reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

U mnie nie wspomnieli o mikromacierzach więc pewnie bez a czas oczekiwania 3 tygodnie ale ze względu na święta powiedzieli, że nawet 4 tygodnie. Boję się strasznie😕
Fisha nie zaproponowali, sama dopytywałam o taką możliwość ale tylko dlatego, że czytałam na ten temat i Was pytałam... odpowiedź Pani z rejestracji nie przekonała mnie... no raczej wynik taki sam 🤔 w dniu badania nikt nie zapytał czy chce.
O mikromacierze nie pytałam bo byłam przekonana, że to razem. Dopiero po amino doczytałam, że to może być razem i osobno.
A. niesia a Ty masz na nfz?
Powodzenia jutro 😊 trzymam kciuki
Tak ja mam na nfz. Mam z mikromacierza tylko dlatego, że mój lekarz prowadzący skierował mnie do szpitala, gdzie mikromacierz jest badana z automatu i nie trzeba dopłacać, bo już w innym szpitalu może albo nie być albo dopłata 2 tys. Stwierdził, że skoro już się zdecydowałam na amnio to niech to będzie porządnie zrobione :)
Jestem przerażona .... takie koszmary mi się śniły, ale dam rady i mam nadzieje, że już w piątek będzie fish :)
 
reklama
Tak ja mam na nfz. Mam z mikromacierza tylko dlatego, że mój lekarz prowadzący skierował mnie do szpitala, gdzie mikromacierz jest badana z automatu i nie trzeba dopłacać, bo już w innym szpitalu może albo nie być albo dopłata 2 tys. Stwierdził, że skoro już się zdecydowałam na amnio to niech to będzie porządnie zrobione :)
Jestem przerażona .... takie koszmary mi się śniły, ale dam rady i mam nadzieje, że już w piątek będzie fish :)
Ja liczę na środę, ale też jestem przerażona. Już mnie takie myśli różna nachodzą, że nie wiem... Nawet zaczęłam się bać, a co jeśli dziecko zdrowe, a uszkodziło się przy amnio... Wariuję już powoli...
 
Wyszlo mi z amnio. Mikromacierze mozemy zrobic ale wyniki bede juz po czasie wiec da nam to tyle, ze bedziemy wiedziec dokladnie w czym jest problem i czego mozemy sie spodziewac. Troche nam ulzylo, ze to nie te trzy trisomie ale niepokoj pozostal. W piatek mam usg. Mam nadzieje, ze nadal wszystko bedzie wygladalo dobrze

Koniecznie napisz jak po usg ! :)
 
Tak ja mam na nfz. Mam z mikromacierza tylko dlatego, że mój lekarz prowadzący skierował mnie do szpitala, gdzie mikromacierz jest badana z automatu i nie trzeba dopłacać, bo już w innym szpitalu może albo nie być albo dopłata 2 tys. Stwierdził, że skoro już się zdecydowałam na amnio to niech to będzie porządnie zrobione :)
Jestem przerażona .... takie koszmary mi się śniły, ale dam rady i mam nadzieje, że już w piątek będzie fish :)

Daj koniecznie znac jaki wynik dostalas ! Trzymam kciuki ! :)
 
Ja byłam u lekarza na wizycie kontrolnej, 28+0 tc , mała waży ok 1100g czyli na szczęscie rośnie a lekarz mówił, że genetyk podejrzewa zawsze coś genetycznego bo to genetyk i żebym aż tak się nie martwiła, bo czasami po 15 i 25 latach może coś "wyjść" co potem okaże się wadą genetyczną. W środę mam wizytę u kardiologa, jeszcze zobaczę co on powie :)

Najwazniejsze, ze rosnie i dalej sie rozwija :) badz dobrej mysli i nie trac nadzieji !:) Daj znac jak po wizycie. :)
 
Ja liczę na środę, ale też jestem przerażona. Już mnie takie myśli różna nachodzą, że nie wiem... Nawet zaczęłam się bać, a co jeśli dziecko zdrowe, a uszkodziło się przy amnio... Wariuję już powoli...

