reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Podejrzewam co czujesz - u mnie na pierwszym prenatalnym NT 2,9 i biochemia oba wyniki na poziomie 0,3 MOM - ryzyko T13 1:263. Mój lekarz pierwsze co to amniopunkcję zalecił a później pół godziny pogadanka, że w takim wypadku to terminacja, bo mam już zdrowe dziecko, a chore zmienia całe życie, bo mąż pewnie odejdzie itd itd Byłam przerażona tą rozmową.
Był strach przed każdym kolejnym usg, przed każdym prenatalnym. Na amnio się nie zdecydowaliśmy, modlę się cały czas o zdrowie dla synka i wierzę, że będzie dobrze.
Teraz już końcówka ciąży i jest trochę stres, bo nigdy nic nie wiadomo, ale mam nadzieję, że jeszcze tydzień - dwa i będę Wam mogła napisać, że się nasz drugi skarb na świecie pojawił :)
Ps. Dla pocieszenia powiem, że moja położna stwierdziła, że przy usg bez zastrzeżeń (tak jak u Ciebie) rzadko kiedy się okazuje, że coś jest nie tak. A na trzecim prenatalnym lekarz (pierwszy raz!) nam powiedział, że kiepska biochemia może wskazywać na inne problemy np. z lozyskiem, cukrzycę itd., niekoniecznie wadę genetyczną.

Trzymaj się dzielnie!
To straszne i wręcz nieetyczne, co powiedział Ci lekarz. Współczuję Ci tego strachu, mam nadzieję, że po porodzie wszystko to przejdzie w zapomnienie.
 
reklama
Ja tez ma 35 lat,ryzyko wyliczają na podstawie wieku i usg,mi trisomia 13wyszla 1:73 a trisomia 21 1:209 .Lekarz genetyk mi odradzał Sanco z tego względu ze jesli wyjdą zle,robi się amniopunkcję-która nie jest obowiązkowa,jedynie daje Ci prawo do terminacji ciąży.A wiadomo ze to trudna i Tylko Twoja decyzja.Nie jest tak ze lekarz Cię przekreślił i ze jest coś zle.Lekarz nie jest jasnowidzem.Bedzie dobrze.-musi być .Trzymaj się ciepło.A dla Emirki szczęśliwego rozwiązania ciąży-czekamy na dobre wieści!
 
Witam dziewczyny.
Udzielałam się na forum ok str.622 wtedy niestety ZD się potwierdziło. Robiłam amniopunkcję. Ryzyko 1:27. Wyniki USG miałam idealne. Pappa wszystko zepsuła i jak się okazało to moje dzieciątko było tym 1 na 10 gdzie USG nie wykryje ZD.... Postanowiłam więc że niezależnie od wyników pappa w tej ciąży zrobię amniopunkcje.
Dzisiaj zwoniła Pani z Genomu w Rudzie Śląskiej z wynikami amniopunkcji. Usłyszałam najpiękniejsze słowa na świecie. ZDROWE DZIECIĄTKO!!!! Jestem chyba dzisiaj najszcześliwszą osobą na świecie. To już 19 tydzień. Myślę że teraz będzie już z górki

8 letni syn płakał razem z nami. Oh zapamietam ten dzień do końca życia. Młody w końcu uwierzył że może być dobrze. Staraliśmy sie o drugie dziecko 5 lat. Zaszłam w końcu w ciążę ale było puste jajo płodowego, rok później ZD córeczki-terminacja w listopadzie i teraz ZDROWY syn.

Dziewczyny nie poddawajcie się u mnie walka trwała tyle lat i jednak się udało! Pozdrawiam
 
NT było 3.5 a przepływy były wporzadku ale było brak kości nosowej badania były robione w 12 tygodniu a w 16 jak miałam robiona amniopunkcje to nosek już był
U mnie nt 3mm
Witam !jestem tu nowa z u waga śledziłam wasze posty i opnie na temat amniopunkcji,testów sanco,i wyników..Ja zrobiłam amniopunkcję w Warszawie ,na Czerniakowskiej na wynikibczeka się tydzień czasu,bez żadnych dodatkowych opłat.Usg i amniopunkcję wykonuje dr.Roszkowski doświadczony genetyk.Sam zabieg nie boli ,mniej niż pobranie krwi a dodam ze mam niski próg bólu.Teraz pozostało czekać na wyniki.
Tez będę miała tam robiona amniopunkcje, ale chyba przez dr Anne kucinska. Strasznie boję się wyniku. U mnie Nt 3mm, kość nosowa watpliwa....
 
reklama
Witam. Pytanie ,kobietki które już robiły amniopunkcje,jak czułyście się po niej? Były jakieś bóle podbrzusza lekkie bądź w miejscu ukłucia?
 
Do góry