reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Dziewczyny dzisiaj miałam USG drugiego trymestru. Wszystkie parametry są w normie.:):) Nie ma nic niepokojącego. Lekarz dokładnie się przyglądał. Zalecał jeszcze USG serca płodu za kilka tygodni.
Dla przypomnienia ZD 1:24. USG ok, ale PAPPA zła. Test Nifty wynik dobry.
Super gratuluje, skoro usg ok i polowkowe ok i Nifty ok, to napewno bedzie dobrze :)
 
reklama
Wykonywałam badania prenatalne, ale sam fakt że mam je zrobić mnie przerażał. Ryzyko w przypadku każdych badan jest, jednak niewielkie. Ja byłam w Klinice Galena (jak któraś z oklicy BB to polecam) i w sumie zdecydowałam się po konsultacji.
 
witajcie dziewczyny, chciałabym dołączyć.. , szukam w necie informacji, szaleje z rozpaczy bo nie wiem jaka podjac decyzje..
mam 37 lat
pierwsze dziecko wada genetyczna (de novo)
wyniki prenatalne usg +pappa
CRL 53 mm
FHR 156
NT 2,14
BPD 16,1 (tu wartosc nizsza od normy wg wykresu)
łozysko tylna ściana wysoko
czynnosc serca płodu uwidoczniono
płyn owodniowy w normie
doctus venosus 0,99
kosc nosowa obecna
przepływ w zastawce trójdzielnej prawidłowy
czaszka mózg obraz prawidłowy
brzuch, żołądek, serce- prawidłowo położone
uwidoczniono 2 stopy i 2 rece
B-HCG 1,919 Mom
Pappa 0,587 Mom

ryzyko trisomii 21 skorygowane 1 :34

skierowanie na amniopunkcje

nie wiem co robic jestem zrozpaczona... dopiero we wtorek jestem umówiona do genetyka, szaleje juz z nerwow najpierw 3 tyg na wynik pappa teraz czekanie na genetyka i decyzja co dalej ... czy robic amniopunkcje, czy test Nifty ...
bardzo się boję...
 
witajcie dziewczyny, chciałabym dołączyć.. , szukam w necie informacji, szaleje z rozpaczy bo nie wiem jaka podjac decyzje..
mam 37 lat
pierwsze dziecko wada genetyczna (de novo)
wyniki prenatalne usg +pappa
CRL 53 mm
FHR 156
NT 2,14
BPD 16,1 (tu wartosc nizsza od normy wg wykresu)
łozysko tylna ściana wysoko
czynnosc serca płodu uwidoczniono
płyn owodniowy w normie
doctus venosus 0,99
kosc nosowa obecna
przepływ w zastawce trójdzielnej prawidłowy
czaszka mózg obraz prawidłowy
brzuch, żołądek, serce- prawidłowo położone
uwidoczniono 2 stopy i 2 rece
B-HCG 1,919 Mom
Pappa 0,587 Mom

ryzyko trisomii 21 skorygowane 1 :34

skierowanie na amniopunkcje

nie wiem co robic jestem zrozpaczona... dopiero we wtorek jestem umówiona do genetyka, szaleje juz z nerwow najpierw 3 tyg na wynik pappa teraz czekanie na genetyka i decyzja co dalej ... czy robic amniopunkcje, czy test Nifty ...
bardzo się boję...
W którym tygodniu robiłaś test podwójny? Ryzyko T21 podwyższyło się z powodu zbyt niskiego poziomu białka PAPP-A i zbyt wysokiego poziomu HCG, a wygląda tak również z powodu wieku (przepraszam, że tak prosto z mostu, ale tak to wygląda, im jesteśmy starsze, tym ryzyko jest wyższe). Musisz odpowiedzieć sobie na jedno pytanie: co zrobisz z wiedzą o chorym dziecku? Testy z krwi matki (Nifty, panorama itd) są drogie, nierefundowane ale bardzo dokładne, rzadko się mylą. Nie są jednak podstawą do terminacji ciąży, do której mamy prawo kiedy badanie inwazyjne potwierdza wystąpienie choroby. Jeśli więc rozważasz takie wyjście, musisz zrobić amniopunkcję, jeśli chcesz wiedzieć z innego powodu i stać Cię (to wydatek rzędu tyś) zrób Nifty.
 
