reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Dla mnie czekanie jest najgorsze ... jestem dość niecierpliwą osobą i ta świadomość, że nie będę wiedzieć odrazu mnie dobija...pociesza mnie tyle, że zaczyna się okres przedświąteczny mój ulubiony czas, może trochę zajmie mi głowę a z drugiej strony wiem o ile byłby piękniejszy gdyby wszystko było dobrze ...

Jakbym o sobie mowila.. tez jestem bardzo niecierpliwa i ciezko mi bylo wytrzymac te okropne dni w niepewnosci.. nie moglam sie na niczym skupic ani o niczym innym myslec.. ciagle tylko wybuchalam placzem albo siedzialam na internecie wertujac ciagle te same artykuly i fora internetowe..
Na kiedy masz ustalona amniopunkcje ? Bedziesz doplacala do szybkiego wyniku ?
U nas dzisiaj pada snieg, robi sie tak bialo.. magicznie wrecz swiatecznie... oby te swieta byly szczesliwe dla nas wszystkich !
 
reklama
Jakbym o sobie mowila.. tez jestem bardzo niecierpliwa i ciezko mi bylo wytrzymac te okropne dni w niepewnosci.. nie moglam sie na niczym skupic ani o niczym innym myslec.. ciagle tylko wybuchalam placzem albo siedzialam na internecie wertujac ciagle te same artykuly i fora internetowe..
Na kiedy masz ustalona amniopunkcje ? Bedziesz doplacala do szybkiego wyniku ?
U nas dzisiaj pada snieg, robi sie tak bialo.. magicznie wrecz swiatecznie... oby te swieta byly szczesliwe dla nas wszystkich !
Amniopunkcję mam wyznaczona na 17.12, dopłacę do szybszego wyniku zdecydowanie, gdyby nie taka możliwość pewnie w między czasie zdecydowałaby się na sanco albo coś w tym stylu, żeby mieć jakąkolwiek wiedzę wcześniej.
Natomiast nawet przyspieszony wynik pewnie nie będzie przed świętami, a bardzo bym chciała w święta już się nie denerwować tylko cieszyć :)
 
Amniopunkcję mam wyznaczona na 17.12, dopłacę do szybszego wyniku zdecydowanie, gdyby nie taka możliwość pewnie w między czasie zdecydowałaby się na sanco albo coś w tym stylu, żeby mieć jakąkolwiek wiedzę wcześniej.
Natomiast nawet przyspieszony wynik pewnie nie będzie przed świętami, a bardzo bym chciała w święta już się nie denerwować tylko cieszyć :)
Upewnij sie na 100% wszedzie gdzie sie da ze faktycznie zrobia przyspieszone badanie. U mnie mimo tego iz mowilam na kazdym etapie to i tak gdzies zostalo to pominiete i tak sobie czekam na standardowy wynik 😉 moze uda sie przed swietami 😊 powiedzieli ile sie czeka? Wiem ze to zalezy
 
Upewnij sie na 100% wszedzie gdzie sie da ze faktycznie zrobia przyspieszone badanie. U mnie mimo tego iz mowilam na kazdym etapie to i tak gdzies zostalo to pominiete i tak sobie czekam na standardowy wynik 😉 moze uda sie przed swietami 😊 powiedzieli ile sie czeka? Wiem ze to zalezy
13.12 mam wizytę u genetyka, który ma mi wszystko wyjaśnić. Mój ginekolog użył sformułowania, że kilka dni, mam nadzieje że 3-4 i dostanę piękny prezent na święta
 
Amniopunkcję mam wyznaczona na 17.12, dopłacę do szybszego wyniku zdecydowanie, gdyby nie taka możliwość pewnie w między czasie zdecydowałaby się na sanco albo coś w tym stylu, żeby mieć jakąkolwiek wiedzę wcześniej.
Natomiast nawet przyspieszony wynik pewnie nie będzie przed świętami, a bardzo bym chciała w święta już się nie denerwować tylko cieszyć :)

Amniopunkcje bedziesz wykonywala na nfz czy gdzies prywatnie w jakies klinice ? Ja robilam prywatnie i wynik mialam w 48 godzin... na ten calosciowy czekam dalej.. moze akurat dostaniesz po swietach wynik i bedziesz miala spokojnego sylwestra a w swieta bedzie sie duzo dzialo wiec zajmie Ci mysli cos innego :) trzymam kciuki !
 
