reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Dziewczyny! Wczoraj wróciłam z badania USG (11-13tydzien) i jestem załamana!
Zespół Downa- 1:31
Zespół Edwardasa- 1:162

Przezierność karku 3,5, mam 27 lat...
Pracuję z dziećmi z autyzmem, z niepelnosprawnosciami. Ja nie chcę tak żyć! ;(
 
Dziewczyny! Wczoraj wróciłam z badania USG (11-13tydzien) i jestem załamana!
Zespół Downa- 1:31
Zespół Edwardasa- 1:162

Przezierność karku 3,5, mam 27 lat...
Pracuję z dziećmi z autyzmem, z niepelnosprawnosciami. Ja nie chcę tak żyć! ;(
Masz jeszcze czas, żeby zrobić ponowne usg? Może u innego specjalisty? Trzymaj się, wiem jak trudny to czas :/
 
Witam, jestem w 17 tyg ciąży bliźniaczej,tydzień temu miałam amniopunkcję i teraz czekam na wynik.Amniopunkcja ze względu na wyższą przezierność karkową i podwyższony przepływ w przewodzie żylnym + niskie białko i ryzyko trisomii 21 ( 1:18) w teście Pappa . To oczekiwanie na wynik jest stresujące,my zdecydowaliśmy się wykupić FISH,aby chociaż trochę ograniczyć stres , wynik z FISH wyszedł prawidłowy dla obojga dzieci,jednak ja nadal martwię się,czy ten główny z amniopunkcji będzie też prawidłowy,może macie podobne doświadczenia w tym temacie i zechcecie się podzielić?
 
Piszę na pocieszenie załamanym. Mój wynik 1:11 trisomnia 21. Usg prawidłowe NT 2, kość nosowa obecna. Bhcg 1,7 pappa 0,3. Rapid fish prawidłowy. Będzie dziewczyna :) nie traćcie nadziei


Co to za ten test Rapid fish? Mi ginekolog zalecił amniopunkcję (nie wiem czy dam radę tyle wyczekać) lub SANCO ( musiałabym wziąć chyba kredyt na to badanie). Widzę, że jest refundowany, nie kosztuje bardzo dużo...

Dodam, że w u mnie w rodzinie nikt nie miał żadnych chorób (rodzina długowieczna). Za to u męża sprawa ma się znacznie gorzej. Dużo poronień ( domyślam się że to pewnie przez jakieś wady), dwóch braci teścia ma po dziecku z wadami genetycznymi że sprzężeniami (jeden chlopak " roślinka", dziewczynka nie wiem dokładnie ale niepełnosprawność w stopniu znacznym).

Przy pierwszym dziecku nie robiłam badań genetycznych, jest zdrowe ...
 
reklama
Co to za ten test Rapid fish? Mi ginekolog zalecił amniopunkcję (nie wiem czy dam radę tyle wyczekać) lub SANCO ( musiałabym wziąć chyba kredyt na to badanie). Widzę, że jest refundowany, nie kosztuje bardzo dużo...

Dodam, że w u mnie w rodzinie nikt nie miał żadnych chorób (rodzina długowieczna). Za to u męża sprawa ma się znacznie gorzej. Dużo poronień ( domyślam się że to pewnie przez jakieś wady), dwóch braci teścia ma po dziecku z wadami genetycznymi że sprzężeniami (jeden chlopak " roślinka", dziewczynka nie wiem dokładnie ale niepełnosprawność w stopniu znacznym).

Przy pierwszym dziecku nie robiłam badań genetycznych, jest zdrowe ...
Rapid fish to taka skrócona (o mniejszym spectrum) wersja pełnego wyniku z amniopunkcji. W IMID wynik po 48 h, koszt 650 zł. Wczoraj rozmawiałam z moja gin prowadzącą, mówiła ze w grudniu była na sympozjum m. in. z twórcami pappa, fisha i ze potwierdzili, ze wynik fisha jest wiarygodny i potwierdza się z pelnym wynikiem.
 
Do góry