reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Nowy termin mam na środę 11.12, jeśli do tego czasu nie zwariuje. Jutro mam w planach mycie okien, zeby sie czymś zająć i nie myśleć. W tygodniu do pracy wiec jakoś szybciej czas leci...
A propo pracy, czy po amniopunkcji mogę iść na następny dzień do pracy? Czy raczej wskazane jest l4?
 
A czy wy tez tak macie, ze jak czekacie na wynik amnio to wszedzie widzicie chore dzieci? :( ja nawet w filmach trafiam i nie wiem czy to dobry znak czy zly. Humoru mi nie poprawia napewno...
Też tak miałam, ale dawno temu wyczytałam ciekawostkę, że tak działa nasz mózg, że jeśli szukalybysmy lokalu do wynajęcia to nasz mozg wszedzie wskazywal by nam te lokale na miescie bo tak sie zaprogramowal w tym czasie.
 
U mnie ryzyko ZD po pappie wynosilo 1:67, potem amniopunkcja, wynik zdrowa dziewczynka. Jednak na drugim prenatalnym gin wykryl wielotorbielowatosc lewej nerki, prawdopodobnie po porodzie nerka nie podejmie pracy. Inna ginekolog powiedziala, ze czesto zdarza sie tak, ze kiepska biochemia swiadczy o innych wadach nie koniecznie zd, patau itd. U mnie niestety to sie sprawdzilo.
 
Nowy termin mam na środę 11.12, jeśli do tego czasu nie zwariuje. Jutro mam w planach mycie okien, zeby sie czymś zająć i nie myśleć. W tygodniu do pracy wiec jakoś szybciej czas leci...

Koniecznie znajdz sobie jakies zajecie zebys jak najmniej o tym myslala... :)
 
A propo pracy, czy po amniopunkcji mogę iść na następny dzień do pracy? Czy raczej wskazane jest l4?

Roznie to mowia, mi lekarka przy pobieraniu mowila ze mam prowadzic normalny tryb zycia, ale niektorzy lekarza zalecaja przez pierwsze dwa, trzy dni duzo odpoczynku i lezenia.. zalezy jak sie zniesie badania.. niektorym kobieta nic nie dolega np mi, ale niektore narzekaly na bole brzucha, podbrzusza itp.. kazda inaczej reaguje.. mimo wszystko tak dla bezpieczenstwa bym wziela L4 na jakies dwa, trzy dni.. i oszczedzala sie mimo wszystko. Mi sie nic nie dzialo a przez pierwsze dwa dni nie wstalawalam z lozka dalej niz do kuchni po cos do jedzenia i do toalety. :)
 
Roznie to mowia, mi lekarka przy pobieraniu mowila ze mam prowadzic normalny tryb zycia, ale niektorzy lekarza zalecaja przez pierwsze dwa, trzy dni duzo odpoczynku i lezenia.. zalezy jak sie zniesie badania.. niektorym kobieta nic nie dolega np mi, ale niektore narzekaly na bole brzucha, podbrzusza itp.. kazda inaczej reaguje.. mimo wszystko tak dla bezpieczenstwa bym wziela L4 na jakies dwa, trzy dni.. i oszczedzala sie mimo wszystko. Mi sie nic nie dzialo a przez pierwsze dwa dni nie wstalawalam z lozka dalej niz do kuchni po cos do jedzenia i do toalety. :)
Dla świetego spokoju wezmę sobie l4 do końca tygodnia, aczkolwiek czekanie w domu na wynik pewnie będzie jeszcze gorsze :/
 
reklama
A propo pracy, czy po amniopunkcji mogę iść na następny dzień do pracy? Czy raczej wskazane jest l4?
Ja jestem już na l4, mój lekarz kazał mi po amino 3 dni leżeć a później się oszczędzać, nie wiem jak święta zrobię 😕 Do tego biorę na podtrzymanie duphaston, rada od genetyka brać magne b6 a w razie skurczy nospa max. Amino w poniedziałek. Stres okropny, nawet nie samym poniedziałkiem ale co po tym no i jaki wynik.
 
Do góry