reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Nie doszukuj sie :) tez tego szukałam dlatego natrafiłam na Twoj post hehe
Od tygodnia przeczesuje neta i nigdzie nie znalazłam odpowiedzi twierdzącej.
Ubezpieczenie nieprawidlowego wyniku jest dosc wysokie więc wiedzą co robią. Ale nikt jeszcze z BGI o to ubezpieczenie nie wystąpił :)
dziewczyny czy którejkolwiek z was (nie śledziłam całego wątku) wyszedł test typu nifty, sanco itd prawidłowy a dziecko urodziło się chore?
 
reklama
Nie doszukuj sie :) tez tego szukałam dlatego natrafiłam na Twoj post hehe
Od tygodnia przeczesuje neta i nigdzie nie znalazłam odpowiedzi twierdzącej.
Ubezpieczenie nieprawidlowego wyniku jest dosc wysokie więc wiedzą co robią. Ale nikt jeszcze z BGI o to ubezpieczenie nie wystąpił :)
Ale chcesz znalezc? Na stronach anglojęzycznych są.
 
Dziewczyny, mam wyniki NIFTY, więc podrzucam skoro teraz o tym mowa.
Na dole macie tabele czułości testu dla poszczególnych wad.

992522


Tak wygląda przetłumaczony wynik testu NIFTY Pro, dostajecie też oryginał, zanim wyślą wynik to macie info, że można się zalogować do panelu i go pobrać. Mi krew pobrano we wtorek o 10:00, a wynik był dzisiaj po godzinie 9:00. DNA było badane w laboratorium BGI w Hongkongu.

Test mnie uspokoił, co prawda nie na 100%, jakoś tak spodziewałam się czegoś więcej, sama nie wiem czego i tak przypuszczałam, że przy mojej schizie nadal będę gdybać, mimo, że ryzyko z 1:227 spadło do 1:536 mln, a test jest dość czuły, więc liczę, że nie znajdę się w tym 0,01% błędu :) Jeśli chodzi o błędne wyniki, to raczej spotykałam się z wpisami sprzed kilku lat, w przypadku polskich wpisów błędy pojawiały się w przypadku próbek badanych w laboratorium w Polsce lub w przypadku testów podobnych do NIFTY, jest tego trochę.

Akurat siedziałam w poczekalni do endokrynologa i patrzył na mnie chłopak z ZD, byłam przerażona, gdy nagle piknął mi telefon, że są wyniki, zaczęłam się trząść i w uszach słyszałam tylko walenie mojego serca. Stwierdziłam, że to pewnie zły znak, ale uspokoiłam się patrząc na ten wynik, jutro go skonsultuje z lekarzem, podpytam, dlaczego trisomie nadal się podaje w formie statystycznej jako ryzyko, skoro to nie jest test statystyczny. Na amniopunkcje się nie decyduje, mam większe ryzyko powikłań po amnio niż wyniku fałszywego. Teraz pozostaje znowu się cieszyć ciążą i czekać na widok całej kości nosowej na USG.

Podsumowując, jeśli mogłabym coś komuś doradzić. Jeżeli amniopunkcja Was nie przekonuje, przerwanie ciąży i tak nie wchodzi w grę lub nie chcecie czekać to warto, dla spokoju ducha, zdrowia swojego i dziecka wykonać taki test o ile finanse pozwolą, jeżeli chcecie mieć bardziej dokładny test, bo jedni mówią, że amnio to 100% inni twierdzą, że nadal 99,99%, a jesteście w stanie poczekać na zabieg i wyniki "nieco" dłużej to wtedy śmiało decydować się na amnio, ja bym tak zrobiła, ale nie dałabym rady psychicznie tyle czekać.
 
reklama
Nipt to nieinwazyjne badania prenatalne m.in. tez papp'a.
Nam chodzi konkretnie o NIFTYpro
Nifty to nazwa handlowa jak Panorama, Harmony itd., oczywiście moze byc tak, że ktores laboratorium/test jest bardziej wiarygodne. Ale ta kobieta wyraznie pisze o badaniu wolnego DNA płodowego, nie o pappie. Nie wczytywalam się, czy ujawnia, jakiej firmy test robila ona/inne osoby w tej sytuacji, z ktorymi ma kontakt Link do: Non-invasive prenatal DNA test NIPT false negative results
 
Do góry