reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Kundlica

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
NiePrenatalnie była zdrowa (oprócz wady serca(łagodnej anomalii) którą wykryli pod czas połówkowego). Po urodzeniu dopiero się zaczęło piekło (podejrzenie wady genetycznej/zespołu) .... walczyła i ona, i ja, i mąż, i cała rodzina...
Strasznie to smutne.. Kiedy prawie wszystko gra, a nagle świat się wali przykro mi!
Test harmony wskazał na niskie prawdopodobieństwo Zespołu Downa tak bardzo jestem szczęśliwa. Przypomnę białko pappa 0,54 mom b hcg 1,65 mom. Dziewczynka. Trzymam kciuki za dziewczyny czejakace na wyniki i te które przeżyły tragedię.. Ja już amniopunkcji nie robię, harmony mi wystarcza
Gratuluję!

reklama
Rozwiązania
0
Witam
wczoraj dostałam wynik z krwi badania prenatalnego i stwierdza on ze wykazał na podwyższone ryzyko wystąpienia trisomii 21. 1: 165. Wcześniejsze usg nie wykazało żadnych wad ale i tez było robione 07.09 w 12 tyg ciąży. Jestem przerażona nie spodziewałam się złego wyniku. Dzwoniąc dziś do swego lekarza prowadzącego ona tez powiedziała ze ryzyko jest dosyć wysokie. Wizytę mam dopiero w czwartek. Lekarka która przeprowadzała prenatalne w wyniku napisała i mówiła przez tel. ze zaleca się badanie inwazyjne (biopsja kosmówki, amniopunkcja genetyczna, kordocnteza) .Nie wiele pamiętam z tego co mówiła , mówiła tez o jakimś badaniu które kosztuje ok 2tys. Połówkowe mam dopiero 9.11.20 . nie wiem co mam robić...przeplkalam cala noc...

Rozwiązania
0
wynik mialam podobny. zrobilam test nifty (ten po 2tys:/) i okazalo sie, ze wszystko ok. tym bardziej, ze krew z pappy tez wyszla w miare w porzadku (jakies setne odchylenie tylko wyszlo). niestety, ale ta statystyka jest strasznie klamliwa i biorac ja pod uwage, to jezeli zrobisz aminopunkcje to masz wieksze prawdopodobienstwo utraty ciazy po niej niz urodzenia chorego dziecka. dla swietego spokoju zrobilabym nifty, ale ja o dziwo wynikiem sie nie stresowalam. moj ginekolog mowil, ze jednej pacjentce wyszedl wynik 1:14. zrobila aminopunkcje, ktora niestety zakonczyla sie tragicznie dla dziecka. ale to nie koniec tragedii, przyszly wyniki po ktorych okazalo sie, ze dziewczynka urodzilaby sie zdrowa.

Paulina_W

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Witam
wczoraj dostałam wynik z krwi badania prenatalnego i stwierdza on ze wykazał na podwyższone ryzyko wystąpienia trisomii 21. 1: 165. Wcześniejsze usg nie wykazało żadnych wad ale i tez było robione 07.09 w 12 tyg ciąży. Jestem przerażona nie spodziewałam się złego wyniku. Dzwoniąc dziś do swego lekarza prowadzącego ona tez powiedziała ze ryzyko jest dosyć wysokie. Wizytę mam dopiero w czwartek. Lekarka która przeprowadzała prenatalne w wyniku napisała i mówiła przez tel. ze zaleca się badanie inwazyjne (biopsja kosmówki, amniopunkcja genetyczna, kordocnteza) .Nie wiele pamiętam z tego co mówiła , mówiła tez o jakimś badaniu które kosztuje ok 2tys. Połówkowe mam dopiero 9.11.20 . nie wiem co mam robić...przeplkalam cala noc...
Czesc, można faktycznie rozważyć zrobienie testu dna z krwi zamiast amniopunkcji- jakie dokładnie miałaś b hcg mom i pappa mom oraz przezierność, ile masz lat i w którym jesteś tygodniu?

