reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Rozwiązania
0
U mnie Pappa 0,355 beta 0,332 i też przez to ryzyko wzrosło. No i to NT 2,9
Też mam niedoczynność tarczycy i w 2-3 miesiąc konkretne przeziębienie mnie dopadło, zresztą całą rodziną chorowaliśmy. Dodatkowo karmię jeszcze córkę piersią.
Znalazłam na kilku forach info, że tarczyca czy infekcja może zaburzać wyniki Pappa, mój ginekolog twierdzi że absolutnie nie, no ale ja po cichu mam nadzieję, że to właśnie powód był a nie choroba maluszka.

Mocno Was przytulam dziewczyny w tym czasie, gdy niepokój przychodzi do człowieka.
też znalazłam informację, że zarówno leki hormonalne i przeciwasmatyczne, i nawet antybiotyki mogą zmienić wynik pappa. Mój ginekolog mówi, że nie można sie na nich do końca opierać, bo nie są na 100% potwierdzone,
jak jakiś tydzień przed badaniami prenatalnymi miałam paskudną jelitówkę , a jeszcze wcześniej przeziębienie i opryszczka na ustach. Ogólnie łapałam wirus za wirusem
u nas NT wynosiło 1.8

reklama

Elmirka0207

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
też znalazłam informację, że zarówno leki hormonalne i przeciwasmatyczne, i nawet antybiotyki mogą zmienić wynik pappa. Mój ginekolog mówi, że nie można sie na nich do końca opierać, bo nie są na 100% potwierdzone,
jak jakiś tydzień przed badaniami prenatalnymi miałam paskudną jelitówkę , a jeszcze wcześniej przeziębienie i opryszczka na ustach. Ogólnie łapałam wirus za wirusem
u nas NT wynosiło 1.8

No i ja się właśnie takich informacji łapię i staram myśleć pozytywnie :) Mimo, że przychodzą momenty, że myślę co będzie jak jednak nie będzie dobrze. Ale staram się szybko te myśli odganiać, modlę się o zdrowie dla maluszka, cieszę się każdym dniem kiedy wszystko jest w spokoju i każdym ruchem maleństwa :) Powtarzam sobie, że mój stres może więcej zaszkodzić, więc staram się nie włączać paniki.

Ps. To NT piękne masz :)
U mnie w 12 tygodniu u mojego lekarza było 1,4 przy CRL 55 więc idealnie, a w 13w4d (taki ostatni dzwonek) miałam prenatalne no i CRL 76,4 a NT 2,9 właśnie, choć maluch tak się ruszał że lekarz kilka razy to próbował zmierzyć.

Rozwiązania
0
No i ja się właśnie takich informacji łapię i staram myśleć pozytywnie :) Mimo, że przychodzą momenty, że myślę co będzie jak jednak nie będzie dobrze. Ale staram się szybko te myśli odganiać, modlę się o zdrowie dla maluszka, cieszę się każdym dniem kiedy wszystko jest w spokoju i każdym ruchem maleństwa :) Powtarzam sobie, że mój stres może więcej zaszkodzić, więc staram się nie włączać paniki.

Ps. To NT piękne masz :)
U mnie w 12 tygodniu u mojego lekarza było 1,4 przy CRL 55 więc idealnie, a w 13w4d (taki ostatni dzwonek) miałam prenatalne no i CRL 76,4 a NT 2,9 właśnie, choć maluch tak się ruszał że lekarz kilka razy to próbował zmierzyć.
Trzeba myśleć pozytywnie i wierzyć, że nasze maluchy są zdrowe :) Trzymam za Was kciuki :)

slitszip

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Do dziewczn które już wykonały amniopunkcje: co trzeba zrobić po tym badaniu? Mi na pewno lekarz zalecił skontrolowanie dziecka na USG po 2-3 dniach i jeszcze jakieś badania krwi/szczepienie? Nie pamiętam tylko co dokładnie :(

