reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Witam serdecznie.
Obecnie z partnerką jesteśmy w trudnej sytuacji. Oboje przed 30. 1 ciąża. W badaniach prenatalnych podwyzszone ryzyko ZD, wg USG 1:71, po PAPPA 1:62, po Sanco 1:2,5.
Jutro amniopunkcja. Trzymajcie kciuki.
PS. Czy słyszeliście o sytuacji, w której Sanco ( czy wcześniejsze Nifty itp) wyszło " fałszywie dodatni"?
Pozdrawiam.
 
reklama
Witam serdecznie.
Obecnie z partnerką jesteśmy w trudnej sytuacji. Oboje przed 30. 1 ciąża. W badaniach prenatalnych podwyzszone ryzyko ZD, wg USG 1:71, po PAPPA 1:62, po Sanco 1:2,5.
Jutro amniopunkcja. Trzymajcie kciuki.
PS. Czy słyszeliście o sytuacji, w której Sanco ( czy wcześniejsze Nifty itp) wyszło " fałszywie dodatni"?
Pozdrawiam.
Witaj!rozumiem wasz stres,niedawno przez to przechodziłam.Sanco tak jak pappa to są statystyki ,dlatego moj genetyk odrazdzal mi sanco z tego względu ze gdy wyjdzie zły to i tak jest wskazana amniopunkcja.Zycze spokoju i dobrych wyników.
 
Nifty pro to zupelnie inne badania. Sanco robią w Pl. A Nifry wysylana jest krew do labolatorium do Hongkongu. I ten jednak jest zdecydowanie bardziej wiarygodny. A wynik nawet ubezpieczony. Gdy sie okazalo ze.nie wykaże wad a ona jednak wystąpi.
Wynik fałszywie dodatni natomiast, niezwykle rzadko sie zdaza ale sie zdaza. I tego należy sie trzymać. Poki nie wiadomo czegoś na 100% trzeba mieć nadzieje i byc dobrej mysli. Trzymam kciuki
Witam serdecznie.
Obecnie z partnerką jesteśmy w trudnej sytuacji. Oboje przed 30. 1 ciąża. W badaniach prenatalnych podwyzszone ryzyko ZD, wg USG 1:71, po PAPPA 1:62, po Sanco 1:2,5.
Jutro amniopunkcja. Trzymajcie kciuki.
PS. Czy słyszeliście o sytuacji, w której Sanco ( czy wcześniejsze Nifty itp) wyszło " fałszywie dodatni"?
Pozdrawiam.
 
Witaj!rozumiem wasz stres,niedawno przez to przechodziłam.Sanco tak jak pappa to są statystyki ,dlatego moj genetyk odrazdzal mi sanco z tego względu ze gdy wyjdzie zły to i tak jest wskazana amniopunkcja.Zycze spokoju i dobrych wyników.

Zgadzam się, nam również przy ryzyku 1:10 odradzano Sanco czy inne NIFTY itp, bo i tak musielibyśmy robić amnipunkcję, niestety u nas to bezwodzie wszystko skomplikowało, i teraz tylko SANCO wchodziło w grę.

Ja właśnie wróciłam ze szpitala po kilku dniach pobytu, kroplówki nic nie pomogły (zresztą na cuda wcale nikt nie liczył), czekamy na wyniki SANCO i zobaczymy co dalej. Tylko dziecko musi wytrzymać w takich warunkach jeszcze troszkę...

Optymisto trzymam za Was kciuki, oby dzidziuś był zdrowy.

MmMm7 daj znać co u Was :*
 
Anglistka, wytrzymacie jeszcze, dużo leż odpoczywaj i pij (ponoć nie ma to żadnego wpływu na poziom wód ale kto tam wie).trzeba wierzyć że będzie dobrze, kiedy spodziewasz się wyników?
Jeśli chodzi o nas to my też już w domu, wody trochę się uzupełniły ale cały czas trzeba to kontrolować, mam ogromną nadzieję że będzie już tylko lepiej.
 
Anglistka, wytrzymacie jeszcze, dużo leż odpoczywaj i pij (ponoć nie ma to żadnego wpływu na poziom wód ale kto tam wie).trzeba wierzyć że będzie dobrze, kiedy spodziewasz się wyników?
Jeśli chodzi o nas to my też już w domu, wody trochę się uzupełniły ale cały czas trzeba to kontrolować, mam ogromną nadzieję że będzie już tylko lepiej.

Wyniki powinniśmy dostać maksymalnie do końca przyszłego tygodnia, może trochę wcześniej. Bo zdecydowaliśmy się na rozszerzoną wersję badań (nie tylko trisomie 21, 13 i 18 ale też rzadziej występujące wady), więc możliwe, że potrwa to ciut dłużej.

MmMm7 to super, że jesteś w domu i wody się podniosły! :) Oby tak dalej, trzymam kciuki :)

Optymisto bardzo mi przykro z powodu potwierdzenia wady, trzymajcie się :*
 
reklama
Dziewczyny, obiecałam sobie że dam znać po porodzie - w poniedziałek przez CC przyszedł na świat nasz syn, 10 punktów, zdrowy

Przypomnę, że na pierwszym prenatalnym NT 2,9 a do tego biochemia na poziomie 0,3 MOM oba parametry, w wyniku czego ryzyko t13 1:263
Nie zdecydowaliśmy się na amnio, modliliśmy się przed każdym usg i badaniem, i ryczalam po każdym kiedy wychodziło dobrze.
Jak mi go dali po porodzie to był potok łez - puściły wszystkie emocje, obawy, pojawiła się radość i wdzięczność za nasz mały cud.
Pani anestezjolog stwierdziła że mój płacz był pięknym widokiem i zrobiła nam zdjęcie, dzięki czemu mamy niezapomniany moment uchwycony w kadrze.

Każdej z Was życzę powodzenia, zdrowia dla malucha i wiary w to że będzie dobrze
Ściskam
 
Do góry