Rozwiązania
0
Czesc, można faktycznie rozważyć zrobienie testu dna z krwi zamiast amniopunkcji- jakie dokładnie miałaś b hcg mom i pappa mom oraz przezierność, ile masz lat i w którym jesteś tygodniu?
Mam 34 lata beta hCG 91,100 IU/L co odpowiada 3,7874MoM, PAPP-A 1,169 IU/I co odpowiada 0.7897 MoM. Już jestem w 13 tyg
Jutro mam spotkanie ze swoim lekarzem prowadzącym ale umowilam sie na konsultacje innym lekarzem jeszcze i tam w placówce robia wlasnie Sanco i Nifty. W zasadzie jestem Zdecydowana na test tylko jeszcze nie wiem który ale pewnie lekarz doradzi .

Maggi8504

Początkująca w BB
Miasto
Mragowo
Rozwiązania
0
Mam 34 lata beta hCG 91,100 IU/L co odpowiada 3,7874MoM, PAPP-A 1,169 IU/I co odpowiada 0.7897 MoM. Już jestem w 13 tyg
Jutro mam spotkanie ze swoim lekarzem prowadzącym ale umowilam sie na konsultacje innym lekarzem jeszcze i tam w placówce robia wlasnie Sanco i Nifty. W zasadzie jestem Zdecydowana na test tylko jeszcze nie wiem który ale pewnie lekarz doradzi .
A usg jak Ci wyszło, są jakieś odchylenia?
Ja mam 1:45 ryzyko trisomi 21 , betę 2,7 MOM i 0,54 pappa. Na amniopunkcje się nie zdecyduję. Bardziej patrzę na usg czy wszystko dobrze. A to że beta taka wyszła nie musi świadczyć o wadach.
Ja mam skończone 35 lat i też się obawiam. Ale jakby usg wyszło gorzej to zrobilabym testy. Były tu dziewczyny co miały 1:4 I byli wszystko dobrze. Trzymam kciuki za Ciebie. 😊

Rozwiązania
0
Ja mam 1:45 ryzyko trisomi 21 , betę 2,7 MOM i 0,54 pappa. Na amniopunkcje się nie zdecyduję. Bardziej patrzę na usg czy wszystko dobrze. A to że beta taka wyszła nie musi świadczyć o wadach.
Ja mam skończone 35 lat i też się obawiam. Ale jakby usg wyszło gorzej to zrobilabym testy. Były tu dziewczyny co miały 1:4 I byli wszystko dobrze. Trzymam kciuki za Ciebie. 😊
Usg wyszlo dobrze nie stwierdzono żadnych wad.
Usg wyszlo dobrze nie stwierdzono żadnych wad. Byłam spokojna dopóki nie przyszedł ten wynik z testu krwi. Poczytałam tu na forum i sie naprawde bardzo uspokoiłam 😀 myślę ze zrobię dla mojego wewnętrznego spokoju te badania krwi wiem ze mało nie kosztują ale wole to niż niepewność i strach...Dziękuję za dobre słowa i również 3mam kciuki za resztę dziewczyn 😘

Paulina_W

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Trzymam kciuki za dobre wyniki 😘 oczywiście jest ryzyko że usg dobre a dziecko chore ale większa jest szansa że jeśli usg jest dobre to dziecko zdrowe 😊

Maggi8504

Początkująca w BB
Miasto
Mragowo
Rozwiązania
0
Usg wyszlo dobrze nie stwierdzono żadnych wad.

Usg wyszlo dobrze nie stwierdzono żadnych wad. Byłam spokojna dopóki nie przyszedł ten wynik z testu krwi. Poczytałam tu na forum i sie naprawde bardzo uspokoiłam 😀 myślę ze zrobię dla mojego wewnętrznego spokoju te badania krwi wiem ze mało nie kosztują ale wole to niż niepewność i strach...Dziękuję za dobre słowa i również 3mam kciuki za resztę dziewczyn 😘
Ja nie dawno wróciłam od lekarza z usg. Nie brałam do głowy zbytnio wyników z krwi, sugerując się dobrym usg. Ale lekarz mi oczy otworzył i jednak będę robić testy z krwi.
Jak to się szybko zmienia punkt widzenia. 😕 Mam nadzieję że każda z nas będzie miała bez wad.😘

reklama
Rozwiązania
0
Ja nie dawno wróciłam od lekarza z usg. Nie brałam do głowy zbytnio wyników z krwi, sugerując się dobrym usg. Ale lekarz mi oczy otworzył i jednak będę robić testy z krwi.
Jak to się szybko zmienia punkt widzenia. 😕 Mam nadzieję że każda z nas będzie miała bez wad.😘
3mam kciuki za dobry wynik 😘

