reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Dziew, czy możecie mnie trochę wprowadzić w temat bo jestem po amniopunkcji, po tygodniu miałam pojawić się po wynik (ten okazał się prawidłowy) i nie kazano mi już po nic przyjeżdżać. Jednak czytam że na calosciowy wynik czeka się tygodniami... Czy powinnam odebrać jeszcze jakieś wyniki? Dodam, że amniopunkcje robiłam w Warszawie w szpitalu Orłowskiego. U mnie ryzyko wad było niskie ale miałam wysoką biochemię.

A przy pobraniu amniopunkcji doplacalas cos ? Czasem jest tak, ze niecierpliwe kobietki czyli wiekszosc z nas wybiera jakas szybka metode np fish ktora daje wynik do paru dni, ale to nie jest wynik calosciowy tylko wyklucza nieprawidlowosci ktore mają miejsce zwykle na chromosomach ''13, 18, 21, X i Y. np. zespoł Downa jest trisomią 21. chromosomu, Edwardsa – trisomią 18., Patau'a – trisomią 13. Natomiast mutacja chromosomów płci, czyli obecność tylko jednego chromosomu X, objawia się jako zespół Turnera. '' Wiec wyklucza te choroby ktore najczesciej podejrzewaja przez zle usg albo wyniki pappy, ale calosciowy wynik jest do 3/4 tyg i potwierdza ten pierwszy szybki wynik ale tez inne zaburzenia, defekty genow itp.. Ja czekam na ten calosciowy wynik wiec ciezko mi sie tez wypowiadac, tyle co z forum i z internetu zaczerpnieta wiedza..
 
reklama
Witam wszystkich,
U mnie historia jest taka. Jestem już po badania prenatalnych (13 t. 4d.) ze względu na wiek (36 lat). Usg wyszło ok NT 1,95, kość nosowa obecna, trochę wysokie tętno, ale w granicach normy. Niestety badanie krwi już kiepsko hCG 6,584 MoM, PAPP-A 0,648 Mom. Ryzylo ZD 1:15. Jutro mam amniopunkcję. Nie wiem skąd taka wysoka beta, przeraża mnie to czekanie i wyniki :(

Napisz koniecznie jak sie czujesz po pobraniu i kiedy masz miec wyniki. Trzymamy kciuki zeby wszysto bylo ok ! :)
 
Ja w sumie jestem dopiero przed, ale czytając to forum od deski do deski to wydaje mi się, że napewno musisz odebrać całościowe wyniki. Najlepiej to po prostu zadzwonić i się dopytać.
Gratuluje prawidłowego wyniku :)


Tak, ja dostalam wynik fisha po 48 godz, tzn panie poinformowaly mnie telefonicznie. Wynik maja mi wyslac poczta, nie moga na adres mailowy w zwiazku z RODO... a ja robilam prywatnie w innym miescie wiec nie oplaca mi sie jechac, czekam na calosciowy i dopiero wtedy osobiscie odbiore, ale tez maja dzwonic i informowac jak juz bedzie i jaki wynik..
 
Upewnij sie na 100% wszedzie gdzie sie da ze faktycznie zrobia przyspieszone badanie. U mnie mimo tego iz mowilam na kazdym etapie to i tak gdzies zostalo to pominiete i tak sobie czekam na standardowy wynik 😉 moze uda sie przed swietami 😊 powiedzieli ile sie czeka? Wiem ze to zalezy

Tak, najlepiej to poprosic o skserowanie calej dokumentacji ktora uzupelniasz zebys miala dowod jak wypelnilas dokumenty i ze faktycznie wybrana zostala metoda np fish
 
Napisz koniecznie jak sie czujesz po pobraniu i kiedy masz miec wyniki. Trzymamy kciuki zeby wszysto bylo ok ! :)
Chciałabym zrobic FISHA wiec mam nadzieję, że jeszcze przed świętami będę coś wiedziała...
A czy ktoś miał aż tak wysoką betę? Albo może jakąś informację z czego może wynikać podwyższona beta? Oczywiście poza wadami genetycznymi...
 
Dziew, czy możecie mnie trochę wprowadzić w temat bo jestem po amniopunkcji, po tygodniu miałam pojawić się po wynik (ten okazał się prawidłowy) i nie kazano mi już po nic przyjeżdżać. Jednak czytam że na calosciowy wynik czeka się tygodniami... Czy powinnam odebrać jeszcze jakieś wyniki? Dodam, że amniopunkcje robiłam w Warszawie w szpitalu Orłowskiego. U mnie ryzyko wad było niskie ale miałam wysoką biochemię.

Może miałaś robione badanie mikromacierzy acgh to wtedy pełen wynik w Orlowskim jest już po koło tygodniu. Mikromacierz bada znacznie więcej wad genetycznych niż tylko trzy najczęstsze trisomnie.
 
reklama
Tak, ja dostalam wynik fisha po 48 godz, tzn panie poinformowaly mnie telefonicznie. Wynik maja mi wyslac poczta, nie moga na adres mailowy w zwiazku z RODO... a ja robilam prywatnie w innym miescie wiec nie oplaca mi sie jechac, czekam na calosciowy i dopiero wtedy osobiscie odbiore, ale tez maja dzwonic i informowac jak juz bedzie i jaki wynik..
Jakby udało się uzyskać wynik po 48h byłabym przeszczęśliwa...mam nadzieje, że mimo iż nie robię prywatnie uda mi się dostać tak szybko wynik
 
Do góry