reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Nie mozna interpretowac samych danych biochemicznych!!! Zaczekaj na usg. Po zestawieniu z danymi z usg plus Twoj 'dobry' wiek wszystko moze sie stac. Nie mam pojecia co wyjdzie z testu pappa ale na pewno jeszcze bym sie tym nie martwila. Daj znacjak otrzymasz wynik ;)
Dzięki za słowa otuchy. Bardzo boję się jutra. Trzymajcie kciuki bo za duzo tego dla mnie. Niestety czlowiek w takich sytuacjach nie mysli racjonalnie. Któraś z was też najpierw dostala pappe? Już jestem zła bo bym wołała najpierw mieć usg.
 
reklama
Dzięki za słowa otuchy. Bardzo boję się jutra. Trzymajcie kciuki bo za duzo tego dla mnie. Niestety czlowiek w takich sytuacjach nie mysli racjonalnie. Któraś z was też najpierw dostala pappe? Już jestem zła bo bym wołała najpierw mieć usg.
U mnie jest zalecenie by krew pobierac w tym samym dniu co usg. Nie stresuj malucha bo na prawde jeszcze nie masz czym ;) Musi byc dobrze!!!!
 
Dzięki za słowa otuchy. Bardzo boję się jutra. Trzymajcie kciuki bo za duzo tego dla mnie. Niestety czlowiek w takich sytuacjach nie mysli racjonalnie. Któraś z was też najpierw dostala pappe? Już jestem zła bo bym wołała najpierw mieć usg.
Ja miałam krew pobierana w tym samym dniu co usg i tak jak dziewczyny piszą, to zestawienie jednego i drugiego ma dopiero sens - także spokojnie poczekaj na usg i na to co lekarz powie.
Dla pocieszenia powiem, że u mnie i beta i pappa na mocno niskim poziomie + podwyższone NT, ryzyko od razu podskoczyło, ale wierzymy i modlimy się o to, żeby było dobrze. I póki co (31 tc obecnie) wszystko wygląda w porządku, ale wiadomo że na dobre odetchniemy po porodzie.
Spokoju dla Was kobietki! I szczęśliwych zdrowych maluszków :)
Sobie też tego życzę :)
 
Dzięki za słowa otuchy. Bardzo boję się jutra. Trzymajcie kciuki bo za duzo tego dla mnie. Niestety czlowiek w takich sytuacjach nie mysli racjonalnie. Któraś z was też najpierw dostala pappe? Już jestem zła bo bym wołała najpierw mieć usg.
hej tez mam jutro genetyka trisomia 21 1:400, z usg genetycznego wszystko dobrze i tez sie bardzo boje.
 
Wiek 21lat, usg dobre, NT 2,45. Pobrana również krew do pappa wszystko w 13tc2d
Dziś odebrane wyniki i statystka t21 1:335.
Na amniopunkcję się nie namowie, raczej skorzystam z NIFTY bądź SANCO nie wiem czym to się różni, musze jeszcze doczytać!
Oby wszystko było dobrze ;)
 
Wiek 21lat, usg dobre, NT 2,45. Pobrana również krew do pappa wszystko w 13tc2d
Dziś odebrane wyniki i statystka t21 1:335.
Na amniopunkcję się nie namowie, raczej skorzystam z NIFTY bądź SANCO nie wiem czym to się różni, musze jeszcze doczytać!
Oby wszystko było dobrze ;)
Ryzyko bardzo malutkie, więc moim zdaniem nie m co się martwić.
U mnie USG też wyszło dobrze, nt podobnie jak u ciebie 2,4. Za to pappa
T21 1:33. Zdecydowaliśmy się na sanco (test z krwi robiony w laboratorium w Polsce) i wyszła zdrowa dziewczynka. P
 
Wiek 21lat, usg dobre, NT 2,45. Pobrana również krew do pappa wszystko w 13tc2d
Dziś odebrane wyniki i statystka t21 1:335.
Na amniopunkcję się nie namowie, raczej skorzystam z NIFTY bądź SANCO nie wiem czym to się różni, musze jeszcze doczytać!
Oby wszystko było dobrze ;)

1:335 jest mniejsze od 1:300, co generalnie jest testem negatywnym (w tym pozytywnym znaczeniu, czyli zaklada się, że dziecko nie posiada ZD) Z tego co wiem taki wynik nie jest wskazaniem do amniopunkcji. My mieliśmy 1:63 i było ok, także ja bym spał spokojnie na Twoim miejscu.
 
Wiek 21lat, usg dobre, NT 2,45. Pobrana również krew do pappa wszystko w 13tc2d
Dziś odebrane wyniki i statystka t21 1:335.
Na amniopunkcję się nie namowie, raczej skorzystam z NIFTY bądź SANCO nie wiem czym to się różni, musze jeszcze doczytać!
Oby wszystko było dobrze ;)
U mnie bylo ryzyko ZD 1:78. Przy podejrzeniu ZD lekarz polecil mi test Harmony- okresla ryzyko w 99.5% (Nifta chyba 99.1%). Co do testu Sanco to nie wiem jak jest.
Na Twoim miejscu rozszerzylabym badanie ale nie myslalabym o amniopunkcji. Masz super wyniki ale rozumiem, ze chcesz spac do konca ciazy spokojnie ;)
 
reklama
hej tez mam jutro genetyka trisomia 21 1:400, z usg genetycznego wszystko dobrze i tez sie bardzo boje.
Zawsze mozesz zrobic badanie z krwi. Troche kosztuje ale warto wydac te pieniadze by uspokoic nerwy. Po moich wynikach Twoj 1:400 brzmi cudownie...ale pamietam jak przy pierwszym dziecku wyszlo mi ryzyko 1:700 i zamartwialam sie.
 
Do góry