reklama
Forum BabyBoom

Dzie艅 dobry...

Starasz si臋 o male艅stwo, wiesz, 偶e zostaniecie rodzicami a mo偶e masz ju偶 dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz si臋 podzieli膰 swoim do艣wiadczeniem? Do艂膮cz do naszej spo艂eczno艣ci. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzi臋czno艣膰, kt贸re otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci si臋? Wskakuj na pok艂ad! Zamiast by膰 go艣ciem korzystaj z wszystkich mo偶liwo艣ci. A je艣li masz pytania - pisz 艣mia艂o.

Ania 艢lusarczyk (aniaslu)

reklama

Amniopunkcja robi膰 czy nie?

Roksanaroksana

Pocz膮tkuj膮ca w BB
Do艂膮czy艂(a)
25 Lipiec 2020
Post贸w
24
Rozwi膮zania
0
Nie馃槳Prenatalnie by艂a zdrowa (opr贸cz wady serca(艂agodnej anomalii) kt贸r膮 wykryli pod czas po艂贸wkowego). Po urodzeniu dopiero si臋 zacz臋艂o piek艂o (podejrzenie wady genetycznej/zespo艂u) .... walczy艂a i ona, i ja, i m膮偶, i ca艂a rodzina...
A mo偶na wiedzie膰 jaka to by艂a ma艂a wada serca? U mnie jest prawostronny 艂uk aorty, ka偶膮 si臋 nie przejmowa膰, ale mnie to zabija

reklama
Do艂膮czy艂(a)
10 Wrzesie艅 2020
Post贸w
2
Rozwi膮zania
0
hej dziewczyny jestem tu nowa.. nie logowa艂am si臋 nigdy na 偶adnych forach alw przyszed艂 w艂a艣nie taki czas w moim 偶yciu ..wczoraj wieczorem 艣wiat mi si臋 zawali gdy Pani genetyk zadzwoni艂a do mnie i powiedzia艂a ze mam ryzyko 1:84
Wynik:
wolne betahcg 168,10 IU/I 4,956 MoM
PAPPA-A 2,030 IU/ 0,707 MoM
艁膮cz膮c to z usg kt贸re Pani Doktor opisa艂a jako 95% wszystko okej
NT 1,90 mm
FHR 161ud/min
CRL 58,9 mm
BPD 21,5 mm
HC 79,3 mm
AC 57,7 mm
FL 8,2 mm
Badania by艂y wykonywane w 12t3d wed艂ug CRL
Zaproponowano mnie badanie amiopunkcji. Bardzo si臋 boje.. czy kt贸ra艣 z Was przechodzi艂a przez co艣 podobnego i urodzi艂a zdrowego dzidziusia ? Prosz臋 o jakie艣 opinie

Do艂膮czy艂(a)
10 Wrzesie艅 2020
Post贸w
2
Rozwi膮zania
0
Cze艣膰 dziewczyny, jestem tutaj bo w艂a艣nie dzi艣 otrzyma艂am z艂y wynik Pappy.

2 tygodnie temu, na I prenatalnych, usg wysz艂o super.
Przeziernosc 1,4
Ko艣膰 nosowa widoczna i og贸lnie wszystko w normie. Lekarz nie mia艂 偶adnych zastrze偶e艅.
Moje ryzyko ZD po usg wynosilo 1:2494.
Natomiast po Pappa bardzo 藕le bo 1:43.

Wolne bhcg za wysokie 310,40 odpowiada 10,019 MoM
Pappa ok, bo 3,060 odpowiada 0,532 MoM.

Lekarz stwierdzi艂, 偶e wed艂ug niego dziecko jest zdrowe i 偶e podwy偶szony wynik mo偶e 艣wiadczy膰 o problemach z tarczyca, natomiast mi nie dawa艂o to spokoju i jeszcze dzi艣 uda艂o mi si臋 zrobi膰 test Sanco. Nie chcia艂am czeka膰 tak d艂ugo na wynik amniopunkcji, a wynik z krwi b臋d臋 mia艂a za tydzie艅 w pi膮tek.

Jestem ca艂a w strachu i cho膰 staram si臋 uspokoi膰 to bardzo boj臋 si臋 wyniku.
Czy kt贸ra艣 z Was mia艂a podobny wynik a okaza艂o si臋, 偶e jednak dziecko zdrowe?

