reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Masz SANCO wiec wiesz ze jest ok. A skad podejrzenie problemow z lozyskiem bo nie dopytalam wczesniej?
Wg mojego lekarza niskie białko PAPPa może wskazywać na problemy z rozwojem łożyska i/lub potencjalne nadciśnienie, które również mogą wpływać na łożysko i zaopatrywanie dziecka w składniki odżywcze. Moja ciąża jest po in vitro i mój lekarz twierdzi że może trochę inaczej przebiegać implantacja zarodka (przyznam że dla mnie to nowa teoria), co też ma wpływ na lozysko.
Dziś się wcisnęłam do gina, pokazać mu wyniki, poprosilam o USG, także na szybko zerknal.ze Młoda ma się dobrze :) wizyta przesunięta na za dwa tyg. Ale to jescze będzie za wcześnie na polowkowe.
 
Ja też jestem przed połówkowym.. I jeszcze sobie poczekam bo mam dopiero w 22 tc czyli za 3 tyg.
Ja też się denerwuje ☹ jeszcze gdzieś słyszałam że w związku z prawidłowym wynikiem z aminopunkcji nie mierzą wszystkiego 😵
Mysle ze to nie prawda. A jesli sie o to martwisz to po prostu nie mow na USG ze jestes po amnio :-)
 
Wg mojego lekarza niskie białko PAPPa może wskazywać na problemy z rozwojem łożyska i/lub potencjalne nadciśnienie, które również mogą wpływać na łożysko i zaopatrywanie dziecka w składniki odżywcze. Moja ciąża jest po in vitro i mój lekarz twierdzi że może trochę inaczej przebiegać implantacja zarodka (przyznam że dla mnie to nowa teoria), co też ma wpływ na lozysko.
Dziś się wcisnęłam do gina, pokazać mu wyniki, poprosilam o USG, także na szybko zerknal.ze Młoda ma się dobrze :) wizyta przesunięta na za dwa tyg. Ale to jescze będzie za wcześnie na polowkowe.
No to super. Najwazniejsze ze z Mloda wszystko dobrze. Faktycznie slyszalam wczesnie zaleznosci mieszy Bialkiem Pappa a lozyskiem... ale dla tej bety jakos prawidlowosci nie znajduje
 
Ja też jestem przed połówkowym.. I jeszcze sobie poczekam bo mam dopiero w 22 tc czyli za 3 tyg.

Mysle ze to nie prawda. A jesli sie o to martwisz to po prostu nie mow na USG ze jestes po amnio :-)
Ale oni wiedzą bo tam gdzie mam prenatalne to robili mi aminopunkcje 😕 chciałam iść w inne miejsce dodatkowo ale ta lekarka nie odbiera tel. Za tydzień będzie za późno ☹️
 
Ale oni wiedzą bo tam gdzie mam prenatalne to robili mi aminopunkcje 😕 chciałam iść w inne miejsce dodatkowo ale ta lekarka nie odbiera tel. Za tydzień będzie za późno ☹
Myślę, że akurat w tym przypadku nie ma się co martwić, bo pewno mniej dokładnie badają markery chorób, które już zostały wykluczone, bo przecież wiadomo, że ich nie ma, bo wykluczyło je dokładniejsze badanie.
W którym tygodniu jesteś? Ja dalej czekam na pełny wynik amnio i jestem tuż przed polowkowym. Moj stres jest prawie taki jak przed amnio...
 
Ale oni wiedzą bo tam gdzie mam prenatalne to robili mi aminopunkcje 😕 chciałam iść w inne miejsce dodatkowo ale ta lekarka nie odbiera tel. Za tydzień będzie za późno ☹
polowkowe to zupelnie co innego, jesli bede mieli jakies watpliwosci wynik amnio moze najwyzej potwierdzic czy wykluczyc przypuszczenia ale naprawde moze wykazaz wady nie genetyczne lub stan plodu chorego wiec maja robic porzadnie i juz. niepotrzebnie sie martwisz.
 
Ale oni wiedzą bo tam gdzie mam prenatalne to robili mi aminopunkcje 😕 chciałam iść w inne miejsce dodatkowo ale ta lekarka nie odbiera tel. Za tydzień będzie za późno ☹
Jestem pewna ze nie pomina niczego w Twoim badaniu. Nie masz sie co martwic. Trzymam kciuki zeby wszystko bylo dobrze!
 
reklama
Myślę, że akurat w tym przypadku nie ma się co martwić, bo pewno mniej dokładnie badają markery chorób, które już zostały wykluczone, bo przecież wiadomo, że ich nie ma, bo wykluczyło je dokładniejsze badanie.
W którym tygodniu jesteś? Ja dalej czekam na pełny wynik amnio i jestem tuż przed polowkowym. Moj stres jest prawie taki jak przed amnio...
Dziękuję 😘 teraz 20 tydzień
 
Do góry