reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Nie wiem jak mogło się to zdarzyć. Specjalnie jechałam kilka kilometrów do najlepszej kliniki z najlepszym sprzętem i wybrałam najlepszą lekarz na to badanie. Na początku wydawało się że faktycznie wie co robi itd. Ale po kolejnym wkuciu i pretensji do mnie że się ruszyłam jak ukuła boleśnie macicę zaczęłam płakać. Jak ja zaczęłam płakać to ona się wkurzyła i powiedziała że nic z tego dziś nie będzie i zapisała mnie na 25.01.
Teraz jak Was czytam to może faktycznie to od lekarza zależy a nie moja wina.
Już zaczęłam myśleć że więcej nie pójdę ale może umówić się w innym miejscu?
Nie wiem skąd jesteś, ale ja mogę polecić Szpital Uniwersytecki w Krakowie. Nie miłe są tylko Panie na recepcji, natomiast co do lekarzy to rewelacja. Ja mimo macicy dwurożnej i tego, że mały się pchał do igły płyn miałam pobrany (pare podejść było, bo nie chciał lecieć), ale wszystko sprawnie i bez paniki. Pani Doktor przemiła i spokojna w tym co robi, wiec człowiek też czuje się spokojniejszy. Amniopunkcję odbywają się zawsze we wtorki, oczywiście wcześniej trzeba się zarejestrować na podstawie skierowania od lekarza prowadzącego ciąże.
 
reklama
Fizycznie czuje się bardzo dobrze ale psychicznie jeszcze nie doszłam do siebie. To jest masakra. Cały czas się zastanawiam co by było gdyby stało się coś maleństwu. Przeczytałam już cały Internet, rozmawiałam ze wszystkimi z którymi mogłam i nikt nie słyszał o takim przypadku jak mój. Mam w rodzinie położną i ona też nie słyszała, żeby ktoś był kuty więcej niż 4 razy i po Max 15 minutach badanie było przerwane. Dziś już wiem że to wina tej doktor i na pewno tam nie wrócę. Na razie jeszcze nie mam odwagi zapisać się na ponowne badanie ale mam nadzieję, że za 2-3dni się zdecyduje, bo bardzo chce wiedzieć czy maleństwo jest zdrowe. Może wezmę sobie ze 2 dni wcześniej coś na uspokojenie i spróbuje.
Jestem z okolic Warszawy
Jak sie czujesz ? Nie masz zadnych komplikacji po nieudanej amniopunkcji ?
 
Fizycznie czuje się bardzo dobrze ale psychicznie jeszcze nie doszłam do siebie. To jest masakra. Cały czas się zastanawiam co by było gdyby stało się coś maleństwu. Przeczytałam już cały Internet, rozmawiałam ze wszystkimi z którymi mogłam i nikt nie słyszał o takim przypadku jak mój. Mam w rodzinie położną i ona też nie słyszała, żeby ktoś był kuty więcej niż 4 razy i po Max 15 minutach badanie było przerwane. Dziś już wiem że to wina tej doktor i na pewno tam nie wrócę. Na razie jeszcze nie mam odwagi zapisać się na ponowne badanie ale mam nadzieję, że za 2-3dni się zdecyduje, bo bardzo chce wiedzieć czy maleństwo jest zdrowe. Może wezmę sobie ze 2 dni wcześniej coś na uspokojenie i spróbuje.
Jestem z okolic Warszawy
Polecam dr Roszkowskiego. Jeden z najlepszych lekarzy w PL. Robi amniopunkcję w szpitalu Orłowskiego. W zeszłym roku we środy, nie wiem czy w tym jest tak samo. Musisz mieć tylko skierowanie od lekarza i tyle. Dzidzię badają metodą mikromacierzy bez dodatkowej opłaty i wyniki też są szybciutko. Szczerze polecam...
 
Polecam dr Roszkowskiego. Jeden z najlepszych lekarzy w PL. Robi amniopunkcję w szpitalu Orłowskiego. W zeszłym roku we środy, nie wiem czy w tym jest tak samo. Musisz mieć tylko skierowanie od lekarza i tyle. Dzidzię badają metodą mikromacierzy bez dodatkowej opłaty i wyniki też są szybciutko. Szczerze polecam...
Też polecam mikromacierz, szybciej są wyniki i badanie jest o wiele dokładniejsze niż przy samym kariotypie.
 
Dziewczyny, to jeszcze raz z ja z kolejną dobrą nowiną :) w czwartek, dokładnie po 4 tyg. od zabiegu odebrałam końcowe wyniki amniopunkcji - wynik to kariotyp prawidłowy żeński :)
Dla przypomnienia - jestem teraz w 20 tygodniu ciąży, zapłodnienie metodą in vitro.
Podczas USG w 12 tygodniu 3 dniu lekarz stwierdził hipoplastyczną kość nosową (kość była, ale za mała). Test podwójny ok, a NT=1,98. Zdecydowaliśmy się na wykonanie testu Panorama, ale w laboratorium nie udało się wyizolować DNA (dwukrotnie). W związku z czym w 15 tygodniu 4 dniu miałam wykonaną amniopunkcję. Po 2 tygodniach otrzymałam prawidłowy wynik z mikromacierzy , a po kolejnych dwóch - badania cytogenetycznego 😁
 
Dziewczyny, to jeszcze raz z ja z kolejną dobrą nowiną :) w czwartek, dokładnie po 4 tyg. od zabiegu odebrałam końcowe wyniki amniopunkcji - wynik to kariotyp prawidłowy żeński :)
Dla przypomnienia - jestem teraz w 20 tygodniu ciąży, zapłodnienie metodą in vitro.
Podczas USG w 12 tygodniu 3 dniu lekarz stwierdził hipoplastyczną kość nosową (kość była, ale za mała). Test podwójny ok, a NT=1,98. Zdecydowaliśmy się na wykonanie testu Panorama, ale w laboratorium nie udało się wyizolować DNA (dwukrotnie). W związku z czym w 15 tygodniu 4 dniu miałam wykonaną amniopunkcję. Po 2 tygodniach otrzymałam prawidłowy wynik z mikromacierzy , a po kolejnych dwóch - badania cytogenetycznego 😁
Gratulacje!! Mi dzisiaj mijają 3 tygodnie i też czekam... Każdy dzień jest cięższy... Ściskam mocno 😘
 
reklama
Dziewczyny, to jeszcze raz z ja z kolejną dobrą nowiną :) w czwartek, dokładnie po 4 tyg. od zabiegu odebrałam końcowe wyniki amniopunkcji - wynik to kariotyp prawidłowy żeński :)
Dla przypomnienia - jestem teraz w 20 tygodniu ciąży, zapłodnienie metodą in vitro.
Podczas USG w 12 tygodniu 3 dniu lekarz stwierdził hipoplastyczną kość nosową (kość była, ale za mała). Test podwójny ok, a NT=1,98. Zdecydowaliśmy się na wykonanie testu Panorama, ale w laboratorium nie udało się wyizolować DNA (dwukrotnie). W związku z czym w 15 tygodniu 4 dniu miałam wykonaną amniopunkcję. Po 2 tygodniach otrzymałam prawidłowy wynik z mikromacierzy , a po kolejnych dwóch - badania cytogenetycznego 😁
Gratulacje!!! :-))
Powiedz mi tylko co to za wynik? Bo ja mialam robiona amnio i dostalam wynik tylko mikromacirzy. I nic wiecej. Co to za wyniki badania cytogenetycznego?
 
Do góry