reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Jasne.dam znać.dzieki za kciukasy

Trzymam kciuki, tym bardziej, ze kojarze, ze bedziesz pazdziernikowa mama jak ja. Wiem co czujesz, u mnie niestety wyszlo, ze mam toksoplazmoze, a co za tym idzie tez jest ryzyko urodzenia chorego dziecka. Za 2 tyg bede robic kolejne badanie. Moja Pani ginekolog tez mi zalecila amniopunkcje, ale ja jestem przeciwna. Nie znam nikogo kto ja robil przy toksoplazmozie. Predzej przy innych wykrytych wadach (I czy II trymestr).
 
Trzymam kciuki, tym bardziej, ze kojarze, ze bedziesz pazdziernikowa mama jak ja. Wiem co czujesz, u mnie niestety wyszlo, ze mam toksoplazmoze, a co za tym idzie tez jest ryzyko urodzenia chorego dziecka. Za 2 tyg bede robic kolejne badanie. Moja Pani ginekolog tez mi zalecila amniopunkcje, ale ja jestem przeciwna. Nie znam nikogo kto ja robil przy toksoplazmozie. Predzej przy innych wykrytych wadach (I czy II trymestr).
A to 1 raz w życiu przechodzisz toxo? wcześniej jej nie miałaś , bo czytałam że jeśli wcześniej się ją przechodziło, i są przeciwciała wytworzone to nie zagraża dziecku
 
A to 1 raz w życiu przechodzisz toxo? wcześniej jej nie miałaś , bo czytałam że jeśli wcześniej się ją przechodziło, i są przeciwciała wytworzone to nie zagraża dziecku
Przed 10 tyg ciazy igg i igm ujemne. Nigdy nie mialam. Ginekolog kazala mi powtorzyc przed 22 tyg i igm wyszla reaktywna. Zrobilam awidnosc wyszla niska. Za 2 tyg mam powtorzyc igg i igm. Planuje isc do zakaznika jeszcze z nowymi wynikami.
 
Ja jestem już zdania że co ma być to będzie.nie będę już więcej przeplakiwac nocy.to co jest nam pisane to i tak Ten z góry dawno zaplanowal. Trzymajmy się my wszystkie z problemami.dobrego weekendu.
 
Hej dziewczyny.

Nie jestem juz pierwszej mlodosci.i.lekarz prowadzacy zasugerował prenatalne pytajac sie czy sie godze. Odpowiedziałam ze jak bede musiala to wtedy tak...
Ale teraz po tygodniu od wizyty juz wiem namilion procent ze nie
Jesli juz to nieinwazyjne. I tu pytanie.
Jakie macie doswiadczenie z nieinwazyjnymi - nifty. Czy podobne dokladne wyniki (zgodne z prawdą) itp
 
Dziękuję Ci bardzo za odp. Uspokoiłaś mnie troche :) Nie tylko ja jak widać mam obawy jesli chodzi o inwazyjne badania. A jakiekolwiek ryzyko nie jest dla mnie do zaakceptowania. Pieniadze nie sa wazne. Tylko zdrowie dzidzi. Starane wyczekane.
A i tak biorac pod uwage ile poszło na starania to te badanie to praktycznie grosze. Super ze mialas mozliwosc rozszerzonych badan, Polsce daleko do tego. Ale i tak cieszy mnie opcja nieinwazyjnych. Jestem dopiero /aż w 8 tygodniu :) wiec jestem na poczatku panikowania ;)
Duzo milosci zdrowka i radosci dla Ciebie i córci. Pozdrawiam :)
czesc, mam 43 lata i urodzilam zdrowa coreczke w marcu tego roku; robilam test nifty dwa razy, bo za duzo mialam pieniedzy w kazdym razie polecam test harmony z tych komercyjnie dostepnych, drugi byl robiony przez laboraotium przy szpitalu uniwersyteckim ale oni maja wlasne centra badawcze i zeby z tego skorzystac trzeba byc tu na miejscu czyli w belgii; w kazdym razie oba testy potwierdzily brak trisomii, ja na amnio sie nie zdecydowalam bo to moje pierwsze i prawdopodobnie ostatnie dziecko, choc ze wzgledu na wiek genetyk mnie naciskal ale co jak akurat ten 1% poronienia to bede ja, nie przezylabym tej straty; powodzenia
 
reklama
Witam, czy jest tu ktoś u kogo stwierdzono hypoplastyczna kość nosowa w 12 tygodniu, a dziecko urodziło się zdrowe? Dodam, ze przeziernosc wyniosła 1.3
 
Do góry