Tak tak nie mam nic przeciwko ze piszesz o wieku doskonale wiem że wynik zawyża statystykę, sama zdawałam sobie sprawę że wyjdzie podwyzszone ryzyko poprzez to plus pierwsza wadę dziecka.. Ale nie spodziewałam się wyniku 1:34 zszokował mnie... wiem że Nifty drogie, ale wynik mam w ciągu max 7 dni a na amnio musze czekać 4 tygodnie chyba bym zwariowała, wiem że amnio to podstawa do terminacji więc pewnie i tak ja wykonam... Mam mętlik w głowie, zobaczę co powie genetyk na nitfy właśnie się umowilam i zapłaciłam zaliczkę we wtorek przychodzi pobrać krew pielęgniarka, bede znała wynik od razu z mikrodelecjami czego mi amnio nie pokaze...
Szczerze myslalam ze to bialo pappa nie jest zle
Mowil mi lekarz prowadzący ze jak pappa jest niżej 0, 5 i jednocześnie beta większą 2,5 MoM to wtedy ryzyko się zwiększa u mnie nie przekroczyło tych wartości a jednak taki wynik.
Znam dziewczyny które miały duzo gorsza biochemię a wynik Trisomii 21 był duzo lepszy.. 😓
 
Tak tak nie mam nic przeciwko ze piszesz o wieku doskonale wiem że wynik zawyża statystykę, sama zdawałam sobie sprawę że wyjdzie podwyzszone ryzyko poprzez to plus pierwsza wadę dziecka.. Ale nie spodziewałam się wyniku 1:34 zszokował mnie... wiem że Nifty drogie, ale wynik mam w ciągu max 7 dni a na amnio musze czekać 4 tygodnie chyba bym zwariowała, wiem że amnio to podstawa do terminacji więc pewnie i tak ja wykonam... Mam mętlik w głowie, zobaczę co powie genetyk na nitfy właśnie się umowilam i zapłaciłam zaliczkę we wtorek przychodzi pobrać krew pielęgniarka, bede znała wynik od razu z mikrodelecjami czego mi amnio nie pokaze...
Szczerze myslalam ze to bialo pappa nie jest zle
Mowil mi lekarz prowadzący ze jak pappa jest niżej 0, 5 i jednocześnie beta większą 2,5 MoM to wtedy ryzyko się zwiększa u mnie nie przekroczyło tych wartości a jednak taki wynik.
Znam dziewczyny które miały duzo gorsza biochemię a wynik Trisomii 21 był duzo lepszy.. 😓
MoM przy wyniku biochemii to mediana, im bliżej 1 tym lepiej. Mi ryzyko popsuło właśnie białko PAPP-A, ale było sporo niższe od Twojego (0.201 MoM). Faktycznie Twoje ryzyko jest dość wysokie, ale poczytaj ten wątek, ogromnej ilości dziewczyn wychodziły kiepskie ryzyka a koniec końców dzieci rodziły się zdrowe. Oczywiście to nie reguły, ale krzepiące historie.
 
witajcie dziewczyny, chciałabym dołączyć.. , szukam w necie informacji, szaleje z rozpaczy bo nie wiem jaka podjac decyzje..
mam 37 lat
pierwsze dziecko wada genetyczna (de novo)
wyniki prenatalne usg +pappa
CRL 53 mm
FHR 156
NT 2,14
BPD 16,1 (tu wartosc nizsza od normy wg wykresu)
łozysko tylna ściana wysoko
czynnosc serca płodu uwidoczniono
płyn owodniowy w normie
doctus venosus 0,99
kosc nosowa obecna
przepływ w zastawce trójdzielnej prawidłowy
czaszka mózg obraz prawidłowy
brzuch, żołądek, serce- prawidłowo położone
uwidoczniono 2 stopy i 2 rece
B-HCG 1,919 Mom
Pappa 0,587 Mom

