reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Z tego co ja się orientuje, to najlepiej jak oba wyniki są koło 1. ( białko Pappa i beta-hcg ), wiec wychodzi na to, że masz trochę za wysokie beta hcg, ale Pappa w normie jest od 0,5 wiec tu masz chyba dobrze.
Moje wyniki to beta hcg 1,07 Pappa 0,387 i ryzyko zd wyszło 1:295 czekam na amino ...
Juz nic nie wiem, gdzies czytałam ze wolna beta hcg nie powinno przekraczac 2,52.
Najgorsze jest to czekanie :(
 
reklama
Juz nic nie wiem, gdzies czytałam ze wolna beta hcg nie powinno przekraczac 2,52.
Najgorsze jest to czekanie :(
Tak, źle to ujęłam. Najlepiej gdy oba wyniki są zbliżone do 1. Natomiast beta do 2,5 jest w normie, wiec wydaje mi się, że nie masz sie czym matrwić. Poniżej wklejam Ci link do kalkulatora Pappa:
 
Pomózcie proszzę.
Chciałam Was jeszcze zapytać o moj wynik. Nie dostałam wyniku do ręki więc nie wiem jakie są " normy". Wynik mam tylko w opisie z USG. Szukałam w neci i własciwie nie wiem co w nim jestt niepokojącego.
Wolna beta hcg1,7681 Mom
PAPP A 0,6793 MoM
APF 4,840 IU/ml
Wynik z krwi jest rozpatrywany wraz z usg i wtedy dopiero można mówić o wyniku końcowym testu. Ja miałam białko pappa około 0.25 Mom i to było dużo za nisko.
 
Tak, jutro 😕 boję się bo moja pierwsza ciąża była zagrożona, musiałam leżeć i wiem jak to jest, ostatecznie skończyło się dobrze tylko to było 15 lat temu.
Wierzyłam w usg, nikt nie mówił o szerszych badaniach, z resztą byłam młoda ..... tym razem już od pierwszej wizyty brałam duphaston.
Hej :) I jak po amino ? Dalas rade ? :) Jak sie czujesz ?
Jak czlowiek byl mlody to sobie nie zdawal sprawy z takich zagrozen, wtedy musialo byc okey i nikt nawet nie bral pod uwage czegos innego.. Czemu pierwsza ciaza mialas zagrozona ? Dlugo musialas lezec ? Ja tez biore jeszcze jedna tabletke duphastonu..
 
Hej :) I jak po amino ? Dalas rade ? :) Jak sie czujesz ?
Jak czlowiek byl mlody to sobie nie zdawal sprawy z takich zagrozen, wtedy musialo byc okey i nikt nawet nie bral pod uwage czegos innego.. Czemu pierwsza ciaza mialas zagrozona ? Dlugo musialas lezec ? Ja tez biore jeszcze jedna tabletke duphastonu..
Jestem już po 😊 dałam radę, teraz leżę 😉 jakieś mam dziwne przeczucie do tego lekarza, czy doświadczony i takie tam 🤔 wynik za 3-4 tygodnie...
W poprzedniej ciąży ciągłe plamienia, leżałam kilka miesięcy 😕
 
Jestem już po 😊 dałam radę, teraz leżę 😉 jakieś mam dziwne przeczucie do tego lekarza, czy doświadczony i takie tam 🤔 wynik za 3-4 tygodnie...
W poprzedniej ciąży ciągłe plamienia, leżałam kilka miesięcy 😕

Najgorsze masz juz za soba. :) odpoczywaj jak najwiecej :) teraz zostalo tylko czekanie na wynik.. ja dalej czekam.. mam nadzieje ze przed swietami sie uda i juz bede miala :)
A ta ciaza przebiega prawidlowo ? Czy tez masz plamienia ?
 
reklama
Do góry