reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Mnie nie bolało, moze mialam takie uczucie ciągnięcia lekkiego czasem ale nie wiem czy mialam twarde bo starałam się brzucha nie dotykać. Na spokojnie. Bierzesz no spe lub magnez? Wez jeśli nie. Nie zaszkodzi a może Ci pomóc
Pozdrawiam
 
Drogie Panie,
to mój pierwszy wpis na forum. Dziś byłam na badaniu prenatalnym I trymestru, obecnie 12 tc. Wynik badania pokazał ryzyko trisomia 21 1:40, trisomia 18 1: 514 i trisomia 13 1:730. Jestem nieco przerażona, lekarz dał mi skierowanie na amniopunkcję. Nie wiem co myśleć o tym wyniku.. Czy powinnam iść do innego genetyka żeby powtórzyć badanie? Przeraża mnie też ryzyko poronienia po amniopunkcji chociaż spora część z Was się decyduje. Co możecie powiedzieć na podstawie własnych doświadczeń?
 
Ja uważam, że warto zrobić. Druga konsultacja niewiele da, bo wątpliwości i tak zostaną. Nawet jeśli niezależnie od wyniku chcesz urodzic, to wtedy lekarze trochę inaczej podchodzą do ciąży, wiedzą na co zwracać szczególną uwage no i przede wszystkim wiadomo w jakim szpitalu rodzic, bo przecież każda z tych trisomii prawdopodobnie oznacza dodatkowe wady, np. Z sercem przy ZD
 
Drogie Panie,
to mój pierwszy wpis na forum. Dziś byłam na badaniu prenatalnym I trymestru, obecnie 12 tc. Wynik badania pokazał ryzyko trisomia 21 1:40, trisomia 18 1: 514 i trisomia 13 1:730. Jestem nieco przerażona, lekarz dał mi skierowanie na amniopunkcję. Nie wiem co myśleć o tym wyniku.. Czy powinnam iść do innego genetyka żeby powtórzyć badanie? Przeraża mnie też ryzyko poronienia po amniopunkcji chociaż spora część z Was się decyduje. Co możecie powiedzieć na podstawie własnych doświadczeń?
U mnie również byli duże ryzyko ZD bo 1:39 a tylko i wyłącznie przez wysokie NT. I lekarz skierowały mnie na biopsję kosmówki to mniej więcej coś takiego jak amniopunkcja. Niestety u mnie wyszła wada Zespół Turnera. Obecnie jestem w 37 +2 tygodbiu i jest nie za dobrze. Ale lekarze wiedzieli na co zwrócić uwagę.
 
Drogie Panie,
to mój pierwszy wpis na forum. Dziś byłam na badaniu prenatalnym I trymestru, obecnie 12 tc. Wynik badania pokazał ryzyko trisomia 21 1:40, trisomia 18 1: 514 i trisomia 13 1:730. Jestem nieco przerażona, lekarz dał mi skierowanie na amniopunkcję. Nie wiem co myśleć o tym wyniku.. Czy powinnam iść do innego genetyka żeby powtórzyć badanie? Przeraża mnie też ryzyko poronienia po amniopunkcji chociaż spora część z Was się decyduje. Co możecie powiedzieć na podstawie własnych doświadczeń?
U mnie wszystkie trisomie statystycznie wyszły dobrze. Niestety wady wyszły na Usg. Zdecydowałam się na aminopunkcje pomimo że jest duże prawdopodobieństwo że tutaj wyjdzie wszystko prawidłowo. Czeka mnie dalsza diagnostyka ale zaczęłam od aminopunkcji.
 
Drogie Panie,
to mój pierwszy wpis na forum. Dziś byłam na badaniu prenatalnym I trymestru, obecnie 12 tc. Wynik badania pokazał ryzyko trisomia 21 1:40, trisomia 18 1: 514 i trisomia 13 1:730. Jestem nieco przerażona, lekarz dał mi skierowanie na amniopunkcję. Nie wiem co myśleć o tym wyniku.. Czy powinnam iść do innego genetyka żeby powtórzyć badanie? Przeraża mnie też ryzyko poronienia po amniopunkcji chociaż spora część z Was się decyduje. Co możecie powiedzieć na podstawie własnych doświadczeń?
Hej, a jak wyszło usg? Moje doświadczenie jest takie: 36 lat, pierwsza ciąża, usg super nt 1,2, kość Kosowa obecna, przepływy, tętno i reszta ok, po teście papa prawdopodobieństwo zd 1:57. Zdecydowałam się na amniopunkcje, sam zabieg szybki, bezproblemowy, prawie nie bolało, po zabiegu też bez problemów (3 dni starałam się lezec) najgorsze oczywiście oczekiwanie na wyniki, prawie 4tyg. Ale wiadomość końcową kariotyp żeński prawidłowy. Teraz jestem w 30 tygodniu, po dwóch kolejnych szczegółowych usg i nadal wszystko super i prawidłowo. Moim zdaniem warto robic amnio i jeżeli w przyszłości będę w takiej samej sytuacji też na pewno zrobię i papa i amnio. To dużo stresu ale ostatecznie daje istotne informacje o ciąży i dziecku.
 
reklama
U mnie wszystkie trisomie statystycznie wyszły dobrze. Niestety wady wyszły na Usg. Zdecydowałam się na aminopunkcje pomimo że jest duże prawdopodobieństwo że tutaj wyjdzie wszystko prawidłowo. Czeka mnie dalsza diagnostyka ale zaczęłam od aminopunkcji.
Hej, jak wyszło to usg?

Cześć Dziewczyny,
W skrócie po badaniach prenatalnych miałam bardzo wysokie ryzyko ZD 1:4 i ZP 1:37. Dziś dostałam telefon iż kariotyp żeński prawidłowy. Dlatego dziewczyna głowa do góry.
Pozdrawiam
Oli
Gratulacje!!!

A ja odebrałam testy pappa i beta ale są niewiele warte, bo są osobno. Lekarz rzucił okiem i stwierdził, że nie ma tragedii
beta Hcg 18 IU/I i białko PAPP-A 2,05 IU/I. Dodatkowo sprawdził serduszko, które jego zdaniem ma prawidłową budowę i jest ok, stwierdził obecność kości nosowej. Zaniepokoiła go za to jedna nerka ale powiedział, że nie będzie wróżył z fusów. Im bliżej aminopuncji, tym częściej trafiam na historie z przykrym zakończeniem i tym bardziej jestem na nie. Coraz bardziej jestem bliższa testów nifty itp. Czy wiecie może, które z nich są lepsze / gorsze czy to nie ma znaczenia?
 
Do góry