reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
No podobno az tak bo ja juz jestem w grupie kobiet od 36 - 40 lat. Lekarz mi powiedzial ze gdybym miala 26 lat to pewnie wynik bylby pawidlowy. Ale beta u mnie jest wyoka.
 
Hm. U mnie 99,5% szans na zdrowe dziecko. Mąż mówi że mam się uspokoić. Tylko ja nie potrafię sobie wytłumaczyć jak ktoś kto ma wyniki tak dobre że może zostać honorowym dawcą krwi i jedyne na co choruje to nadwaga... nagle okazuje się że może mieć chore dziecko.

Zobacz, 99% to prawie pewność !
A co do wyników, to niestety nie jest tak, że zdrowy rodzic = zdrowe dzieci. Nie jest tak prosto i dobrze. Z płodnością też tak nie jest. Schorowani też zasługują na zdrowe dzieci.
 
Ja podobnie. Nie wiem czy różni się mediana od MoM i jaka między nami zależność. Mnie genetyk tylko powiedzial, że gdybym miała betę do 2.5 MoM (a nie 4,35MoM) to wynik byłby zupełnie inny. Nie chciałam nikogo wprowadzić w błąd. Przepraszam ❤️
 
To ja już nie wiem jak to liczą , na moje to chybił trafił :(
No ale u mnie ta beta nie jest jakoś wysoka prawda ? Mieści się w normie :(
Nie mieści się w normie bo najlepiej jeśli wyniki biochemii są najbliżej wartości 1 (MoM). Także betę masz za wysoką i białko za niskie. Wyniki każdego badania przelicza się na medianę, więc bardzo wiele czynników ma wpływ.
 
reklama
Do góry