reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Witam wszystkich,

czekając na nasze wyniki przewertowałem solidnie ten wątek, dziękujemy wszystkim za udostępnianie informacji, które są bardzo pomocne i dają nadzieję. teraz napisze jak to było u nas.

pierwsze badanie usg, 13 tydzień, prywatna klinika SonoFem, u doktor Hameli.

markery wad chromosomalnych:
Kość nosowa- obecna, przepływ na zastawce trójdzielnej: zwykła.

CRL: 67,5, dziecko dość duże
NT: 1,4mm
DUCTUS VENOSUS: 1,720 — bardzo ponad skale.

T21: ryzyko podstawowe 1:871 // skorygowane 1:789
T18: podstawowe 1:2163 // skorygowane 1:884
T13: 1,6777 // 1,7611


nieprawidłowy przepływ w przewodzie żylnym


lekarz mocno sugeruje test papp-a, robimy od razu, czujemy niepokój. Badanie w usg było w środę, w piątek telefon z wynikiem, żona pojechała odebrac.

Wyniki biochemiczne z krwi matki:

Wolne ß-hCG 173,0 IU/1, odpowiada 5.170 MoM — czyli ponad 5-krotnie ponad skale.
PAPP-a 2,343 odpowiada 0,509 MoM



Ryzyko podstawowe// skorygowane
T21: 1:871 // 1:14
T18: 1:2163 // 1:6783
T13: 1:6777 // <1:20000


skierowanie na amniopunkcję. Wizyta u genetyka w IMiD na Kasprzaka w Warszawie. Badanie 21.10.2019, kilka kobiet oczekujących, duża nerwówka. Zabieg bezbolesny, nieprzyjemny, przebiegł pomyślnie. Jeden tydzień żona ma bardziej uważać, dużo odpoczywać. Wynik ma być za około 17 dni roboczych, maja zadzwonić w przypadku złych wyników lub spakować wynik i wysłać poczta jeśli będzie wszystko dobrze.

pierwszy tydzień oczekiwania w miarę, drugi to mocny stres, trzeci tydzień olbrzymi stres, żona zadzwoniła ale usłyszała ze 17 dni roboczych i nie ma szans na wynik szybciej. Czwarty tydzień (poniedziałek to święto 11 listopada) wiec przed nami najgorsze 4 dni. W czwartek 14.11 żona nie wytrzymała i zadzwoniła, to równo 17 dni roboczych. Pani powiedziała ze właśnie wysłali wyniki, ale nic więcej nie powie.

19.11 listonosz z wynikiem: kariotyp męski, w którym nie wykazano obecności aberracji chromosomowej.
Stężenie alfa1proteiny: 21618 UI/ml (norma 7438-28925)- prawidłowe

mam bardzo dzielną żonę! Teraz czekamy na badanie połówkowe, mamy nadzieje ze z serduszkiem wszystko będzie dobrze.

pozdrawiamy
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny mam prośbę do tych z Was, które robiły Sanco. Czy pokazałybyście, proszę, jak wygląda taki przykładowy wynik? Nifty pro dużo dziewczyn tutaj załączało, ale Sanco przykładowego nie mogę się doszukać. Pozdrowionka!
 
Miałam wynik TR 21 1:53 (lub 56) ze mną na badaniach była dziewczyna z wynikiem TR 21 1:19. ja w ciąży 38 lat, ona 31.
Moja córka jest zdrowa, niedawno skończyła rok, tamta dziewczyna ma zdrowego synka.
Obie miałyśmy wyzsza wagę (ja lekka nadwagą, ona otyłość) obie niepalace.
Mam nadzieję, że troszkę Ci to pocieszy.
Dziekuje 😘 ja juz po. Szczerze to praktycznie nie bolalo-bardziej bola mnie zastrzyki w brzuch lub pobieranie krwi. Fakt troche nieprzyjemne z uwagi na sam fakt ze to amnio i jest duzo stresu ale ogolnie do przezycia. Troszke obolala jestem, do tego mam wzdecia i bol glowy wiec tak srednio sie czuje. Czekam na wyniki. Teraz boje sie zebym nie miala czasem jakis powiklan, wiec uwazam jak tylko moge. Obym nic nie przeoczyla
 
Jak dlugo po amniopunkcjo prowadzilyscie oszczedny tryb zycia? Na czym to polegalo? Lezalyscie i chodzilyscie tylko do toalety czy robilyscie cos wiecej?
Mialyscie jakies powiklania?
 
mi kazano prowadzic oszczedny tryb zycia ale nie lezacy. bralam kilka dni antybiotyk, progesteron . na wyniki czekalam dlugo ale zobaczyc : kariotyp prawidlowy, meski .... nie ma ceny!!!!
zadnych komplikacji nie mialam po zabiegu.
 
Dzwonilam do szpitala. Mozliwe, ze jutro bedzie wynik. Ja doplacilam do badania (FISH) aby byl szybciej. Nie wiem jak mozna wytrzymac te 3-4tyg na wynik standardowej amniopunkcji. Ciezko jest mi to sobie wyobrazic. Ja juz odchodze od zmyslow a co dopiero tyle czekac :(
 
Szczerze dziewczyny jesteście dzielne, ja mdleje od jakiekolwiek ukłucia, nawet krzywej cukrowej mi nie chcą w przychodni zrobić a co dopiero ukłucie do wnętrza brzucha plus ten strach o powikłania :o
 
reklama
Witajcie dziewczyny, ja jutro jestem umowiona na amniopunkcje.
Jestem przerazona komplikacjami a tak najbardziej to wynikiem.
Zastanawiam sie nad metoda fish.. nie wytrzymam chyba tej niepewnosci...
 
Do góry