ryzyko trisomii 21 skorygowane 1 :34

skierowanie na amniopunkcje

nie wiem co robic jestem zrozpaczona... dopiero we wtorek jestem umówiona do genetyka, szaleje juz z nerwow najpierw 3 tyg na wynik pappa teraz czekanie na genetyka i decyzja co dalej ... czy robic amniopunkcje, czy test Nifty ...
bardzo się boję...
Hej ;) Ja napiszę tak, decyzja należy oczywiście do Ciebie. Ja jednak (po doświadczeniu po pierwszej ciąży i okropnego zamartwiania się) zrobilabym test z płodowego dna. I teraz jeżeli wynik wyszedłby ok to nie robilabym amnio. Jezeli nie ok, robilabym. To też właśnie zależy czy zdecydowalabys sie na terminacje. Jeżeli nie, test wystraczy. Jeżeli tak, potrzebne będzie badanie inwazyjne. Jednak na tym forum jest cała masa złych wyników czy to pappa czy usg a dzieciaczki były zdrowe (w tym moja córka). Przemyśl sobie sytuację i poczekaj na wyniki testu, bo chyba potem pisałaś, że zdecydowałaś się na test. Ja przesyłam pozytywną energię w tych trudnych czasach. ❤
 
Jednak na tym forum jest cała masa złych wyników czy to pappa czy usg a dzieciaczki były zdrowe (w tym moja córka). Przemyśl sobie sytuację i poczekaj na wyniki testu, bo chyba potem pisałaś, że zdecydowałaś się na test. Ja przesyłam pozytywną energię w tych trudnych czasach. ❤

Bardzo dziękuję za słowa pokrzepienia, czytalam Wasze historie cala noc, dają mi nadzieję.. Tak zdecydowałam się na test nifty pro, pobranie we wtorek, wyniki mm nadzieję będą szybko Pani mówiła że nawet 5 czy 6 dni wiec wtedy w zależności od tego co tam powychodzi zadecydujemy co dalej.
Chcialabym zeby wynik okazał się na tyle bezpieczny i dobry zeby nie trzeba było wykonywać amnio..
Moja gin prowadząca powiedziała że mam szanse na zdrowe dziecko, jeszcze nie jest nic przesadzone.. Być może i pappa i wiek i moja waga (ważę sporo bo mam baaaardzo duzo wzrostu) zawyzyly te statystki, oby tak było
...
 
Bardzo dziękuję za słowa pokrzepienia, czytalam Wasze historie cala noc, dają mi nadzieję.. Tak zdecydowałam się na test nifty pro, pobranie we wtorek, wyniki mm nadzieję będą szybko Pani mówiła że nawet 5 czy 6 dni wiec wtedy w zależności od tego co tam powychodzi zadecydujemy co dalej.
Chcialabym zeby wynik okazał się na tyle bezpieczny i dobry zeby nie trzeba było wykonywać amnio..
Moja gin prowadząca powiedziała że mam szanse na zdrowe dziecko, jeszcze nie jest nic przesadzone.. Być może i pappa i wiek i moja waga (ważę sporo bo mam baaaardzo duzo wzrostu) zawyzyly te statystki, oby tak było
...
Ja bym zrobila test z krwi zeby uspokoić samą siebie. Ale pozniej i tak bym zrobiła amniopunkcje zeby miec 100% pewnosci. I amniopunkcja w postaci miktomacierzy bada mikrodelecje, bada okolo 200 wad.
 
reklama
Ja miałam ryzyko ZD 1:14. Amniopunkcja nie potwierdziła wady, w międzyczasie doszly problemy z tarczyca i cukrzyca... Wszystkie pozostałe badania prenatalne z usg tez wyszły ok. Za 2 miesiące powiem czy po porodzie potwierdziło się, ze dziecko zdrowe, bo chyba tylko to da 100 % pewnośc. Aaa i mam 36 lat wiec podobnie.
Trzymam kciuki i w pełni Cię rozumiem
 
Do góry