reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
A to wyciągnięte DNA dzidzi :)
Ile % dzidzi jest w naszej krwi. Ja miałam 5.27%. Wystarczajaco do badania, gdzie jako minimum jest to wspomniane przez Ciebie 4%.
I tu nie chodzi o to czy dobrze czy zle. Tylko ze ponizej tych 4 badanie jest niemozliwe do przeprowadzenia albo utrudnione.
Stad tez min. 10 tydzien ciazy
U mnie zaznaczone jest to jako wolne cfdna płodu bo miałam niedużo bo 6%,ale do wykonania testu harmony wystarczy co najmniej 4%
 
A to wyciągnięte DNA dzidzi :)
Ile % dzidzi jest w naszej krwi. Ja miałam 5.27%. Wystarczajaco do badania, gdzie jako minimum jest to wspomniane przez Ciebie 4%.
I tu nie chodzi o to czy dobrze czy zle. Tylko ze ponizej tych 4 badanie jest niemozliwe do przeprowadzenia albo utrudnione.
Stad tez min. 10 tydzien ciazy
O to mi chodziło :)
 
Test podwójny Pappa nieźle namieszał w moim życiu. Wprowadził niepotrzebny stres i lęk o zdrowie mojego dziecka. Wiem że żadno badanie nie da 100% pewności ale osobiście jak bym miała jeszcze raz go wykonać to stanowczo mówię Nie.Mi żaden z lekarzy nie potrafił wytłumaczyć czym było spowodowane obniżenie białka pappa w moim przypadku.Refundowane powinny być testy z krwi badając DNA dzidziusia a test pappa do lamusa.
 
Test podwójny Pappa nieźle namieszał w moim życiu. Wprowadził niepotrzebny stres i lęk o zdrowie mojego dziecka. Wiem że żadno badanie nie da 100% pewności ale osobiście jak bym miała jeszcze raz go wykonać to stanowczo mówię Nie.Mi żaden z lekarzy nie potrafił wytłumaczyć czym było spowodowane obniżenie białka pappa w moim przypadku.Refundowane powinny być testy z krwi badając DNA dzidziusia a test pappa do lamusa.
Wszystkie narzekamy na niepotrzebny stres wywolany przez test pappa ale tak na prawde wole teraz pomartwic sie troche i rozszerzyc diagnostyke niz dowiedziec sie po porodzie,ze moje dziecko jest chore.
Przyjdzie czas,ze badanie Nifty lub Harmony bedzie rutyna ;)
 
Dokladnie. Statystyki a dna to niebo a ziemia.
Niepotrzebny stres tym pappa tylko. A wbrew wszystkiemu to te 2.4 tys to wcale nie tak wiele. Lodowka sredniej jakosci, pralka, 4 dniowy wyjazd... nie ma tragedii. A komfort psychiczny niesamowity. Wręcz bezcenny
Ja juz z góry wiedziałam ze moje wyniki przez wiek beda z duzym ryzykiem. A na gdybanie nie mam ani nerwow ani czasu ani zdrowia.
Test podwójny Pappa nieźle namieszał w moim życiu. Wprowadził niepotrzebny stres i lęk o zdrowie mojego dziecka. Wiem że żadno badanie nie da 100% pewności ale osobiście jak bym miała jeszcze raz go wykonać to stanowczo mówię Nie.Mi żaden z lekarzy nie potrafił wytłumaczyć czym było spowodowane obniżenie białka pappa w moim przypadku.Refundowane powinny być testy z krwi badając DNA dzidziusia a test pappa do lamusa.
 
Dokladnie. Statystyki a dna to niebo a ziemia.
Niepotrzebny stres tym pappa tylko. A wbrew wszystkiemu to te 2.4 tys to wcale nie tak wiele. Lodowka sredniej jakosci, pralka, 4 dniowy wyjazd... nie ma tragedii. A komfort psychiczny niesamowity. Wręcz bezcenny
Ja juz z góry wiedziałam ze moje wyniki przez wiek beda z duzym ryzykiem. A na gdybanie nie mam ani nerwow ani czasu ani zdrowia.

Przy założeniu, że ktoś nie zarabia minimum, bo wtedy te 2400 to jakieś 1,5 miesiąca czyjejś pracy, zero jedzenia, opłat itd a wtedy to już nie brzmi tak "różowo"...
 
reklama
Do góry