reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

A co zaważyło na tym ze ryzyko było wysokie 1:60? Bo wiek nie, pappa czy inne markery z usg?
Spokojnie ten łuk aorty moze świadczyć o wadzie ale nie musi, ja nie znam się na wszystkich wadach serca, choć m9j Syn ma dość złożoną i akuratnie towarzyszy zespołowi genetycznemu, ale nam kardiolog zawsze mowil ze istnieje mnóstwo wad serca izolowanych tj nie musi byc piza wadą serca nic innego, trzymamy kciuki moze taki obraz wyszedl, a tak nie jest, różne rzeczy się już u dziewczyn zdarzały, a echo płodu było?
Pierwsze ryzyko wyszło jedynie po biochemii (za niskie białko i za wysoka bhcg) usg było bardzo dobre. Dopiero teraz zauważyli na usg ten łuk. Jutro będę dzwonić by umówić się do doktora Wiechecia z Krakowa na połówkowe, bo on odrazu wykonuje echo serduszka. Choć nie wiem czy uda mi się do niego dostać.
 
reklama
Pierwsze ryzyko wyszło jedynie po biochemii (za niskie białko i za wysoka bhcg) usg było bardzo dobre. Dopiero teraz zauważyli na usg ten łuk. Jutro będę dzwonić by umówić się do doktora Wiechecia z Krakowa na połówkowe, bo on odrazu wykonuje echo serduszka. Choć nie wiem czy uda mi się do niego dostać.

To trzymam kciuki zeby sie udalo 👍
 
Cześć dziewczyny. Postanowiłam się zalogować na forum. Moje badanie genetyczne wyszło bardzo źle. Mam 29 lat, usg - przezierność karku 1,9 przy crl 54mm, pappa 0,54 mom a wolna b hcg 1,65 mom. Ryzyko skorygowane 1:293 😔 w czwartek mam wizytę u lekarza prowadzącego. Bardzo się boję że dziecko będzie chore.
 
Pierwsze ryzyko wyszło jedynie po biochemii (za niskie białko i za wysoka bhcg) usg było bardzo dobre. Dopiero teraz zauważyli na usg ten łuk. Jutro będę dzwonić by umówić się do doktora Wiechecia z Krakowa na połówkowe, bo on odrazu wykonuje echo serduszka. Choć nie wiem czy uda mi się do niego dostać.
Jak się będziesz do niego rejestrować, to powiedz, ze potrzebujesz drugiej opinii, ze robiłaś badania genetyczne, ale ze wyszły nieprawidłowości i bardzo potrzebujesz drugiej opinii - tak z ulicy się ciężko do niego zapisać, ale jeśli to jest druga opinia, to on się postara i Cię przyjmie, znajdzie czas. Mam nadzieje, ze się uda!
 
Cześć dziewczyny. Postanowiłam się zalogować na forum. Moje badanie genetyczne wyszło bardzo źle. Mam 29 lat, usg - przezierność karku 1,9 przy crl 54mm, pappa 0,54 mom a wolna b hcg 1,65 mom. Ryzyko skorygowane 1:293 😔 w czwartek mam wizytę u lekarza prowadzącego. Bardzo się boję że dziecko będzie chore.
Trzymam kciuki żeby było dobrze, poczytaj forum, historie dziewczyn dają duże nadzieję, a 293 to nie aż takie duże ryzyko.
 
Jak się będziesz do niego rejestrować, to powiedz, ze potrzebujesz drugiej opinii, ze robiłaś badania genetyczne, ale ze wyszły nieprawidłowości i bardzo potrzebujesz drugiej opinii - tak z ulicy się ciężko do niego zapisać, ale jeśli to jest druga opinia, to on się postara i Cię przyjmie, znajdzie czas. Mam nadzieje, ze się uda!
Dziękuję za rady. Na pewno będę nalegać, może jakimś cudem się uda.
 
Cześć dziewczyny. Postanowiłam się zalogować na forum. Moje badanie genetyczne wyszło bardzo źle. Mam 29 lat, usg - przezierność karku 1,9 przy crl 54mm, pappa 0,54 mom a wolna b hcg 1,65 mom. Ryzyko skorygowane 1:293 😔 w czwartek mam wizytę u lekarza prowadzącego. Bardzo się boję że dziecko będzie chore.
Hej! Tak naprawdę żadne parametry nie zostały przekroczone. Mam podobna sytuację. Druga ciąża, 29 lat przy crl 84 nt 2,5, pappa 0,55 mom i bhcg 1,3mom. Mnie zakwalifikowali do grupy pośredniego ryzyka. Mój lekarz, który specjalizuje się w patologiach ciąży wytłumaczył mi, że najprawdopodobniej niskie białko pappa wpłynelo tak na wynik. Może to świadczyć o dużym ryzyku wystąpienia preeklampsji lub przedwczesnego porodu. Dostałam acard, to bardzo istotne, żeby to brać przy takim wyniku białka.
U mnie nie wykryto żadnych innych zmian i nieprawidłowości na 2 usg prenatalnych. Do tego w 1 ciazy tez mialam ten stan przedrzucawkowy i ryzyko porodu od 31 tyg ciazy. Lekarz powiedziala, ze moze byc taka moja uroda, a w 1 ciazy nie robilam pappy.
 
Hej! Tak naprawdę żadne parametry nie zostały przekroczone. Mam podobna sytuację. Druga ciąża, 29 lat przy crl 84 nt 2,5, pappa 0,55 mom i bhcg 1,3mom. Mnie zakwalifikowali do grupy pośredniego ryzyka. Mój lekarz, który specjalizuje się w patologiach ciąży wytłumaczył mi, że najprawdopodobniej niskie białko pappa wpłynelo tak na wynik. Może to świadczyć o dużym ryzyku wystąpienia preeklampsji lub przedwczesnego porodu. Dostałam acard, to bardzo istotne, żeby to brać przy takim wyniku białka.
U mnie nie wykryto żadnych innych zmian i nieprawidłowości na 2 usg prenatalnych. Do tego w 1 ciazy tez mialam ten stan przedrzucawkowy i ryzyko porodu od 31 tyg ciazy. Lekarz powiedziala, ze moze byc taka moja uroda, a w 1 ciazy nie robilam pappy.
Dziękuję bardzo za odpowiedź. 2 usg prenatalne to jest "połówkowe"? Super, że wyszło bez zmian 😊 robiłaś inne a badania z krwi? (harmony) lub amniopunkcje?
 
reklama
Dodam że u mnie również w usg nie wykryto innych nieprawidłowości. Kość nosowa obecna ale jednak jest podwyższona przezierność oraz wolne b hcg i niskie pappa. Moja mama miała preeklampsje za każdym razem w ciazy, ale zawsze myślałam że ma to przez konflikt serologiczny, ja konfliktu serologicznego nie mam.
 
Do góry