Paulina_W

Aktywna w BB
Do艂膮czy艂(a)
26 Sierpie艅 2020
Post贸w
73
Rozwi膮zania
0
Test harmony wskaza艂 na niskie prawdopodobie艅stwo Zespo艂u Downa 馃挆 tak bardzo jestem szcz臋艣liwa. Przypomn臋 bia艂ko pappa 0,54 mom b hcg 1,65 mom. Dziewczynka. Trzymam kciuki za dziewczyny czejakace na wyniki i te kt贸re prze偶y艂y tragedi臋.. Ja ju偶 amniopunkcji nie robi臋, harmony mi wystarcza 馃槏

Ostatnia edycja:

Migotkaa92

Fanka BB :)
Do艂膮czy艂(a)
23 Czerwiec 2020
Post贸w
160
Rozwi膮zania
0
hej dziewczyny jestem tu nowa.. nie logowa艂am si臋 nigdy na 偶adnych forach alw przyszed艂 w艂a艣nie taki czas w moim 偶yciu ..wczoraj wieczorem 艣wiat mi si臋 zawali gdy Pani genetyk zadzwoni艂a do mnie i powiedzia艂a ze mam ryzyko 1:84
Wynik:
NT 1,90 mm
FHR 161ud/min
CRL 58,9 mm
BPD 21,5 mm
HC 79,3 mm
AC 57,7 mm
FL 8,2 mm
Zaproponowano mnie badanie amiopunkcji. Bardzo si臋 boje.. czy kt贸ra艣 z Was przechodzi艂a przez co艣 podobnego i urodzi艂a zdrowego dzidziusia ? Prosz臋 o jakie艣 opinie
Witam :) ja mia艂am bardzo podobn膮 pappe i jeszcze wi臋ksz膮 woln膮 bet臋 -7 mom. Ryzyko identyczne jak Twoje. Nie zdecydowa艂am si臋 na amnio. Zrobi艂am sanco - wynik prawid艂owy. U mnie wolna beta prawodopodobnie wskazywa艂a na patologi臋 艂o偶yska - po polowkowych wysz艂o 艂o偶ysko obwa艂owane, poza tym zacz臋艂y si臋 r贸wnie偶 problemy z tarczyca. Beta i tsh to hormony bardzo mocno ze sob膮 powi膮zane. Aktualnie 22 TC :)

Paulina_W

Aktywna w BB
Do艂膮czy艂(a)
26 Sierpie艅 2020
Post贸w
73
Rozwi膮zania
0
Wynik:
NT 1,90 mm
FHR 161ud/min
CRL 58,9 mm
BPD 21,5 mm
HC 79,3 mm
AC 57,7 mm
FL 8,2 mm
Trzymam kciuki 偶eby wszystko si臋 dobrze sko艅czy艂o. W kt贸rym jeste艣 tygodniu? Ja pewnie bym zrobi艂a test z krwi 偶eby jak najszybciej wiedzie膰 co si臋 dzieje, ka偶dy dzie艅 czekania to nerwy i stres.

Avia33

Pocz膮tkuj膮ca w BB
Do艂膮czy艂(a)
23 Sierpie艅 2020
Post贸w
22
Rozwi膮zania
0
Test harmony wskaza艂 na niskie prawdopodobie艅stwo Zespo艂u Downa 馃挆 tak bardzo jestem szcz臋艣liwa. Przypomn臋 bia艂ko pappa 0,54 mom b hcg 1,65 mom. Dziewczynka. Trzymam kciuki za dziewczyny czejakace na wyniki i te kt贸re prze偶y艂y tragedi臋.. Ja ju偶 amniopunkcji nie robi臋, harmony mi wystarcza 馃槏
Widzisz m贸wi艂am! Dobrze zrobilas. Amniopunkcja jest inwazyjna. Niby niski procent ale zawsze! Ciesz臋 si臋 razem z tob膮!