Rozwiązania
0
Do dziewczn które już wykonały amniopunkcje: co trzeba zrobić po tym badaniu? Mi na pewno lekarz zalecił skontrolowanie dziecka na USG po 2-3 dniach i jeszcze jakieś badania krwi/szczepienie? Nie pamiętam tylko co dokładnie :(
Mi lekarz, który robił amnio kazał jedynie dużo wypoczywać przez pierwsze 3 dni i brać no-spę, a lekarz prowadzący dodatkowo magnez. O żadnym usg mi nie mówili, jedynie gdyby coś się działo to miałam zgłosić się do lekarza albo szpitala.
Samo badanie jest nieprzyjemne, ale mnie osobiście nie bolało.

slitszip

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Do dziewczn które już wykonały amniopunkcje: co trzeba zrobić po tym badaniu? Mi na pewno lekarz zalecił skontrolowanie dziecka na USG po 2-3 dniach i jeszcze jakieś badania krwi/szczepienie? Nie pamiętam tylko co dokładnie
Mi lekarz, który robił amnio kazał jedynie dużo wypoczywać przez pierwsze 3 dni i brać no-spę, a lekarz prowadzący dodatkowo magnez. O żadnym usg mi nie mówili, jedynie gdyby coś się działo to miałam zgłosić się do lekarza albo szpitala.
Samo badanie jest nieprzyjemne, ale mnie osobiście nie bolało.
Mi lekarz nic nie mówił o odpoczywaniu, poszperalam w necie i przypomniało mi się że mam zrobić badanie CRP, żeby sprawdzić czy nie ma stanu zapalnego :)

Ja mam raczej niski próg bólowy ( w szczególności przy zebach. Miałam cztery żeby leczone kanałowo bez znieczulenia, w sumie nigdy go nie biorę bo zawsze najbardziej bolało mnie wbijanie igły że znieczuleniem), ale ten zabieg bolał mnie bardzo. Może przez to że lekarz musiał manewrować igłą przez kilka minut bo dziecko chciało ją wykopać... Do tego płyn nie chcial wylatywać. Pobrano mi dwie próbki w tym pierwsza od razu zutylizowano.
Podsumowując: wolałabym żeby ktoś mi na żywca wyrywał ósemkę niż robił amniopunkcje xD ale każdy inaczej takie rzeczy odczuwa, życzę wszystkim żeby nie bolało :)

dominika4896

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Cześć dziewczyny, ja już po obu polowkowych w poniedziałek u dr Janiak z echo serca, wczoraj u dr Dudarewicza. Poza tym aby obserwować miedniczki nerkowe bo ma w górnej granicy normy, wszystko ok Oczywiście nikt z lekarzy nigdy nie da 100% pewności że dziecko będzie zdrowe, ale to samo tyczy także dzieci bez powiększone NT. Jesteśmy dobrej myśli Usg 3 trymestr mamy zaplanowane na 24 lipca. U nas NT 3.1mm panorama ok

Maja75

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Witam moze mi ktoras cos podpowie
wolme b-hcg 18.02 odpowiada 0.610mom
Pappa 3.470 odpowiada 1.031
Nt 1.9 wiek matki 43 lat

slitszip

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Witam moze mi ktoras cos podpowie
wolme b-hcg 18.02 odpowiada 0.610mom
Pappa 3.470 odpowiada 1.031
Nt 1.9 wiek matki 43 lat

Tutaj jest oficjalny przelicznik

reklama

Elmirka0207

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Kobietki,
Wczoraj miałam krzywą cukrowa :
Na czczo 86,90
Po 1h 152,40
Po 2h 155,30

Miała któraś wyższy wynik po 2 godzinach niż po 1?

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Zbudujmy coś razem. Konkurs z Alexandrem

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/05/2019

Test

Przetestuj kołdrę obciążeniową Senso-Rex™

Zgłoszenia przyjmujemy do 26/05/2019

Konkurs

Sport&Fun. Konkurs z Alexandrem

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/05/2019