reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Rapid fish to taka skrócona (o mniejszym spectrum) wersja pełnego wyniku z amniopunkcji. W IMID wynik po 48 h, koszt 650 zł. Wczoraj rozmawiałam z moja gin prowadzącą, mówiła ze w grudniu była na sympozjum m. in. z twórcami pappa, fisha i ze potwierdzili, ze wynik fisha jest wiarygodny i potwierdza się z pelnym wynikiem.

Ale rozumiem, że wynik jest jednoznaczny ?
Rapid fish to taka skrócona (o mniejszym spectrum) wersja pełnego wyniku z amniopunkcji. W IMID wynik po 48 h, koszt 650 zł. Wczoraj rozmawiałam z moja gin prowadzącą, mówiła ze w grudniu była na sympozjum m. in. z twórcami pappa, fisha i ze potwierdzili, ze wynik fisha jest wiarygodny i potwierdza się z pelnym wynikiem.

Dziękuję, wezmę te badania pod uwagę. Pasuje coś zrobić zanim zejdę na zawał...
 
reklama
Tylko USG. Czekam na wyniki testu PAPPA (ktoś wie ile się czeka?).

Przeszukałam w internecie o tym badaniu Rapid Fish i nie ma za wiele placówek gdzie można go wykonać. Szukam czegoś w okolicy Krakowa. Któraś z was może mi pomóc?
 
Tylko USG. Czekam na wyniki testu PAPPA (ktoś wie ile się czeka?).

Przeszukałam w internecie o tym badaniu Rapid Fish i nie ma za wiele placówek gdzie można go wykonać. Szukam czegoś w okolicy Krakowa. Któraś z was może mi pomóc?
Papa powinna być nawet po dwóch dniach. Także dzwoń codziennie i się pytaj. Nie martw się na zapas może być tak z epapa poprawi wynik :) u mnie tak było przy NT 3.1mm. Zrobiłam też Panoramę na wynik czekałam 10 dni (nie roboczych). Z amino zrezygnowalismy.
 
A jak inne oceniane markery w Usg? kość nosowa, kości ramienne, i jaki jest crl? Ja na wynik Pappa czekałam 6 dni, zdecydowałam się na amniopunkcję moje ryzyko 1:11 ZD,chciałam mieć diagnozę a nie kolejną statystykę, wynik amniopunkcji miałam po 2 tygodniach.

Nos niby że jest, ale dziecko nie chciało pokazać profilu i doktor nie był pewny. Stwierdził tez że podejrzanie ma cofnięta żuchwę (ja też mam, mam nadzieję że taki jest powód).
Wyniki wysyłam w załączniku
 

Załączniki

  • IMG_20190412_180430367.jpg
    IMG_20190412_180430367.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 241
  • IMG_20190412_180401850.jpg
    IMG_20190412_180401850.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 242
  • IMG_20190412_180421315.jpg
    IMG_20190412_180421315.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 240
  • 15550857411491479169315.jpg
    15550857411491479169315.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 228
Nos niby że jest, ale dziecko nie chciało pokazać profilu i doktor nie był pewny. Stwierdził tez że podejrzanie ma cofnięta żuchwę (ja też mam, mam nadzieję że taki jest powód).
Wyniki wysyłam w załączniku
Dlaczego masz taka duza rozbieznosc miedzy terminem OM a USG? Skoro w rodzinie są ciężkie choroby, moze dowiedz się, ktore badania plynu owodniowego dają pełniejszy wynik niż tylko w kierunku trisomii.
 
Dziewczyny, która z Was robiła amnio w Rzeszowie o czy można dokupić Fish? I w jakiej klinice robilyscie? Niestety też mnie to czeka w najbliższym czasie
 
Witam mam pytanie czy któraś robiła prenatalne ,a później amniopunkcje w Żorach u Bartosza Czuby (on jest tam szefem)lub Tomasza Zieliński.Wacham się między nimi
 
Dziewczyny, która z Was robiła amnio w Rzeszowie o czy można dokupić Fish? I w jakiej klinice robilyscie? Niestety też mnie to czeka w najbliższym czasie
Ja miałam w Profamilii, próbki wysyłają do Warszawy. Mi nikt FISH-a nie proponował, a sama z nerwów zapomniałam... Najpierw jest wywiad u genetyka (bardzo miły pan), czekałam na wizytę 2tyg a potem tydzień na badanie (ten lekarz już nie był taki sympatyczny). Wynik był po 16 dniach, ale ja go otrzymałam po prawie 6 tygodniach, bo im zaginął... Wiem stąd bo na karcie z wynikami była data. Co dzwoniłam to kazali czekać aż w końcu natrafiłam na jakąś normalną panią w recepcji i powiedziała że będzie pytać i zaraz po 2h miałam telefon. Dobrze że powiedziała mi przez telefon, bo tam jest tak że wynik odczytuje genetyk, a tego miałam za 2tyg. Tyle nerwów i się okazało że niepotrzebnie. A jakby się okazało że jest naprawdę źle i ktoś chciałby dokonać terminacji to byłoby już za późno, bo tyle trwało to wszystko... PORAŻKA.
 
reklama
Nos niby że jest, ale dziecko nie chciało pokazać profilu i doktor nie był pewny. Stwierdził tez że podejrzanie ma cofnięta żuchwę (ja też mam, mam nadzieję że taki jest powód).
Wyniki wysyłam w załączniku
Na wynikach masz że usg wykiczono tylko z NT i bicia serca. Więc kości nosowej pod uwagę nie brali. Ale nie rozumiem też kompletnie tej rozbieżności wieku dziecka.... Miałaś regularne miesiączki? Bo z usg wynika aż 4 /5 tyg różnicy...
 
Do góry