domi1605

Aktywna w BB
Do艂膮czy艂(a)
22 Czerwiec 2020
Post贸w
81
Rozwi膮zania
0
Dziewczyny, nigdy nie pisa艂am tutaj, ale postanowi艂am opisa膰 Wam po kr贸tce jak to u mnie wygl膮da艂o. Mam 38 lat, jednego synka, to moja druga ci膮偶a. Dwa lata zaj臋艂o zanim w ni膮 zasz艂am, naprawd臋 straci艂am nadziej臋, ze cokolwiek z tego b臋dzie. I niespodziewanie w czerwcu okaza艂o si臋, ze jestem w ci膮zy :) Bardzo si臋 martwi艂am z powodu wieku czy wszystko b臋dzie w porz膮dku. Do prenatalnych nie nastawi艂am si臋 zbyt pozytywnie. USG prenatalne, chwila stresu i pani doktor m贸wi, ze z usg wszystko wygl膮da prawid艂owo, ale jeszcze za tydzie艅 b臋dzie wynik razem z pappa. Po wynik pappy posz艂am ca艂a w skowronkach, bo nawet je艣li wynik nie b臋dzie najlepszy, to przecie偶 usg wysz艂o super, ci膮偶a przebiega艂a bezproblemowo. Wchodz臋 do genetyka, ledwo, co usiad艂am, poda艂am nazwisko, a pa艂aj膮ca empati膮 pani genetyk powiedzia艂a: "Ryzyko jest wysokie, to pani wie?". Nie, nie wiem. Nikt nie dzwoni艂, nie poinformowa艂 mnie wcze艣niej. 1:16... Spodziewa艂am si臋 s艂abego wyniku, ale nie a偶 takiego... "Wie pani, to jest jak wielka kula, gdzie ma pani kulki jak w toto-lotku. Tylko jedno z tych 16 dzieci b臋dzie chore. Czyli mo偶e pani wylosowa膰 jedn膮 z tych 15 zdrowych, albo t膮 jedn膮 kul臋 z chorym dzieckiem. To oznacza, ze 15 kobiet z takimi samymi wynikami, jak pani b臋dzie mia艂o zdrowe dziecko,a jedna nie". Wysz艂am zap艂akana. 艢wiat mi si臋 zawali艂. Termin amniopunkcji po 16 dniach dopiero, bo za wcze艣nie jeszcze by艂o. Przez ca艂y tydzie艅 nie robi艂am nic, tylko my艣la艂am i p艂aka艂am. Amniopuncja 3 wrze艣nia mia艂a si臋 odby膰, potem kolejne 3 tygodnie oczekiwania na wynik... Nie wytrzyma艂am. Mimo opinii lekarzy, z kt贸rymi rozmawia艂am, 偶e tylko amniopunkcja da mi 100% pewno艣ci czy dziecko zdrowe, mimo tego, ze przy tak wysokim ryzyku nie proponuje si臋 test贸w z wolnego dna, bo istnieje ten 1% szansy, 偶e test si臋 pomyli i da fa艂szywy prawid艂owy wynik, zdecydowa艂am si臋 na Sanco, tylko wyniki tego testu przychodz膮 najszybciej. W czwartek, czyli tydzie艅 po wyniku pappy pobranie krwi, we wtorek popo艂udniu wynik. PRAWID艁OWY. Po wyniku um贸wi艂am si臋 z pani膮 doktor na badanie usg, gdzie pomierzy艂a dzieci膮tko i sprawdzi艂a przep艂ywy - absolutne nic nie wskazuje na wad臋 genetyczn膮, w po艂膮czeniu z prawid艂owym wynikiem Sanco powiedzia艂a, 偶e nie ma si臋 czym martwi膰. Nie mog艂a mi da膰 100% pewno艣ci, ze faktycznie tak b臋dzie, ale to mi wystarczy艂o, by amniopunkcj臋 odwo艂a膰. Ryzyko powik艂a艅 po amnio 1:200, a ryzyko, ze test wyszed艂 fa艂szywy 1:1000. Kolejne usg nie wykazuj膮 jakichkolwiek anomalii, za dwa tygodnie USG po艂贸wkowe. Jestem obecnie w 18 tygodniu, w lutym ma przyj艣膰 na 艣wiat nasza c贸reczka. Ca艂y czas si臋 boj臋, 偶e co艣 b臋dzie nie tak, w ko艅cu wyniki z krwi nie by艂y dobre: beta 2,305 MoM, pappa 0,28 MoM. Boj臋 si臋 nadci艣nienia, boj臋 si臋 problem贸w z 艂o偶yskiem, ale wierz臋, ze nasza c贸reczka b臋dzie zdrowa i donosz臋 ci膮偶臋 bez k艂opot贸w. Wiem, co przezywacie, wiem jak okropna jest my艣l, 偶e dziecko w Waszym brzuchu mo偶e by膰 chore. Wiem jak cz臋艣膰 z Was mo偶e si臋 czu膰, gdy tak jak ja, nie da艂aby rady wychowa膰 chorego dziecka. 呕ycz臋 Wam z ca艂ego serca, by Wasze historie zako艅czy艂y si臋 pozytywnie. Nie za艂amujcie si臋, zawsze jest ta szansa, ze dziecko b臋dzie jednak zdrowe, mimo kiepskich wynik贸w. Trzeba mie膰 nadziej臋 i wierzy膰 w to.

Ostatnia edycja:
reklama

Justi1234

Fanka BB :)
Do艂膮czy艂(a)
28 Czerwiec 2020
Post贸w
413
Rozwi膮zania
0
Hej mam pytanie czy jak przyszli roddzice maj膮 powy偶ej 35 lat to amniopunkcja przys艂uguje i jest za darmo? Czy tylko wtedy jak wysz艂yby 藕le badania prenatane?

