reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Wiem przez co przechodzisz bo miałam podobną sytuację i też umierałam że strachu. U mnie z kolei obniżone białko pappa I ryzyko T21 1:292. I tylko w sumie biochemia zła plus mój wiek (wczoraj skończyłam 38 lat) prawdopodobnie wpłynęły na wynik. USG wyszło dobrze. Robiłam test Harmony i wyszedł dobrze, co dało mi trochę spokoju. Za 1,5 tygodnia mam cesarkę. W naszym wieku ten wynik nie jest jakiś tragiczny. Nie martw się zobaczysz że wszystko będzie dobrze. Mi lekarz powiedział że to tylko statystyka i jak by było np 1:1000 to też jest ryzyko, więc głowa do góry. Będzie dobrze :)
Trzymam kciuki za szczęśliwe rozwiązanie i zdrowe dzieciątko, koniecznie daj znać jak będziesz już po. Pozdrawiam serdecznie ☺
 
Z OM 14t. 1 d. A z usg kilka dni później wiec rzeczywiście może być minimalnie za wcześnie. Co nie zmienia faktu, ze podlamalo mnie to wszystko i znowu jestem pesymistycznie nastawiona...
Chyba zdecydowanie za wcześniej, ja mam wyznaczony dopiero na 16 tydzień. Aczkolwiek chciałabym to już mieć za sobą, a tu jeszcze półtorej tygodnia :/
 
Hej.
Czytam wszystkie wpisy, żeby dodać sobie otuchy, ale nic nie pomaga. Właśnie otrzymałam wyniki testu pappa i jestem załamana. Usg bardzo dobre, wyniki z krwi już nie, podwyższona beta hcg- 2,72 MoM, co daje 1:254 ryzyko trisomii 21. Wspomnę, że duży wpływ ma mój wiek - 40 lat. Może któraś z Was miała podobnie? Nie wiem co robić? Boje się ryzyka przy amnio, a z drugiej strony ta niepewność mnie wykańcza. Wiem że pappa to tylko statystyki, a mimo wszystko umieram ze strachu.

Musisz sobie odpowiedziec na pytanie co zrobisz z ta wiedza jesli okaze sie ze dziecko urodzi sie chore, jesli nic i tak bedziesz miala zamiar je urodzic na Twoim miejscu bym nie ryzykowala amniopunkcji. Jesli jednak sie wachasz, nie wiesz jaka decyzje bys podjela, chcesz miec prawo wyboru i co najwazniejsze swiadomosc tego czy dzidzius bedzie zdrowy czy nie - zrob amniopunkcje. Jest to inawazyjne badanie ale mimo wszystko w wiekszosci przypadkow konczy sie bez zadnych powiklan. Strach ma duze oczy. Sama mialam taki sam dylemat i bardzo sie balam samego pobrania, tego ze cos sie stanie dziecku, ale beda jakies komplikacje. Mimo wszystko zdecydowalam sie bo nie wyobrazalam sobie zycia w niepewnosci.. ciaglym stresie i zamartwianiu sie. Nie sluzy to Tobie ani dzieciaczkowi.. Gdybym miala zrobic jeszcze raz amniopunkcje - zrobilabym. Mimo tego ze to nie jest przyjebny 'zabieg' i lzy mi laly sie strumieniami z nerwow.. przynajmniej wiem na czym stoje.
 
Chyba zdecydowanie za wcześniej, ja mam wyznaczony dopiero na 16 tydzień. Aczkolwiek chciałabym to już mieć za sobą, a tu jeszcze półtorej tygodnia :/

Juz duzo za Toba - tak do tego podchodz. Juz podjechalas decyzje o amniopunkcji, juz masz ustalony termin.. Ja sobie tak staralam przyspieszyc czas oczekiwania - ze juz cos robie, nie stoje w miejscu, ze jakies decyzje zapadly.. najgorzej do amniopunkcji.. dla mnie to taka polowa drogi.. pozniej juz tylko czekac na wynik !
 
Juz duzo za Toba - tak do tego podchodz. Juz podjechalas decyzje o amniopunkcji, juz masz ustalony termin.. Ja sobie tak staralam przyspieszyc czas oczekiwania - ze juz cos robie, nie stoje w miejscu, ze jakies decyzje zapadly.. najgorzej do amniopunkcji.. dla mnie to taka polowa drogi.. pozniej juz tylko czekac na wynik !
Też staram sobie to tak tłumaczyć, że już dużo za mną .... w sumie przyszły tydzień zleci i już amniopunkcja będzie przede mną :)
 
reklama
Ile u Was kosztuje ten szybszy wynik? On jest 100 % wiarygodny?
Ciągle myślę żeby ten szybki nie wprowadził zamieszania 🤔
U mnie kosztuje 790zl. Z tego co mi powiedziano w ośrodku, to jeszcze nie mieli przypadku, zeby wyszedł inaczej i z tego co czytałam to skuteczność na podobną do standardowego amnio, ale dot. tylko 3 podstawowych wad. Amnio bada więcejwad
 
Do góry