reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Czesc Dziewczyny. Potrzebuje wsparcia :(
Mam 31 lat, jestem otyla i jestem w pierwszej ciąży. USG mialam robione w 13tyg+6dni. Nosek widoczny ale NT wyszlo 3.44mm. Wszystko inne wygladalo ok. Zostalam skierowana na test PAPPA. Wynik tragiczny.
T21: 1:176
T18: 1:12
T13: 1:19
Zalamalam sie. Od razu napisalam do mojego ginekologa. Zostalam skierowana do szpitala na amniopunkcje. Zabieg mam miec w te srode. Boje sie. Na usg dzidzius idealnIe sie ulozyl wiec na 99% jest chlopczyk. Boje sie strasznie i zabiegu i wyniku i decyzji jaka byc moze mnie czeka. Czy ktoras z Was miala podobne wyniki?
Amnio nie ma co się bać. Ukłucie jak szpilką, igła mniejsza niż te używane do pobierania krwi łokciowej. Zabieg trwa kilka minut, a wynik da odpowiedź, czy dziecko rzeczywiście jest chore na którąś z tych trisomii.
 
reklama
To tylko statystyki,ja miałam trisomie 21, z pappy 1:65 ,W październiku urodziłam zdrowa dziewczynkę.

Oby jak najwięcej takich historii❤️
Czy w trakcie ciąży, w związku z takim wynikiem pappa, zdecydowałaś się na amniopunkcję, czy zostawiłaś już dalsze diagnozowanie?
Ja jeszcze czekam na wyniki pappa, ale w przypadku złego wyniku nie wiem, czy bym poszła na to badanie...
 
Dziewczyny, byłam znowu u genetyka. Powiedział, że amniopunkcja teraz i tak nie pokaże wszystkich chorób tylko te najpopularniejsze, tzn wskaże ilość chromosomow itp, ale moge dalej nanfz robić. Ja się dalej nie zgodzę, bo zd i inne typu patau raczej nie grożą, ale podejrzewają zespół silvera russela. Genetyk powiedział, że chce widzieć małą jak się urodzi. Poza tym to może być wina łożyska, to będzie badał kardiolog. Wiem, że dużo z Was miało amnio i żyjecie, ale ja się straty boję jak nie wiem co. Tak długo czekałam na ciążę i to żywą ;/
 
Czesc Dziewczyny. Potrzebuje wsparcia :(
Mam 31 lat, jestem otyla i jestem w pierwszej ciąży. USG mialam robione w 13tyg+6dni. Nosek widoczny ale NT wyszlo 3.44mm. Wszystko inne wygladalo ok. Zostalam skierowana na test PAPPA. Wynik tragiczny.
T21: 1:176
T18: 1:12
T13: 1:19
Zalamalam sie. Od razu napisalam do mojego ginekologa. Zostalam skierowana do szpitala na amniopunkcje. Zabieg mam miec w te srode. Boje sie. Na usg dzidzius idealnIe sie ulozyl wiec na 99% jest chlopczyk. Boje sie strasznie i zabiegu i wyniku i decyzji jaka byc moze mnie czeka. Czy ktoras z Was miala podobne wyniki?

Miałam wynik TR 21 1:53 (lub 56) ze mną na badaniach była dziewczyna z wynikiem TR 21 1:19. ja w ciąży 38 lat, ona 31.
Moja córka jest zdrowa, niedawno skończyła rok, tamta dziewczyna ma zdrowego synka.
Obie miałyśmy wyzsza wagę (ja lekka nadwagą, ona otyłość) obie niepalace.
Mam nadzieję, że troszkę Ci to pocieszy.
 
Czesc Dziewczyny. Potrzebuje wsparcia :(
Mam 31 lat, jestem otyla i jestem w pierwszej ciąży. USG mialam robione w 13tyg+6dni. Nosek widoczny ale NT wyszlo 3.44mm. Wszystko inne wygladalo ok. Zostalam skierowana na test PAPPA. Wynik tragiczny.
T21: 1:176
T18: 1:12
T13: 1:19
Zalamalam sie. Od razu napisalam do mojego ginekologa. Zostalam skierowana do szpitala na amniopunkcje. Zabieg mam miec w te srode. Boje sie. Na usg dzidzius idealnIe sie ulozyl wiec na 99% jest chlopczyk. Boje sie strasznie i zabiegu i wyniku i decyzji jaka byc moze mnie czeka. Czy ktoras z Was miala podobne wyniki?

Nie stresuj się niepotrzebnie, pappa to tylko statystyka.. jeśli potwierdzi się to co wykazała pappa to wtedy można się zamartwiać teraz jest bardzo duża szansa na to, że Twoje dziecko jest zdrowe! Bardzo Ci tego życzę żeby było zdrowe.. trzymam kciuki za Was! U mnie ryzyko ZD było 1:265 też się zamartwiałam i traktowałam ten wynik jak wyrocznie.. okazało się, że nosze w brzuszku zdrowego synka [emoji5]
 
Oby jak najwięcej takich historii❤
Czy w trakcie ciąży, w związku z takim wynikiem pappa, zdecydowałaś się na amniopunkcję, czy zostawiłaś już dalsze diagnozowanie?
Ja jeszcze czekam na wyniki pappa, ale w przypadku złego wyniku nie wiem, czy bym poszła na to badanie...
Ja na amnio się nie zdecydowałam, nawet jakby okazalo się dziecko z wada i tak bym.urodziła więc amnio u mnie nie miało sensu.
 
U mnie po papie ryzyko T21 wyniosło 1:292. Mam 37 lat. Lekarz powiedział że to tylko statystyka i żeby się nie martwić. Natomiast znajoma troszkę starsza której pappa wyszła ok była cały czas straszona przez lekarzy że mimo dobrych wyników jest w grupie zwiększonego ryzyka z racji wieku. Nie ma takich badań które określą czy dziecko jest w 100% zdrowe. Wiele wad ujawnia się długo po urodzeniu. Ja osobiście zrobiłam test harmony i dał mi chwilę spokoju ale czym bliżej porodu to i tak się martwię.Rozumiem wasze rozterki bo też przez to przechodziłam ale na amniopunkcję nigdy bym się nie decydowała bo i tak bym urodziła bez względu na wszystko. Trzymam kciuki za was i wasze dzieciątka. Pamiętajcie że pappa to tylko i wyłącznie statystyka.
 
reklama
Do góry