reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Hej ja też przechodzilam przez co co wy usg ok A krew ryzyko dawna 8kwietnia będzie miała 3 miesiące zdrowa silna dziewczynka już mi tak dzwiga główkę do siadania że lada moment może mi siedzieć wiem że to jest za wczas no ale jak ja położę to jest krzyk ryk jak nie śpi chce być w pionie albo noszona

[GROUP=][/GROUP]
 
reklama
Kochane dziewczyny, postanowiłam opisać moją historię,mam 40lat od 13 lat nikt nie potrafił wskazać przyczyny braku ciąży, ja zdrowa nie leczę się,mąż zdrowy( oboje lekarze) tysiące badań, konsultacji i wszyscy rozkładają ręce, a czas leciał, zdecydowaliśmy się na in vitro, zapisałam się na wizytę, właściwie odpuściłam już walkę o upragnioną ciąże, ale za namową męża umówiłam konsultacje, i nie doszło do wizyty bo okazało się że jestem w ciąży, zrobiłam kilkanaście testów,usg powietwierdzilo ciąże. Radość niesamowita, ale..... usg genetyczne wyszło ok, nt 2,08 crl 75,testy z krwi fatalne białko pappa 0,357 mon, beta 2,52 mon ryzyko z wieku 1:76 skorygowane 1:11!!! zdecydowałam się na amniopunkcję, zabieg ogólnie bezbolesny, trwał 2 minuty i 3 tygodnie wyjęte z życiorysu, wiedza dziewczyny które przez to przeszły, dziś wynik prawidłowy kariotyp 46XY męski,życzę Wam wszystkim takich wiadomości.
Ktoś, kto przez to nie przeszedł, nie wie co to znaczy. Łatwo się tylko mówi...
Teraz możemy na spokojnie cieszyć się ciążą :)
 
Dziewczyny, witam was bardzo i proszę o radę. 21 marca byłam. Na usg 1 trymesttru dokładnie 13 tc. Usg wykazało NT 3.1 mm... Zrobiono test Papa nadal czekam. Na wyniki. 23 marca powtórzyła usg u innego specjalisty i potwierdził NT 3.1... Zrobiłam też panoramę od razu rano 22 marca.. Teraz czekam na wyniki.... Mam 29 lat z samego usg rysyko zd 1:102... Ginekolog prowadzący (prywatnie) powiedział na wizycie że dla niego maluch zdrowy i ruchliwy i kazał dzwonić jak tylko będę miała wyniki. Byłam u ginekologa na NFZ żeby wymusić skierowanie na amniopinkcje żeby już za nią nie płacić... W czwartek mam jeszcze jednego lekarza. Pomyślałam że mogę się umówić już na amniopunkcje za jakieś 2 tyg czyli na końcówkę 15 tc... Teraz pytanie do was gdzie? Mieszkam w Częstochowie ale nie ważne dla mnie jest miasto byle bezpiecznie i wynik był szybko chciałabym też tą możliwość dokupienia macierzy lub Fish. Możecie coś polecić? Dodam że wszystkie inne parametry na usg były ok kość nosowa widoczna, kręgosłup mózg, serce przepływy ok. Nawet na 2 usg ma hal reczkoma tak że widać było wszystko 10 paluszkow :) ale jakoś się zalamalam i nie potrafię uwierzyć że będzie ok :(
 
Ja robiłam w Rzeszowie. Badanie 31 stycznia, próbkę wysłali do Warszawy 1 lutego. Na wynikach, które dopiero dzisiaj oficjalnie otrzymałam widnieje data 16 luty. Ponoć gdzieś im po drodze 'zaginęły' i dlatego tyle na nie czekałam... Brak słów... Na szczęście wynik prawidłowy :) Trzeba być dobrej myśli. Ja cały czas czułam, że będzie dobrze. Wiadomo, każdy ma czasami chwile zwątpienia, ale za każdym razem starałam się je szybko odpędzić :)
 
Ja robiłam w Rzeszowie. Badanie 31 stycznia, próbkę wysłali do Warszawy 1 lutego. Na wynikach, które dopiero dzisiaj oficjalnie otrzymałam widnieje data 16 luty. Ponoć gdzieś im po drodze 'zaginęły' i dlatego tyle na nie czekałam... Brak słów... Na szczęście wynik prawidłowy :) Trzeba być dobrej myśli. Ja cały czas czułam, że będzie dobrze. Wiadomo, każdy ma czasami chwile zwątpienia, ale za każdym razem starałam się je szybko odpędzić :)


Dziwna sprawa z tym zaginięciem... Ja dzwoniłam do Łodzi lekarz powiedział żebym była spokojna i zadzwoniła z wynikami Panoramy i podejmiemy decyzję. Powiedział że pomoże. Mi ciężko jest uwierzyć że będzie dobrze bo ostatnie 1.5 roku ciągle pogrzeby., nowotwory i udary... Fatum... Dzisiaj leżałam cały dzień.
 
Hej, wczoraj dostalam wynik trisomia 21 wyszlo 1:7... Beta 4.522MoM i papp 0.265 MoM. Zalamalam się bo na usg wszystko dobrze... W poniedziałek jadę na konsultacje do wawy polecono mi debski clinic czy któraś z was miała z nimi do czynienia?
 
Hej, wczoraj dostalam wynik trisomia 21 wyszlo 1:7... Beta 4.522MoM i papp 0.265 MoM. Zalamalam się bo na usg wszystko dobrze... W poniedziałek jadę na konsultacje do wawy polecono mi debski clinic czy któraś z was miała z nimi do czynienia?
Współczuję u nas NT za wysokie a wyniku Papy jeszcze nie ma... Daj znać jak będzie w tej klinice ja po wynikach też będę musiała. Się z kimś skonsultować....
 
reklama
Dam znac po wizycie. Zobacze co wymyślą bo lekarz prowadzacy sugeruje jakieś badanie na macierz... czekanie mnie dobija...
W którym tc jesteś? Ja zrobiłam od razu po usg dodatkowo Panoramę czyli nieinwazyjne badanie prenatalne z krwi, niestety prywatnie koszt 2.5 tys... Czytałam że przy amniopunkcji jest w opcji oczywsice dodatkowo płatnej jakies badanie macierzy którego wyniki za już po 5 dniach... Trzymaj się :) dobrze ze usg wam wyszło wszystko w normie. Ale wiem jak się boisz :( najgorsze to czekanie...
 
Do góry