reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Fish to szybki wynik.
Nie wszędzie robią aminopunkcje z mikromacierzami a tam gdzie nie jest refundowana trzeba zapłacić, zapytaj ile u Ciebie kosztuje. Nie jest tanio.
Z tego co rozumiem to sma aminiopunkcja pokazuje tylko poddstawowe wady ocenia kariotyp (bada się czy ilość par chromosomów się zgadza) a przy mikromacierzach można odczytać więcej wad genetycznych. Sama aminopunkcja pokaże, że jest źle (kariotyp prawidlowy bądź nieprawidlowy oraz płeć) a z mikromacierzem pokaże dokładnie gdzie....chyba tak 😉
Ja sie w ogole doczytalam, ze mikromacierze nie wykazuja wszystkich wad, ze moze wyjsc dobrze a dziecko okaze sie ze ma jednak wade genetyczna. Dlatego nje zdecyduje sie raczej na to. Zaczelam wczoraj grzebac w necie i kurcze masakra. Wgl dlaczego czasem jest to refundowane a czasem nie. Tez tego nie rozumiem
 
reklama
Dziewczyny, właśnie otrzymałam wynik FISHa: prawidłowy żeński. Jeszcze nie mogę w to uwierzyć
No nie przesadzaj, lekarze wykonują wiele takich zabiegów i mają w tym wprawę. :) Zaraz po zabiegu sprawdzają tętno u maluszka, czy nie jest przyspieszone. Mój miał cały czas w normie. Miałaś zalecenie kontrolnego usg po tygodniu? To ważne, żeby sprawdzić czy wszystko w porządku.
Po 30 minutach od amnio lekarz sprawdzał serduszko, a na drugi dzień byłam w szpitalu i przy okazji wszystko sprawdzili. Wizytę mam w poniedziałek przed świętami, czyli 11 dni po.
Ja za FISHa płaciłam 790zł
 
Dziewczyny, właśnie otrzymałam wynik FISHa: prawidłowy żeński. Jeszcze nie mogę w to uwierzyć

Po 30 minutach od amnio lekarz sprawdzał serduszko, a na drugi dzień byłam w szpitalu i przy okazji wszystko sprawdzili. Wizytę mam w poniedziałek przed świętami, czyli 11 dni po.
Ja za FISHa płaciłam 790zł
Super wiadomość 😊👍 gratuluję 😘
 
Dziewczyny, właśnie otrzymałam wynik FISHa: prawidłowy żeński. Jeszcze nie mogę w to uwierzyć

Po 30 minutach od amnio lekarz sprawdzał serduszko, a na drugi dzień byłam w szpitalu i przy okazji wszystko sprawdzili. Wizytę mam w poniedziałek przed świętami, czyli 11 dni po.
Ja za FISHa płaciłam 790zł
Super, gratuluję! Ja wczoraj byłam na połówkowym (20+4), ale mały spał z rączką przy buzi, nie obrócił się pleckami odpowiednio i lekarz nie ocenił wszystkiego. Muszę powtórzyć za 2 tygodnie. Po moim wyniku pappa (bardzo niskie białko) dał mi skierowanie na echo serca.
 
Ja sie w ogole doczytalam, ze mikromacierze nie wykazuja wszystkich wad, ze moze wyjsc dobrze a dziecko okaze sie ze ma jednak wade genetyczna. Dlatego nje zdecyduje sie raczej na to. Zaczelam wczoraj grzebac w necie i kurcze masakra. Wgl dlaczego czasem jest to refundowane a czasem nie. Tez tego nie rozumiem
Wydaje mi się, że nie wszyscy starają się o refundacje tak szczegółową, pewnie muszą jakieś warunki spełnić. Z tego co zaobserwowałam to mają znane szpitale w dużych miastach w których od lat prowadzi się takie i szersze badania.... gdzieś muszą się Ci studenci uczyć 😉
 
Dziewczyny, właśnie otrzymałam wynik FISHa: prawidłowy żeński. Jeszcze nie mogę w to uwierzyć

Po 30 minutach od amnio lekarz sprawdzał serduszko, a na drugi dzień byłam w szpitalu i przy okazji wszystko sprawdzili. Wizytę mam w poniedziałek przed świętami, czyli 11 dni po.
Ja za FISHa płaciłam 790zł
Wspaniała wiadomość! Gratuluję :) Oby każda z dziewczyn tylko takie wiadomości usłyszała.
 
Super, gratuluję! Ja wczoraj byłam na połówkowym (20+4), ale mały spał z rączką przy buzi, nie obrócił się pleckami odpowiednio i lekarz nie ocenił wszystkiego. Muszę powtórzyć za 2 tygodnie. Po moim wyniku pappa (bardzo niskie białko) dał mi skierowanie na echo serca.
U mni pappa na dolnej granicy normy za to wolne beta bardzo, bardzo wysokie 😕 i z czego? Chyba nie wytrzymam... mogłam zapłacić za fisha😡
 
reklama
Mozecie wytlumaczyć o co chodzi z tymi Mikromacierzami? To dodatkowe badanie ? Czy standardowo przy kazdym amnio? To przyspiesza wynik?
Jesli mam amnio z NFZ , to zawiera to rowniez Mikromacierze? Planuję wykupic FISH, ale jak rozumię to nie to samo. Samo mikromacierze mozna dopłacic ? Orientujecie sie ile to jest patne?
Więc co korzystniej: Fisha czy Mikromacierz?
Pogubiłam się, idę szukac i doczytac.

Swoją drogą mam wrazenie, ze im blizej badania ( mam w czwartek) tym słabiej wychodzi mi myslenie ...
Przy standardowej amniopunkcji badany jest tylko kariotyp z trzema najczęstszymi trisomiami, a mikromacierz bada znacznie więcej wad, ale nie wszystkie. Jak to powiedziała Pani genetyk...takiego badania nie ma.
Fish to szybszy wynik, nie zależnie czy badany jest kariotyp z mikromacierzą czy bez. Badanie z mikromacierzą jest szybsze około tygodnia.
Natomiast na jakiej zasadzie jedne szpitale robią z mikromacierzą i za darmo, a w innych trzeba dopłacać, albo nie mam w ogóle to nie mam pojęcia.
 
Do góry