Amniopunkcje bedziesz wykonywala na nfz czy gdzies prywatnie w jakies klinice ? Ja robilam prywatnie i wynik mialam w 48 godzin... na ten calosciowy czekam dalej.. moze akurat dostaniesz po swietach wynik i bedziesz miala spokojnego sylwestra a w swieta bedzie sie duzo dzialo wiec zajmie Ci mysli cos innego :) trzymam kciuki !
Z racji tego, że mam ryzyko wysokie mogę zrobić na NFZ, aczkolwiek jak dzisiaj byłam ustalić termin to mocno żałowałam, empatia lekarzy w szpitalu sięga dna....natomiast mnie przekonał do szpitala mój lekarz prowadzący, który powiedział, że akurat w tym szpitalu się o mnie nie boi i wie, że zrobią to dobrze, więc tam też poszłam. Mam tylko nadzieje, że skoro dopłacam wynik będzie szybko
 
Dziew, czy możecie mnie trochę wprowadzić w temat bo jestem po amniopunkcji, po tygodniu miałam pojawić się po wynik (ten okazał się prawidłowy) i nie kazano mi już po nic przyjeżdżać. Jednak czytam że na calosciowy wynik czeka się tygodniami... Czy powinnam odebrać jeszcze jakieś wyniki? Dodam, że amniopunkcje robiłam w Warszawie w szpitalu Orłowskiego. U mnie ryzyko wad było niskie ale miałam wysoką biochemię.
 
Dziew, czy możecie mnie trochę wprowadzić w temat bo jestem po amniopunkcji, po tygodniu miałam pojawić się po wynik (ten okazał się prawidłowy) i nie kazano mi już po nic przyjeżdżać. Jednak czytam że na calosciowy wynik czeka się tygodniami... Czy powinnam odebrać jeszcze jakieś wyniki? Dodam, że amniopunkcje robiłam w Warszawie w szpitalu Orłowskiego. U mnie ryzyko wad było niskie ale miałam wysoką biochemię.
Ja w sumie jestem dopiero przed, ale czytając to forum od deski do deski to wydaje mi się, że napewno musisz odebrać całościowe wyniki. Najlepiej to po prostu zadzwonić i się dopytać.
Gratuluje prawidłowego wyniku :)
 
Z racji tego, że mam ryzyko wysokie mogę zrobić na NFZ, aczkolwiek jak dzisiaj byłam ustalić termin to mocno żałowałam, empatia lekarzy w szpitalu sięga dna....natomiast mnie przekonał do szpitala mój lekarz prowadzący, który powiedział, że akurat w tym szpitalu się o mnie nie boi i wie, że zrobią to dobrze, więc tam też poszłam. Mam tylko nadzieje, że skoro dopłacam wynik będzie szybko

Jezeli ufasz swojemu lekarzowi prowadzacemu to musisz zaufac jesli chodzi o miejsce skierowania Cie na amniopunkcje.. Wiesz jak to jest zawsze inaczej sie patrza na Ciebie jak jestes prywatnie a inaczej jak idziesz na NFZ, ale mimo wszystko zebys trafila na wyrozumialego lekarza/lekarke ktora bedzie Ci robila pobranie.. Koniecznie napisz jak bylo po ! I dopytaj mniej wiecej kiedy mozesz uzyskac wynik..
 
reklama
Witam wszystkich,
U mnie historia jest taka. Jestem już po badania prenatalnych (13 t. 4d.) ze względu na wiek (36 lat). Usg wyszło ok NT 1,95, kość nosowa obecna, trochę wysokie tętno, ale w granicach normy. Niestety badanie krwi już kiepsko hCG 6,584 MoM, PAPP-A 0,648 Mom. Ryzylo ZD 1:15. Jutro mam amniopunkcję. Nie wiem skąd taka wysoka beta, przeraża mnie to czekanie i wyniki :(
 
Do góry