reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Witam Was dziewczyny. Mam prawie 38 lat, aktualnie jestem w drugiej ciąży, pierwsze dziecko zdrowe urodzone 2 lata temu. Oto moje aktualne wyniki z usg prenatalnego (12 tyg + 2 dni): NT 1,20 mm, kość nosowa obecna; wolne bhcg 59,93 IU/I odpowiada 1,668 mom; PAPPa 2,040 odpowiada 0,638 mom.; trisomia 21 1:425. Lekarz zalecił mi amniopunkcję lub test DNA. Nie wiem co robić...
Stosuj się do zaleceń swojego lekarza prowadzącego,on jest odpowiedzialny za Ciebie i Twoje dzieciątko, zna Twoje wyniki, Usg a nie lekarki z forum.
 
reklama
Duzo czytałam na temat dzieci z zd . Genetyk stwierdził,ze to nie bedzie delikatna odmiana zd. Osoby z zd, które widzimy w tv i są aktywne zawodowo są z mozajka (czyli ktores z chromosomow są ok ) u mnie mozajki nie ma. Wszytskie pary chromosomow maja dodatkowa pare . WSZYTSKIE. Podjęliśmy dezycje z mężem. I jednak od jutra zaczynamy działać. Rozmawiałam juz z lekarzem. 😞
Kochana razem z mezem jestesmy z Wami. Dobrze, ze genetyk wytlumaczyl wszystko. Co byscie nie zrobili to bedzie dobra decyzja.
Niestety i mi powiadomienia przestaly przychodzic, wiec pisze z opoznieniem.
Daj prosze znac.
Wszystkie tutaj Was mocno sciskamy ❤️Jak potrzebujesz wsparcia to napewno wesprzemy 😘
 
Witam Was dziewczyny. Mam prawie 38 lat, aktualnie jestem w drugiej ciąży, pierwsze dziecko zdrowe urodzone 2 lata temu. Oto moje aktualne wyniki z usg prenatalnego (12 tyg + 2 dni): NT 1,20 mm, kość nosowa obecna; wolne bhcg 59,93 IU/I odpowiada 1,668 mom; PAPPa 2,040 odpowiada 0,638 mom.; trisomia 21 1:425. Lekarz zalecił mi amniopunkcję lub test DNA. Nie wiem co robić...
Zgadzam się z Kasiakina.
Teoretycznie w Polsce amniopunkcja zalecana jest przy ryzyko wyższym ni 1:300, z tego co pisały dziewczyny, w niektórych krajach to nawet 1:100 wiec teoretycznie się nie lapiesz, ale mogę Ci powiedzieć po sobie, że raz zasianej wątpliwości nie da się tak łatwo usunąć. Ja jestem po amnio i polowkowym i nadal czasami się zastanawiam co będzie... z tego co kojarzę, nie jestem jedyna...
 
Zgadzam się z Kasiakina.
Teoretycznie w Polsce amniopunkcja zalecana jest przy ryzyko wyższym ni 1:300, z tego co pisały dziewczyny, w niektórych krajach to nawet 1:100 wiec teoretycznie się nie lapiesz, ale mogę Ci powiedzieć po sobie, że raz zasianej wątpliwości nie da się tak łatwo usunąć. Ja jestem po amnio i polowkowym i nadal czasami się zastanawiam co będzie... z tego co kojarzę, nie jestem jedyna...
Dokładnie tak jest .... mam za sobą amnio (wynik prawidłowy) drugie usg prenatalne ( też wszystko dobrze) a jutro echo serca i też się denerwuje, mimo że już nie powinnam. Raz zasiany strach zostanie chyba do końca ciąży :/
 
Kochana jak echo? W ktorym Ty teraz tyg jestes? 😊
Wszystko dobrze z serduszkiem 😁 Nie ma żadnych nieprawidłowości. Martwię się tylko trochę, bo ma opisie mam tez podaną długość maluszka 28,9 cm co odpowiada 25 t i 2 d a ja badanie robiłam w 26 t + 0. Natomiast waga jest już odpowiednia do wieku ciąży 885g. Niby taka błahostka a już się człowiek przejmuje 🤦‍♀️ Doktor, która mnie badała nic nie mówiła, wiec mam nadzieje, że to nieistotny szczegół.
 
Wszystko dobrze z serduszkiem 😁 Nie ma żadnych nieprawidłowości. Martwię się tylko trochę, bo ma opisie mam tez podaną długość maluszka 28,9 cm co odpowiada 25 t i 2 d a ja badanie robiłam w 26 t + 0. Natomiast waga jest już odpowiednia do wieku ciąży 885g. Niby taka błahostka a już się człowiek przejmuje 🤦‍♀️ Doktor, która mnie badała nic nie mówiła, wiec mam nadzieje, że to nieistotny szczegół.
To swietna wiadomosc 😊generalnie dlugosci maluszka juz w takim wieku nie bierze sie tak pod uwage bo ma mniej miejsca w brzuszku, wierci sie i wgl. Takze tym sie nie przejmuj bo waga jest najwazniejsza. To jest tez mala roznica nawet jak teraz porownujesz takze spokojnie. Gdyby bylo cos nje tak napewno bys to uslyszala 😊 ja dzisiaj 29+6 😊
 
To swietna wiadomosc 😊generalnie dlugosci maluszka juz w takim wieku nie bierze sie tak pod uwage bo ma mniej miejsca w brzuszku, wierci sie i wgl. Takze tym sie nie przejmuj bo waga jest najwazniejsza. To jest tez mala roznica nawet jak teraz porownujesz takze spokojnie. Gdyby bylo cos nje tak napewno bys to uslyszala 😊 ja dzisiaj 29+6 😊
Ja to już z utęsknieniem czekam na 30 tydzień. Jakoś mam takie wewnętrzne przekonanie, że jak minie już ten 30 tydzień to nawet jak maluszek będzie chciał przyjść na świat to już ma bardzo bardzo duże szanse, że wszystko będzie dobrze :) ale oczywiście niech sobie siedzi w brzuszku do końca. W sumie wiem, że najważniejsza jest teraz waga, ale gdzieś się człowiek tak głupio przejmuje błahostkami zamiast cieszyć się, że jest dobrze :)
 
reklama
Wszystko dobrze z serduszkiem 😁 Nie ma żadnych nieprawidłowości. Martwię się tylko trochę, bo ma opisie mam tez podaną długość maluszka 28,9 cm co odpowiada 25 t i 2 d a ja badanie robiłam w 26 t + 0. Natomiast waga jest już odpowiednia do wieku ciąży 885g. Niby taka błahostka a już się człowiek przejmuje 🤦‍♀️ Doktor, która mnie badała nic nie mówiła, wiec mam nadzieje, że to nieistotny szczegół.
Mi lekarz powiedział, że teraz to już najczęściej w ogóle nie podają długości, bo to tylko przybliżona i się nie da dokładnie zmierzyć
 
Do góry