reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

ivonne_b

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Ja robiłam w Rzeszowie. Badanie 31 stycznia, próbkę wysłali do Warszawy 1 lutego. Na wynikach, które dopiero dzisiaj oficjalnie otrzymałam widnieje data 16 luty. Ponoć gdzieś im po drodze 'zaginęły' i dlatego tyle na nie czekałam... Brak słów... Na szczęście wynik prawidłowy :) Trzeba być dobrej myśli. Ja cały czas czułam, że będzie dobrze. Wiadomo, każdy ma czasami chwile zwątpienia, ale za każdym razem starałam się je szybko odpędzić :)

reklama

dominika4896

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Ja robiłam w Rzeszowie. Badanie 31 stycznia, próbkę wysłali do Warszawy 1 lutego. Na wynikach, które dopiero dzisiaj oficjalnie otrzymałam widnieje data 16 luty. Ponoć gdzieś im po drodze 'zaginęły' i dlatego tyle na nie czekałam... Brak słów... Na szczęście wynik prawidłowy :) Trzeba być dobrej myśli. Ja cały czas czułam, że będzie dobrze. Wiadomo, każdy ma czasami chwile zwątpienia, ale za każdym razem starałam się je szybko odpędzić :)

Dziwna sprawa z tym zaginięciem... Ja dzwoniłam do Łodzi lekarz powiedział żebym była spokojna i zadzwoniła z wynikami Panoramy i podejmiemy decyzję. Powiedział że pomoże. Mi ciężko jest uwierzyć że będzie dobrze bo ostatnie 1.5 roku ciągle pogrzeby., nowotwory i udary... Fatum... Dzisiaj leżałam cały dzień.

Rozwiązania
0
Hej, wczoraj dostalam wynik trisomia 21 wyszlo 1:7... Beta 4.522MoM i papp 0.265 MoM. Zalamalam się bo na usg wszystko dobrze... W poniedziałek jadę na konsultacje do wawy polecono mi debski clinic czy któraś z was miała z nimi do czynienia?

dominika4896

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Hej, wczoraj dostalam wynik trisomia 21 wyszlo 1:7... Beta 4.522MoM i papp 0.265 MoM. Zalamalam się bo na usg wszystko dobrze... W poniedziałek jadę na konsultacje do wawy polecono mi debski clinic czy któraś z was miała z nimi do czynienia?
Współczuję u nas NT za wysokie a wyniku Papy jeszcze nie ma... Daj znać jak będzie w tej klinice ja po wynikach też będę musiała. Się z kimś skonsultować....

Rozwiązania
0
Współczuję u nas NT za wysokie a wyniku Papy jeszcze nie ma... Daj znać jak będzie w tej klinice ja po wynikach też będę musiała. Się z kimś skonsultować....
Dam znac po wizycie. Zobacze co wymyślą bo lekarz prowadzacy sugeruje jakieś badanie na macierz... czekanie mnie dobija...

dominika4896

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Dam znac po wizycie. Zobacze co wymyślą bo lekarz prowadzacy sugeruje jakieś badanie na macierz... czekanie mnie dobija...
W którym tc jesteś? Ja zrobiłam od razu po usg dodatkowo Panoramę czyli nieinwazyjne badanie prenatalne z krwi, niestety prywatnie koszt 2.5 tys... Czytałam że przy amniopunkcji jest w opcji oczywsice dodatkowo płatnej jakies badanie macierzy którego wyniki za już po 5 dniach... Trzymaj się :) dobrze ze usg wam wyszło wszystko w normie. Ale wiem jak się boisz :( najgorsze to czekanie...

Rozwiązania
0
W którym tc jesteś? Ja zrobiłam od razu po usg dodatkowo Panoramę czyli nieinwazyjne badanie prenatalne z krwi, niestety prywatnie koszt 2.5 tys... Czytałam że przy amniopunkcji jest w opcji oczywsice dodatkowo płatnej jakies badanie macierzy którego wyniki za już po 5 dniach... Trzymaj się :) dobrze ze usg wam wyszło wszystko w normie. Ale wiem jak się boisz :( najgorsze to czekanie...
Dzisiaj zaczynam 14...

dominika4896

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Dzisiaj zaczynam 14...
Mi test Pappa dał nadzieję bo ryzyko zmalało z 1 :108 do 1:438... Jutro będę dzwonić i starać się umawiać na konsultacje do genetyków chce też zrobić szczegółowe Usg w 16tc i zapewne amino zaraz po. Teraz skojarzylam że Dębski clinic to chyba sp. Profesora Dębski ego... Niestety on zmarł w ubiegłym roku a był podobno jednym z najlepszych w Polsce :(

Rozwiązania
0
Mi test Pappa dał nadzieję bo ryzyko zmalało z 1 :108 do 1:438... Jutro będę dzwonić i starać się umawiać na konsultacje do genetyków chce też zrobić szczegółowe Usg w 16tc i zapewne amino zaraz po. Teraz skojarzylam że Dębski clinic to chyba sp. Profesora Dębski ego... Niestety on zmarł w ubiegłym roku a był podobno jednym z najlepszych w Polsce :(
Dokładnie ta klinika.

reklama

katia78

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Mój wynik trisomia 21 1:11, Beta 2,57 i Pappa 0,357 mon,usg miałam bardzo dobre,( nt 2,08 dla crl 75, widoczne 3 kostki nosowe,kości długie,reszta parametrów w normie),zdecydowałam się na amniopunkcję, wynik odebrałam w poniedziałek 25 marca, zdrowy chłopczyk.W moim przypadku wynik zafałszowala najprawdopodobniej tarczyca,w ciąży tsh powinno być na poziomie 2,5 i poniżej ( norma do 5),w czasie badań genetycznych tsh skoczyło do 3,9 to tez norma ale nie w ciąży, lekarze którzy mnie konsultowali i oboje z mężem przeczytaliśmy na ten temat dostępną literaturę jednomyślnie stwierdzili, że przy zaburzeniach tarczycy nigdy nie wyjdzie dobra biochemia, jest zależność między tsh a wolnym beta.Jesli masz dobre usg to bądź dobrej myśli,mi odradzono testy nieinwazyjne, zrobiłam świadoma wszystkich konsekwencji amniopunkcję, ogólnie więcej strachu bo sam zabieg jest bezbolesny, trzy dni leżałam w domu,później trochę poszczypalo w miejscu wkłucia,jeśli usg jest dobre to będzie dobrze.

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Odważnie, lecz bezpiecznie – instakonkurs z Bella Baby Happy

Zgłoszenia przyjmujemy do 04/07/2019

Konkurs

Wygraj innowacyjny grzejnik wraz z montażem! Konkurs

Zgłoszenia przyjmujemy do 29/07/2019

Test

Przetestuj wózek Lila Maxi-Cosi

Zgłoszenia przyjmujemy do 30/07/2019