reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Wiem że amnio robią przy wsparciu USGale pytanie do osób które przechodziły zabieg - czy przed amnio lekarz robił jeszcze usg żeby sprawdzić czy potwierdzić to co wyszło na prenatalnych?
Zaczęłam się stresować ze może doktor na prenatalnych czegos dobrze nie zbadała. Bo bardzo szybko jej to zeszło.
Miałam robioną amniopunkcje wczoraj w szpitalu. Miałam przy sobie wyniki prenetalnych i dokumenty z poradni genetycznej gdzie już nie weryfikowali pomiarów tylko bazowali na tych moich wcześniejszych pomiarach był tylko wywiad. W szpitalu nie robili już pomiarów tylko sprawdzili czy u dziecka wszystko dobrze( tzn. Czy serduszko bije) przed punkcja oraz 4 godziny po amniopuncji usg czy u dziecka wszystko dobrze i czy nie ma krwiaków. Tak było w moim przypadku.
 
Mam pytanko. Wczoraj rano miałam robioną amniopuncje. Po jakim czasie mogą wystąpić skutki?
Oficjalnie wszystkie problemy do 3 tygodni po amniopunkcji są traktowane jako powikłania po amniopunkcji. Nieoficjalnie mówi się, że jak coś się ma stać po amniopunkcji to stanie się do 2-3 dni. Mama ginekolog pisze, że jak się w ciągu tygodnia nic nie stanie to nie ma się co martwić.. Trzymam kciuki, żeby wszystko było ok.
 
Dziewczyny, która z was miała III prenatalne? Czy wszystko było u was w porządku pomimo złego testu pappa? Zaczynam się denerwować...
 
Oficjalnie wszystkie problemy do 3 tygodni po amniopunkcji są traktowane jako powikłania po amniopunkcji. Nieoficjalnie mówi się, że jak coś się ma stać po amniopunkcji to stanie się do 2-3 dni. Mama ginekolog pisze, że jak się w ciągu tygodnia nic nie stanie to nie ma się co martwić.. Trzymam kciuki, żeby wszystko było ok.
Przyznaje czyli ciężkie 3 dni przedemną😞
 
W poniedzialek o 12 mialam amniopunkcje, przelezalam caly poniedziałek i wtorek, w srode bylam na kontrolnym usg i w zasadzie od czwartku już normalnie funkcjonowalam (bez dzwigania). Po tygodniu od amniopunkcji robilam wszystko tak jak przed zabiegiem.
Bałam sie że bedzie saczyc sie plyn owodniowy wiec kupilam sobie specjalne wkladki, ktore to wykrywaja.
 
reklama
U mnie też wyszło wszystko w porządku tylko mam wiecej pić, bo mam wody w normie, ale tej dolnej granicy. No i dzidzia ułożona posladkowo...
Może jeszcze się odwróci ;) Który tydzień? A co do usg to najlepsze pomiary i na szybko i najbliżej prawdy wyszły lekarzowi tuż przed porodem w szpitalu. Nie wiem gdzie mój prywatny lekarz zgubił 8 mm kości udowej, ale spoko w końcu za każdą wizytę 250 zeta 🙈😔 ale co do rączek wydaje mi się, że faktycznie ma przy krótkie, ale pediatrzy i neonatolog mówili, że taka jej uroda to nie będę na siłę problemów szukać ;)
 
Do góry