reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Tak dokladnie statystyke popsuł wiek. Ja miałam w dniu badania jeszcze 28 lat liczone a wyniki praktycznie identyczne jak Twoje i ja nawet miałam marker niedomknieta zaatawke. Pokaże Ci moje wyniki. Oczywiście nie odradzam amnio, ale może Cię troszkę uspokoję ;)

Dzięki za słowa otuchy ale moje wyniki raczej nie są praktycznie identyczne jak Twoje ;) moja Pappa jest prawie jak Twoja beta a beta jak Twoja Pappa.
Zastanawiam się czy brak pomiarów przepływów też nie jest czynnikiem zwiększającym ryzyko ale nie czas na gdybanie, niebawem dowiem się wszystkiego.
 

Załączniki

  • beta_pappa.jpeg
    beta_pappa.jpeg
    1,4 MB · Wyświetleń: 178
  • ryzyko.jpeg
    ryzyko.jpeg
    2,3 MB · Wyświetleń: 171
reklama
Dzięki za słowa otuchy ale moje wyniki raczej nie są praktycznie identyczne jak Twoje ;) moja Pappa jest prawie jak Twoja beta a beta jak Twoja Pappa.
Zastanawiam się czy brak pomiarów przepływów też nie jest czynnikiem zwiększającym ryzyko ale nie czas na gdybanie, niebawem dowiem się wszystkiego.
Mi na pierwszych prenatalnych nie zmierzyli przepływów bo młode nie chciało się ułożyć ma badaniu a statystykę skopało mi białko PAPPA baaardzo niskie (0.2 MoM). Wiek pewnie też. T21 1:227 po skorygowaniu. Od razu dostałam od genetyka skierowanie na amnio.
 
Dzięki za słowa otuchy ale moje wyniki raczej nie są praktycznie identyczne jak Twoje ;) moja Pappa jest prawie jak Twoja beta a beta jak Twoja Pappa.
Zastanawiam się czy brak pomiarów przepływów też nie jest czynnikiem zwiększającym ryzyko ale nie czas na gdybanie, niebawem dowiem się wszystkiego.
Ojej, to przepraszam. Nie chcialam Cię w błąd wprowadzać. Ale wierzę, że wszystko będzie dobrze❤
 
23 czerwca byłam na usg prenatalnym. Jestem w ciąży bliźniaczej. Wszystko niby na usg ok, jeden blizniak CRL 7,2cm NT 2,5 i ryzyko trisomii 21 1:165. Drugie dziecko CRL 6,6cm NT 2,3 i ryzyko 1:284
Wolna beta wyszła 2,73 mom, pappa 0,578 mom.
I oczywiście zalecenie amniopunkcji. Ja jednak sklaniam sie ku nifty. Szczerze mówiąc, jestem przerażona. Mam 29 lat. Żałuję, ze w ogóle robilam ten test pappa.
 
23 czerwca byłam na usg prenatalnym. Jestem w ciąży bliźniaczej. Wszystko niby na usg ok, jeden blizniak CRL 7,2cm NT 2,5 i ryzyko trisomii 21 1:165. Drugie dziecko CRL 6,6cm NT 2,3 i ryzyko 1:284
Wolna beta wyszła 2,73 mom, pappa 0,578 mom.
I oczywiście zalecenie amniopunkcji. Ja jednak sklaniam sie ku nifty. Szczerze mówiąc, jestem przerażona. Mam 29 lat. Żałuję, ze w ogóle robilam ten test pappa.
Jej.Ja miałam wczoraj robiona aminopunkcje,samo badanie trwa nie cała minutę,celami na wynik sobie 2tyg.Lekarz przemily ,powiedział że wyniki nie są złe że powinno być wszystko dobrze ale ba wynik trzeba poczekać.
 
Jej.Ja miałam wczoraj robiona aminopunkcje,samo badanie trwa nie cała minutę,celami na wynik sobie 2tyg.Lekarz przemily ,powiedział że wyniki nie są złe że powinno być wszystko dobrze ale ba wynik trzeba poczekać.
Jakoe mialas parametry?
 
A wiecie w ogole dziewczyny jakie sa zakresy dla tej bety i bialka? Jak mam bete 2,7 a bialko 0,57 to mam obnizone czy podwyzszone?
 
reklama
Nie ma czegoś takiego jak normy poziomów PAPPA i HCG. Każdy wynik jest przeliczany przez specjalistę na jednostkę MoM, stanowiącą medianę wyników większej ilości parametrów, zatem im bliżej wartości 1 w przeliczeniu na jednostkę MoM, tym lepiej.
 
Do góry