reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Dzieki za odpowiedz i nadzieje ktora mi dalas. Chyba poczekam do polowkowego ewentulanie jak sie da skonsultuje wcsesniej z jakim dobrym gebetykiem. Mam namiary na lekarza z lodzi. Dr Dudarewicza. Moze tam przedzwonie.

Dudarewicz to złoty człowiek, serdecznie go polecam. Ogromna wiedza i ludzkie podejście. Jak możesz to podejdź do niego, a jak nie to nawet przez telefon doradzi.

A co do wyników, to też mi to wygląda na wiek głównie. Po usg ryzyko spadło, a po pappie niewiele się zmieniło. Tyle teorii, ja bym pewnie się i tak stresowała i zrobiła testy DNA z krwi, myślę że warto się wykosztować dla spokoju.
 
reklama
@Ella7 Dzieki. Podjechac to bedzie ciezko mam ok 200 km ale chyba zadzwonie i sie umowie. W cenniku ma

Usg genetyczne 15-18 tydzień ciąży z oceną ryzyka zesp. Downa

290 zł

albo

Konsultacyjne badanie USG ciąży w przypadku podejrzenia wad płodu stwierdzonych wcześniej w innym ośrodku

450 zł
 
@Ella7 Dzieki. Podjechac to bedzie ciezko mam ok 200 km ale chyba zadzwonie i sie umowie. W cenniku ma

Usg genetyczne 15-18 tydzień ciąży z oceną ryzyka zesp. Downa

290 zł

albo

Konsultacyjne badanie USG ciąży w przypadku podejrzenia wad płodu stwierdzonych wcześniej w innym ośrodku

450 zł


Ja umówiłam się na polowkowe do niego a na konsultacje do jego kolegi Ałaszewskiego w poniedziałek mam wizytę więc powiem jak było :)
 
Jestem już po wizycie u genetyka. Usg trwało 1h bo mały nie mial ochoty się ułożyć tak by dobrze obejrzeć serce. Doktor powiedział że maluch rozwija się prawidłowo. Pytałam się o amniopunkcje a że ryzyko jest 1:438 po papie powiedział że jeśli już byśmy chcieli to tylko z mikromacierza żeby robić bo to ma sens. Robiliśmy najszerszy zakres Panoramy i wszystko ok. Zalecił echo serca w 19 tyg. :) na amino raczej się nie zdecydujemy.
 
Jestem już po wizycie u genetyka. Usg trwało 1h bo mały nie mial ochoty się ułożyć tak by dobrze obejrzeć serce. Doktor powiedział że maluch rozwija się prawidłowo. Pytałam się o amniopunkcje a że ryzyko jest 1:438 po papie powiedział że jeśli już byśmy chcieli to tylko z mikromacierza żeby robić bo to ma sens. Robiliśmy najszerszy zakres Panoramy i wszystko ok. Zalecił echo serca w 19 tyg. :) na amino raczej się nie zdecydujemy.
Super ze tak dobrze wszystko wyszlo. Czy Pan doktor na to ze masz wynik 1:438 powiedzial ze to bardzo zle czy raczej sie nie przejmowac tym?
 
Super ze tak dobrze wszystko wyszlo. Czy Pan doktor na to ze masz wynik 1:438 powiedzial ze to bardzo zle czy raczej sie nie przejmowac tym?
W sumie to tego nie komentował za bardzo, tylko że poniżej 300 powinno się wykonać amniopunkcje. My mieliśmy ze sobą wynik Panoramy więc patrzył na nie s tam wszędzie Low Risk. Ale pokazał na usg i opisał twarz że jest ładny profil, że nos ok, pokazał że nie ma rozszczepu wargi, że broda ok, bo przy niektórych wadach jest cofnieta, że serce ok, przepływy ok. Mózg ok. Nerki żołądek płuca wszystko ok. Maluch jest parę dni starszy :) Mówił że czasami tak jest ze NT jest podwyższone. I żeby obserwować serce. Fald karkowy teraz ma 3mm (to co innego niż NT) mówił że ok. Ale naprawdę dokładnie obejrzał małego. Nic nie wzbudziło jego niepokoju. Oczywiście nadal się martwię ale powiedział że martwić się będę już zawsze. Mój facet jest pełen optymizmu i to on mnie wspiera bardzo :) i uspokaja :)
 
reklama
Do góry