reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Witajcie dziewczyny.
Postanowiła się odezwać.
Oczekuje 6 dziecka i teraz wyszły mi słabe wyniki testu papa w te.21 1:206 wiem, że są gorsze ale szczerze nie wiem co robić. Idę za tydzień do genetyka ale prywatnie w ramach Medicover. I nie wiem czy to nic testy typu NIFA czy amnio czy nic nie robić.
Ciąży bez względu na wynik nie przerwę. Jestem w takiej próżni. Nikt poza mężem o ciąży nie wiem...
 
Witajcie dziewczyny.
Postanowiła się odezwać.
Oczekuje 6 dziecka i teraz wyszły mi słabe wyniki testu papa w te.21 1:206 wiem, że są gorsze ale szczerze nie wiem co robić. Idę za tydzień do genetyka ale prywatnie w ramach Medicover. I nie wiem czy to nic testy typu NIFA czy amnio czy nic nie robić.
Ciąży bez względu na wynik nie przerwę. Jestem w takiej próżni. Nikt poza mężem o ciąży nie wiem...
A w USG bylo wszystko dobrze? Ktory marker w pappa wyszedl zle?
 
A w USG bylo wszystko dobrze? Ktory marker w pappa wyszedl zle?
Trisomia 21 1.206 usg wszystko ok przepływy też nawet udało się płeć zobaczyć tak ładnie się ułożył.
Ja sie nie martwię, nie wpadam w panike jestem w stanie wszystko zaakceptować ale nie wiem jak mam dalej postępować. Lekarz zaleca testy z krwi, ale w końcu one są też jedynie badaniem przesiewowym nie diagnostycznym i w razie złego wyniku i tak należy wykonać amnio.
Tak mi.sie na logikę wydaje ale nie ma aż takiej wiedzy w tym temacie.
 
Trisomia 21 1.206 usg wszystko ok przepływy też nawet udało się płeć zobaczyć tak ładnie się ułożył.
Ja sie nie martwię, nie wpadam w panike jestem w stanie wszystko zaakceptować ale nie wiem jak mam dalej postępować. Lekarz zaleca testy z krwi, ale w końcu one są też jedynie badaniem przesiewowym nie diagnostycznym i w razie złego wyniku i tak należy wykonać amnio.
Tak mi.sie na logikę wydaje ale nie ma aż takiej wiedzy w tym temacie.
Ja miałam dobre usg, tylko NT w granicy górnej normy 2,1. W pappie białko pappa 0,3 Mom czyli za małe. Ryzyko 1:295. Od genetyka usłyszałam, że jeżeli usg jest dobre a zła wychodzi biochemia i to jeden czynnik to zazwyczaj żadnej wady nie ma. Ja amniopunkcję zrobiłam, bo niewiedza przez cała ciąże doprowadziłaby mnie do szaleństwa i nie żałuje. Teraz wiem, że mam w sobie zdrowego synka :) Dzisiaj miałam usg połówkowe i wszystko jest prawidłowe. Wspaniałe uczucie :)
 
Gratulacje!!! :-))
Powiedz mi tylko co to za wynik? Bo ja mialam robiona amnio i dostalam wynik tylko mikromacirzy. I nic wiecej. Co to za wyniki badania cytogenetycznego?
Mikromacierz jest odrobine dokładniejszym badaniem niż badanie kariotypu. Przy jednej amniopunkcji można wykonać i to i to. Pobierane jest więcej płynu owodniowego. Wyniki mikromacierzy są też szybsze (max do 2 tyg) a na kariotyp się czeka od 3-5tyg , bo sama hodowla zajmuje 3 tygodnie.
 
Hej dziewczynki. Po amniopunkcji tego samego dnia miałam sączenie wód płodowych. Pojechałam do szpitala i już tego samego dnia sączenie ustało. Zatrzymali mnie jeszcze 3 dni pod obserwacją. Dostawałam antybiotyk i leki rozkurczowe. Po powrocie do domu mialam wizytę u lekarz prowadzącej która stwierdziła że już do końca ciąży jestem obarczona podwyższonym ryzykiem przedwczesnego odpłynięcia wód i muszę uważać co robię. Czy któraś z Was miała takie powikłania po amnio i taką diagnozę o lekarza?
 
reklama
Hej dziewczynki. Po amniopunkcji tego samego dnia miałam sączenie wód płodowych. Pojechałam do szpitala i już tego samego dnia sączenie ustało. Zatrzymali mnie jeszcze 3 dni pod obserwacją. Dostawałam antybiotyk i leki rozkurczowe. Po powrocie do domu mialam wizytę u lekarz prowadzącej która stwierdziła że już do końca ciąży jestem obarczona podwyższonym ryzykiem przedwczesnego odpłynięcia wód i muszę uważać co robię. Czy któraś z Was miała takie powikłania po amnio i taką diagnozę o lekarza?
Mi nic takiego się nie przytrafiło. Przez dwa tygodnie po amnio miałam tylko kłucia w miejscu, gdzie była wbijana igła. Dzisiaj miałam usg połówkowe i wody płodowe też były sprawdzane i wszystko dobrze.
 
Do góry