń i zapytaj żeby się przygotować jak coś ,ja miałam wziąć magnez i nospe przed zabiegiem
Tak, z racji wieku i po wynikach krwi wyszło mi ryzyko trisomii 21 1:79. Na usg niby wszystko ok. No nic, w środę wszystkiego się dowiem... Przy rejestracji kazano mi tylko powiedzieć co mam na skierowaniu A na skierowaniu mam napisane aby wykonać amniopunkcje.
 
Tak, z racji wieku i po wynikach krwi wyszło mi ryzyko trisomii 21 1:79. Na usg niby wszystko ok. No nic, w środę wszystkiego się dowiem... Przy rejestracji kazano mi tylko powiedzieć co mam na skierowaniu A na skierowaniu mam napisane aby wykonać amniopunkcje.
Czyli może faktycznie prosto na zabieg ,u mnie wyszło 1:11 ,wzięłam fisha i po kilku dniach już był wynik ,jest na szczęście prawidłowy ,powodzenia ,sam zabieg to pikuś ;)
 
Dziewczyny, mamy wynik klasycznej hodowli. Niby ok, ale nie rozumiem zapisu, ze wzrost amniocytow uzyskano w jednym naczyniu hodowlanym na minimum dwa potrzebne do przeprowadzenia pelnego badania cytogenetycznego. Coś nie wyszło?
 
Dziewczyny, mamy wynik klasycznej hodowli. Niby ok, ale nie rozumiem zapisu, ze wzrost amniocytow uzyskano w jednym naczyniu hodowlanym na minimum dwa potrzebne do przeprowadzenia pelnego badania cytogenetycznego. Coś nie wyszło?
Myślę że najlepiej zadzwonić do laboratorium i zapytać. W moim bez problemu udzielali mi różnych informacji.
 
reklama
Ja już po wizycie u genetyka. Bardzo fajny lekarz, powiedział że to tylko liczby i żeby się nimi za bardzo nie przejmować bo każdy z nas jest inny, a tutaj w tych badaniach wszyscy są wrzuceni do jednego worka, a na wyniki na wpływ dużo czynników (mówię tutaj o papp-a) waga, wzrost, tryb życia i dużo więcej. Tak samo z USG - drżenie ręki, ruchy dziecka i też wyniki mogą być inne. U mnie w pierwszym mierzeniu NT 1,7, a w drugim 2,74. Mówił też że stres w ciąży nie wskazany, ale jak tu się mimo wszystko nie stresować... Nie naciskał abym szła a amniopunkcję bo zawsze jest ryzyko, ale dla mnie ten stres jest jeszcze gorszy. W czwartek za tydzień badanie, oby wszystko dobrze poszło :)
 
Do góry