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Julita_Kow Amniopunkcja a infekcja Potrzebuj臋 porady 3
M Amniopunkcja Grudniowe mamy 2020 18
M Amniopunkcja Potrzebuj臋 porady 10
L Amniopunkcja mikromacierze Potrzebuj臋 porady 6
Elmirka0207 Badania prenatalne - amniopunkcja? Potrzebuj臋 porady 12
L Amniopunkcja Lipcowe mamy 2019 34
adzwojcik Amniopunkcja a konflikt serologiczny. Potrzebuj臋 porady 3
M Amniopunkcja a pozniej DNA plodu krwi matki Potrzebuj臋 porady 2
C Amniopunkcja Potrzebuj臋 porady 13
C Amniopunkcja Potrzebuj臋 porady 16
C Amniopunkcja Potrzebuj臋 porady 11
P Wynik NIFTY - Zesp贸艂 Klinefeltera - Amniopunkcja Ci膮偶a, por贸d, po艂贸g 12
K Brak kosci nosowej amniopunkcja Potrzebuj臋 porady 4
P NT, test pappa + amniopunkcja. Potrzebuj臋 porady 6
E Amniopunkcja i szpital na Kamie艅skiego Wroc艂aw 0
M Przezierno艣膰, Test PAPPA, amniopunkcja...w膮tpliwo艣ci, strach Ci膮偶a, por贸d, po艂贸g 3
M amniopunkcja Potrzebuj臋 porady 1
rea_sylwia Amniopunkcja - gdzie na NFZ w 艁odzi? 艁贸d藕 2
M Kiedy robi膰 bet臋? Staramy si臋 11
M Cukrzyca? Co robi膰 Potrzebuj臋 porady 5
M Co robi膰 co to Staramy si臋 235
Buquro Pierwsza wizyta u ginekologa, co robi膰? Potrzebuj臋 porady 33
M Zaparcia, kolejna zmiana mleczka,co robi膰? Potrzebuj臋 porady 14
A Co robi膰 ??? Potrzebuj臋 porady 7
natasza_intro USG w ci膮偶y - ile razy mo偶na robi膰 Potrzebuj臋 porady 8
J Nie wiem co robi膰 Potrzebuj臋 porady 5
K Co robi膰? M艂odziutkie mamy 7
K Co robi膰? Przysz艂e mamy 3
G Nie wiem co robi膰 Adopcja 0
G Co robi膰, 偶eby nie zwariowa膰? Potrzebuj臋 porady 4
A Alergia na mleko matki... Co robi膰 ? Potrzebuj臋 porady 19
B Potrzebuj臋 porady. Ju偶 nie wiem co mam myslec/robi膰. Potrzebuj臋 porady 41
Roza1111 Krzycz臋 na 4.5 latka, bo mnie strasznie irytuje. Co robi膰? Potrzebuj臋 porady 5
M Pomoc w decyzji co robi膰 po porodzie. Potrzebuj臋 porady 15
A Md艂o艣ci i wymioty co robi膰 pomocy Potrzebuj臋 porady 7
M K膮pielowy dramat - co robi膰? Potrzebuj臋 porady 12
I Jak robi膰 przeciery warzywne i owocowe samodzielnie? 呕ywienie 5
Gagatka88 Odstawianie od piersi, a spanie w nocy - co robi膰? Potrzebuj臋 porady 19
Gagatka88 Odstawianie od piersi a przesypianie nocy - co robi膰?! Noworodek 0
M 8- miesi臋czne dziecko usypia tylko przy piersi. Co robi膰? BB psycholog dzieci臋cy radzi mamom 10
Madzio艂ek. Nie wiem co robi膰 Relacje rodzinne 12
Z "Studentko w ci膮偶y nie chcemy Ci臋" Co robi膰? Potrzebuj臋 porady 22
endles1 co robi膰 ? Ci膮偶a, por贸d, po艂贸g 12
babydream Brak miesi膮czki, test negatywny. Co robi膰 ?? Potrzebuj臋 porady 4
soulmate Instynkt macierzy艅ski w wieku 19 lat, co robi膰? Potrzebuj臋 porady 17
M porada co robi膰 ? Staramy si臋 4
Cukromania Czy lubicie robi膰 co艣 dobrego dla innych? Potrzebuj臋 porady 0
N Czy robi膰 ju偶 test Potrzebuj臋 porady 5
M Witam!!! M贸j brat ze swoj膮 narzeczon膮 dzisiaj stracili dziecko !!! Nie wiem co robi膰 by Go pocieszy膰 !!! :c Potrzebuj臋 porady 4
Monti艣 pomocy co mam robi膰? ile mleka dla niemowlaka Niemowlaki 7