reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Witam,
Chciałabym opowiedzieć swoja historie.
Mam prawie 28 lat, jestem w pierwszej ciazy.
W teście pappa wyszlo ryzyko trisomii 21 1:40. Wynik zaburzyła biochemia krwii, tj. wynik bety a poziomie 3,5 MOM oraz przyziemność karku w górnej granicy, czyli 2,5. Reszta parametrów w normie.
W dniu dzisiejszym wykonana mialam amniopunkcje. Zabieg szybki i sprawny. Bol mniejszy niż przy pobraniu krwi, ale stres nie z tej ziemii :).
Wyniki maja być za 3 tygodnie, dodatkowo zleciłam te dodatkowe, płatne testy, których wynik ma być za tydzień.
Mam nadzieje, ze wyniki beda prawidłowe.
Dodam, że jestem w 16 tygodniu ciazy.
 
Witam,
Chciałabym opowiedzieć swoja historie.
Mam prawie 28 lat, jestem w pierwszej ciazy.
W teście pappa wyszlo ryzyko trisomii 21 1:40. Wynik zaburzyła biochemia krwii, tj. wynik bety a poziomie 3,5 MOM oraz przyziemność karku w górnej granicy, czyli 2,5. Reszta parametrów w normie.
W dniu dzisiejszym wykonana mialam amniopunkcje. Zabieg szybki i sprawny. Bol mniejszy niż przy pobraniu krwi, ale stres nie z tej ziemii :).
Wyniki maja być za 3 tygodnie, dodatkowo zleciłam te dodatkowe, płatne testy, których wynik ma być za tydzień.
Mam nadzieje, ze wyniki beda prawidłowe.
Dodam, że jestem w 16 tygodniu ciazy.
Trzymam kciuki za dobre wiadomości 😊 daj znać 😊
 
Witam,
Chciałabym opowiedzieć swoja historie.
Mam prawie 28 lat, jestem w pierwszej ciazy.
W teście pappa wyszlo ryzyko trisomii 21 1:40. Wynik zaburzyła biochemia krwii, tj. wynik bety a poziomie 3,5 MOM oraz przyziemność karku w górnej granicy, czyli 2,5. Reszta parametrów w normie.
W dniu dzisiejszym wykonana mialam amniopunkcje. Zabieg szybki i sprawny. Bol mniejszy niż przy pobraniu krwi, ale stres nie z tej ziemii :).
Wyniki maja być za 3 tygodnie, dodatkowo zleciłam te dodatkowe, płatne testy, których wynik ma być za tydzień.
Mam nadzieje, ze wyniki beda prawidłowe.
Dodam, że jestem w 16 tygodniu ciazy.
Będzie dobrze, najgorsze czekanie na wyniki.
 
A my już straciliśmy nadzieję.. 😓
Na nic prawidłowy kariotyp i amniopunkcja, na nic nifty i 2,5 tys.. Na nic dobre połówkowe i echo serca.. Główka malutkiej przestała rosnąć.. Od 20 tyg odstawała do 2 tyg ale była ogólnie mniejsza, teraz jest już poza normami, na 95 % maloglowie...
Nasz świat runął i żyć mi się nie chce 😭😭😭
 
A my już straciliśmy nadzieję.. 😓
Na nic prawidłowy kariotyp i amniopunkcja, na nic nifty i 2,5 tys.. Na nic dobre połówkowe i echo serca.. Główka malutkiej przestała rosnąć.. Od 20 tyg odstawała do 2 tyg ale była ogólnie mniejsza, teraz jest już poza normami, na 95 % maloglowie...
Nasz świat runął i żyć mi się nie chce 😭😭😭
Kochana, wybacz ale nie wiem co napisać 😪
Konsultowałaś się z innym lekarzem? Przytulam Cię i nie poddawaj się proszę 😭
 
Kochana, wybacz ale nie wiem co napisać 😪
Konsultowałaś się z innym lekarzem? Przytulam Cię i nie poddawaj się proszę 😭

Tak konsultowaliśmy, 30 lipca jeszcze jedna wizyta u tego profesora, On powiedział że pewnie okaże się po urodzeniu.. Na chwilę obecną nie jest w stanie nic więcej powiedzieć bo wszystko inne wygląda ok.. Obwód głowy tylko bardzo mały ina ostatniej wizycie nie urósł, 30 tydzień obwód 25 cm 😓 moja dr prowadząca twierdzi ze noe ma szans zeby nagle tyle urosla i wyrównała się do urodzenia..
Naprawde sądziłam ze skoro tyle badan, tylu lekarzy nic nie znalazlo w usg to będzie dobrze.. Rosla sobie wolniej ale liczylam ze w końcu wyrówna.. 😓
 
Tak konsultowaliśmy, 30 lipca jeszcze jedna wizyta u tego profesora, On powiedział że pewnie okaże się po urodzeniu.. Na chwilę obecną nie jest w stanie nic więcej powiedzieć bo wszystko inne wygląda ok.. Obwód głowy tylko bardzo mały ina ostatniej wizycie nie urósł, 30 tydzień obwód 25 cm 😓 moja dr prowadząca twierdzi ze noe ma szans zeby nagle tyle urosla i wyrównała się do urodzenia..
Naprawde sądziłam ze skoro tyle badan, tylu lekarzy nic nie znalazlo w usg to będzie dobrze.. Rosla sobie wolniej ale liczylam ze w końcu wyrówna.. 😓
Może będzie drobniutka? Jakiej budowy jesteście?
 
Może będzie drobniutka? Jakiej budowy jesteście?

Oj nie mali ja 178 a mąż 195 cm
Malutkiej w usg wychodzą dlugie konczyny tzn w normie ale w porównaniu z brzuszkiem i główka to długie, waga taka raczej mnieksza ale pewnie ta głowa wszystko zaniża..
Nie wiem jeszcze się łudziłam bo brzuszek oststnio urósł 3,5 cm w 2 tyg wiec myslalam ze główka tez moze tak podskoczyć, ale lekarka twierdzi że nie 😓
 
reklama
Do góry