Mialam tak samo przed amniopunkcja.. Caly czas mialam obawy, ze dziecko zdrowe i niepotrzebnie je narazam.. najbardziej sie balam, ze zacznie sie ruszac kiedy beda pobierac plyn owodniowy i zostanie tknieta igla.. mialam same czarne scenariusze.. ze albo uszkodza macice i lozysko, albo zacznie mi sie pozniej saczyc plyn owodniowy.. zaczne nagle rodzic tak wczesnie albo serduszko przestanie bic.. caly czas myslalam o najgorszym i pierwsze dwa dni po tez byly ciezkie bo balam sie strasznie komplikacji... ale na szczescie obylo sie bez ! i wszystko dobrze sie skonczylo ! Wiec bez czarnych scenariuszy.. nie pomagaja uwierz mi..
 
Tak ja mam na nfz. Mam z mikromacierza tylko dlatego, że mój lekarz prowadzący skierował mnie do szpitala, gdzie mikromacierz jest badana z automatu i nie trzeba dopłacać, bo już w innym szpitalu może albo nie być albo dopłata 2 tys. Stwierdził, że skoro już się zdecydowałam na amnio to niech to będzie porządnie zrobione :)
Jestem przerażona .... takie koszmary mi się śniły, ale dam rady i mam nadzieje, że już w piątek będzie fish :)
Dobry lekarz, u mnie mam wrażenie tylko kasa i kasa... też mam na nfz ale kiedy byłam zapisana do innej na badania prenatalne to wypisując skierowanie polecal mi inną i tam poszłam gdzie chciał.
 
Ja liczę na środę, ale też jestem przerażona. Już mnie takie myśli różna nachodzą, że nie wiem... Nawet zaczęłam się bać, a co jeśli dziecko zdrowe, a uszkodziło się przy amnio... Wariuję już powoli...
No nie przesadzaj, lekarze wykonują wiele takich zabiegów i mają w tym wprawę. :) Zaraz po zabiegu sprawdzają tętno u maluszka, czy nie jest przyspieszone. Mój miał cały czas w normie. Miałaś zalecenie kontrolnego usg po tygodniu? To ważne, żeby sprawdzić czy wszystko w porządku.
 
Mozecie wytlumaczyć o co chodzi z tymi Mikromacierzami? To dodatkowe badanie ? Czy standardowo przy kazdym amnio? To przyspiesza wynik?
Jesli mam amnio z NFZ , to zawiera to rowniez Mikromacierze? Planuję wykupic FISH, ale jak rozumię to nie to samo. Samo mikromacierze mozna dopłacic ? Orientujecie sie ile to jest patne?
Więc co korzystniej: Fisha czy Mikromacierz?
Pogubiłam się, idę szukac i doczytac.

Swoją drogą mam wrazenie, ze im blizej badania ( mam w czwartek) tym słabiej wychodzi mi myslenie ...
 
reklama
Mozecie wytlumaczyć o co chodzi z tymi Mikromacierzami? To dodatkowe badanie ? Czy standardowo przy kazdym amnio? To przyspiesza wynik?
Jesli mam amnio z NFZ , to zawiera to rowniez Mikromacierze? Planuję wykupic FISH, ale jak rozumię to nie to samo. Samo mikromacierze mozna dopłacic ? Orientujecie sie ile to jest patne?
Więc co korzystniej: Fisha czy Mikromacierz?
Pogubiłam się, idę szukac i doczytac.

Swoją drogą mam wrazenie, ze im blizej badania ( mam w czwartek) tym słabiej wychodzi mi myslenie ...
Fish to szybki wynik.
Nie wszędzie robią aminopunkcje z mikromacierzami a tam gdzie nie jest refundowana trzeba zapłacić, zapytaj ile u Ciebie kosztuje. Nie jest tanio.
Z tego co rozumiem to sma aminiopunkcja pokazuje tylko poddstawowe wady ocenia kariotyp (bada się czy ilość par chromosomów się zgadza) a przy mikromacierzach można odczytać więcej wad genetycznych. Sama aminopunkcja pokaże, że jest źle (kariotyp prawidlowy bądź nieprawidlowy oraz płeć) a z mikromacierzem pokaże dokładnie gdzie....chyba tak 😉
 
Do góry