reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Dziękuję za odpowiedź. Też niedługo zrobię doktorat bo przeczytałam już o tym połowę polskiego i angielskojęzycznego internetu. Zrobię amnio, głównie dlatego, że nie chcę do końca ciąży żyć jak na szpilkach. Zastanawia mnie, czy faktycznie mam takiego pecha, że kiedy już po tylu latach się udało, to coś wyjdzie nie tak 🤔
Wynik z amino masz pewny 😉 pamietaj że to tylko statystyki ta cała pappa, będzie dobrze 😘
 
reklama
Witajcie drogie panie. Przeczytałam ogromną część tego wątku i sama postanowiłam napisać. W dużym skrócie. Półtora tygodnia temu (to był wtedy 13+4 tydzień ciąży) miałam badanie prenatalne z powodu wieku (w grudniu kończę 35 lat). Na USG przezierność wyniosła 1.7, kość nosowa obecna, CRL odpowiadający wiekowi ciąży z OM, jednak lekarz nie dał rady sprawdzić przepływów, ponieważ dziecko za diabła nie chciało się inaczej ułożyć ani przekręcić. W rezultacie spędziłam ponad godzinę na badaniu (przez brzuch i dopochwowo), ale niestety nie udało się sprawdzić wszystkiego. Dzisiaj odebrałam wyniki biochemii i wyglądają one następująco:
Wolna betaHCG 25.4 IU/l odpowiada 0.868 MoM
PAPP-A 0.67 IU/l odpowiada 0.201 MoM

Ryzyko T21 wzrosło do 1:227 i z tego powodu dostałam skierowanie na amniopunkcję. Od początku ciąży przyjmowałam Duphaston, w 11 tygodniu miałam zmianę na Luteinę. Muszę również brać Euthyrox 50, ponieważ TSH podskoczyło od samego początku ciąży. Czy wyniki biochemii mogły aż tak podwyższyć ryzyko wystąpienia trisomii? Umówię się na amnio, porozmawiam z lekarzem prowadzącym. Chciałabym poznać Waszą opinię na temat takich wyników.
Miałam identyczną historie zdrowotną, od początku ciąży tsh skoczyło zamiast eutyroxu brałam letrox,również była luteina, moje ryzyko 1:11, usg prawidłowe, zrobiłam amniopunkcję dla świetego spokoju i zdrowy chłopczyk,bądź bardzo dobrej myśli, pozdrawiam
 
Miałam identyczną historie zdrowotną, od początku ciąży tsh skoczyło zamiast eutyroxu brałam letrox,również była luteina, moje ryzyko 1:11, usg prawidłowe, zrobiłam amniopunkcję dla świetego spokoju i zdrowy chłopczyk,bądź bardzo dobrej myśli, pozdrawiam
U mnie wiek 38 lat ciąża po wielu latach starań.
 
Hej , jestem nowa i chyba jak każda szukam jakiegoś pocieszenia czy czegoś w tym rodzaju.
Mam 28 lat, jestem w upragnionej ciąży i to bliźniaczej 😁😁 (dwukosmowkowa) . Na usg u jednego z dzieci wyszlo nt 3,2 + test pappa =ZD 1:30 zrobiłam od razu test nace (nipt) wynik (po 4dniach) nieprawidłowy t21. Chyba nie muszę pisać o moich emocjach ... 28 stycznia zrobiłam amniopunkcje (aż 3x wklucie)
Czekamy na wyniki... Tak bardzo bym chciała żeby wyszły ok, choć wiem, ze mam zaledwie 0,2%szans po NACE
 
Hej , jestem nowa i chyba jak każda szukam jakiegoś pocieszenia czy czegoś w tym rodzaju.
Mam 28 lat, jestem w upragnionej ciąży i to bliźniaczej 😁😁 (dwukosmowkowa) . Na usg u jednego z dzieci wyszlo nt 3,2 + test pappa =ZD 1:30 zrobiłam od razu test nace (nipt) wynik (po 4dniach) nieprawidłowy t21. Chyba nie muszę pisać o moich emocjach ... 28 stycznia zrobiłam amniopunkcje (aż 3x wklucie)
Czekamy na wyniki... Tak bardzo bym chciała żeby wyszły ok, choć wiem, ze mam zaledwie 0,2%szans po NACE
Kochana przede wszystkim gratuluje szkrabów 😊 nie znam sie na tych testach ale nie przejmuj sie za wczasu. Testy tego typu to tez obliczanie prawdopodobienstwa. Poczekaj na spokojnie(choc wiem ze sie nie da) na wyniki amniopunkcji. Kiedy powinnas miec juz wynik? Wspolczuje 3krotnwgo wklucia. Sam ten zabieg jest stresujacy a co dopiero jak 3razy musieli probowac. Jestem z Toba ❤️
 
Kochana przede wszystkim gratuluje szkrabów 😊 nie znam sie na tych testach ale nie przejmuj sie za wczasu. Testy tego typu to tez obliczanie prawdopodobienstwa. Poczekaj na spokojnie(choc wiem ze sie nie da) na wyniki amniopunkcji. Kiedy powinnas miec juz wynik? Wspolczuje 3krotnwgo wklucia. Sam ten zabieg jest stresujacy a co dopiero jak 3razy musieli probowac. Jestem z Toba ❤
dzieki 😘 Jutro miną 2 tyg po amniopunkcji. Mają dzwonic . Jedna dr mowila ze to potrfa 2 tyg, druga ze okolo 3 . No to czekam cierpliwie
 
reklama
Wszystko zalezy od tego jak szybko te komorki beda sie namnazac. Daj znac oczywiscie jak juz beda. Duzo cierpliwosci i spokoju 😘
 
Do góry