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Julita_Kow Amniopunkcja a infekcja Potrzebuję porady 3
M Amniopunkcja Grudniowe mamy 2020 18
M Amniopunkcja Potrzebuję porady 10
L Amniopunkcja mikromacierze Potrzebuję porady 6
Elmirka0207 Badania prenatalne - amniopunkcja? Potrzebuję porady 12
L Amniopunkcja Lipcowe mamy 2019 34
adzwojcik Amniopunkcja a konflikt serologiczny. Potrzebuję porady 3
M Amniopunkcja a pozniej DNA plodu krwi matki Potrzebuję porady 2
C Amniopunkcja Potrzebuję porady 13
C Amniopunkcja Potrzebuję porady 16
C Amniopunkcja Potrzebuję porady 11
P Wynik NIFTY - Zespół Klinefeltera - Amniopunkcja Ciąża, poród, połóg 12
K Brak kosci nosowej amniopunkcja Potrzebuję porady 4
P NT, test pappa + amniopunkcja. Potrzebuję porady 6
E Amniopunkcja i szpital na Kamieńskiego Wrocław 0
M Przezierność, Test PAPPA, amniopunkcja...wątpliwości, strach Ciąża, poród, połóg 3
M amniopunkcja Potrzebuję porady 1
rea_sylwia Amniopunkcja - gdzie na NFZ w Łodzi? Łódź 2
M Kiedy robić betę? Staramy się 11
M Cukrzyca? Co robić Potrzebuję porady 5
M Co robić co to Staramy się 235
Buquro Pierwsza wizyta u ginekologa, co robić? Potrzebuję porady 33
M Zaparcia, kolejna zmiana mleczka,co robić? Potrzebuję porady 14
A Co robić ??? Potrzebuję porady 7
natasza_intro USG w ciąży - ile razy można robić Potrzebuję porady 8
J Nie wiem co robić Potrzebuję porady 5
K Co robić? Młodziutkie mamy 7
K Co robić? Przyszłe mamy 3
G Nie wiem co robić Adopcja 0
G Co robić, żeby nie zwariować? Potrzebuję porady 4
A Alergia na mleko matki... Co robić ? Potrzebuję porady 19
B Potrzebuję porady. Już nie wiem co mam myslec/robić. Potrzebuję porady 41
Roza1111 Krzyczę na 4.5 latka, bo mnie strasznie irytuje. Co robić? Potrzebuję porady 5
M Pomoc w decyzji co robić po porodzie. Potrzebuję porady 15
A Mdłości i wymioty co robić pomocy Potrzebuję porady 7
M Kąpielowy dramat - co robić? Potrzebuję porady 12
I Jak robić przeciery warzywne i owocowe samodzielnie? Żywienie 5
Gagatka88 Odstawianie od piersi, a spanie w nocy - co robić? Potrzebuję porady 19
Gagatka88 Odstawianie od piersi a przesypianie nocy - co robić?! Noworodek 0
M 8- miesięczne dziecko usypia tylko przy piersi. Co robić? BB psycholog dziecięcy radzi mamom 10
Madziołek. Nie wiem co robić Relacje rodzinne 12
Z "Studentko w ciąży nie chcemy Cię" Co robić? Potrzebuję porady 22
endles1 co robić ? Ciąża, poród, połóg 12
babydream Brak miesiączki, test negatywny. Co robić ?? Potrzebuję porady 4
soulmate Instynkt macierzyński w wieku 19 lat, co robić? Potrzebuję porady 17
M porada co robić ? Staramy się 4
Cukromania Czy lubicie robić coś dobrego dla innych? Potrzebuję porady 0
N Czy robić już test Potrzebuję porady 5
M Witam!!! Mój brat ze swoją narzeczoną dzisiaj stracili dziecko !!! Nie wiem co robić by Go pocieszyć !!! :c Potrzebuję porady 4
Montiś pomocy co mam robić? ile mleka dla niemowlaka Niemowlaki 7