reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Bardzo mi przykro 😕 jak to możliwe? Co teraz? Jak pisze na wyniku?
Ciaza jest dwukosmowkowa dwuowodniowa . Mam dwa wyniki dla kazdego osobno, jeden "kariotyp męski prawidłowy", drugi "kariotyp męski nieprawidłowy, w którym występuje trisomia chromosomu 21 ". Co teraz... Mam opcje selektywnej terminacji..ładnie to brzmi co ? 24go mam badanie polowkowe , zobaczymy co dalej .
 
Ciaza jest dwukosmowkowa dwuowodniowa . Mam dwa wyniki dla kazdego osobno, jeden "kariotyp męski prawidłowy", drugi "kariotyp męski nieprawidłowy, w którym występuje trisomia chromosomu 21 ". Co teraz... Mam opcje selektywnej terminacji..ładnie to brzmi co ? 24go mam badanie polowkowe , zobaczymy co dalej .

Bardzo współczuje, trudna decyzja przed Tobą [emoji17]
 
Ciaza jest dwukosmowkowa dwuowodniowa . Mam dwa wyniki dla kazdego osobno, jeden "kariotyp męski prawidłowy", drugi "kariotyp męski nieprawidłowy, w którym występuje trisomia chromosomu 21 ". Co teraz... Mam opcje selektywnej terminacji..ładnie to brzmi co ? 24go mam badanie polowkowe , zobaczymy co dalej .
Mam nadzieję, że wszystko u Ciebie skończy się dobrze. Jeśli myślałaś o terminacji to trzeba się spieszyć bo później powiedzą, że za późno 😕
 
Mam czas do 24tyg . Jestem w 18+2

Biorą pod uwagę wiek ciąży wg usg (w momencie wykonywania) wiec kiedy podejmiesz decyzje nie zwlekaj do ostatniej chwili.

To na pewno jedna z najtrudniejszych decyzji, i jaką by się nie podjęło żal zawsze pozostanie - jakkolwiek człowiek nie zdecyduje...
Ja bym sobie zadała pytanie - nie co lepiej, ale czego będę żałować bardziej.
Jestem myślami z Tobą [emoji173]️
 
Jeszcze nie dawno stalam przed taka sama decyzja, przynajmniej tak myslalam. Jest to bardzo ciezki wybor i decyzja, cokolwiek wybierzesz zawazy to na zawsze na zyciu Twoim, meza i zdrowego malucha. Nie ma tutaj dobrej decyzji, kazda jest zla. Urodzisz - dziecko do konca zycia bedzie wymagalo opieki, jak nie Twojej i meza, to pozniej brata.. nie wiadomo w jakim stopniu urodzi sie uposledzone.. usuniesz ? Kazdy dzien bedziesz bila sie z myslami, ze zrobilas cos najgorszego na swiecie... bo pozbawilas zycia swoje dziecko.. Mamy przypadek ZD w rodzinie, wiem jak to wyglada.. Jest to juz osoba dorosla prawie przed 40.. boi spac sie sama w pokoju, ciagle musi przebywac pod czyjas opieka.. oczywiscie potrafi zrobic kawe, pomoc przy obiedzie i w domowych obowiazkach, ale nie umie czytac ani pisac.. jesst najbardziej kochana osoba i bezinteresowna jaka znam ale mimo wszystko majac obok taka osobe wiem jak jej zycie rozni sie od naszego.. i ile trzeba poswiecic czasu i energii dla niej.. i to wszystko zalezy od tego na ile taka osoba z ZD jest sprawna umyslowo.. jedne mniej drugie wiecej.. ja bylam nastawiona na terminacje ciazy - wiem w praktyce jak zycie z ZD wyglada, nie chcialam takiego zycia dla mojego dziecka.. odpowiedzialnosci dla mojej pierwszej corki.. chociaz z myslami bilam sie caly czas.. i na szczescie wynik z amniopunkcji okazal sie prawidlowy, ale bylam przygotowana na najgorsze. Wiem, co przezywasz i bardzo Ci wspolczuje.. ja stalam prawie przed ta decyzja - nie musialam jej jednak podejmowac, i nie wiem jakby sie to skonczylo jakbym musiala podjac.. przed faktem tez latwiej sie mowi. Ty juz musisz to podjac. Cokolwiek zrobisz, bedzie to najlepsza decyzja jaka moglas podjac. Jestes kobieta i matka, i wiesz co dla Ciebie, meza i zdrowego synka bedzie najlepsze. To jest Twoj wybor, pamietaj o tym.
 
Boję się bo po aminopunkcji też może to wystąpić 😕
Podobno ryzyko wzrasta jak amnio jest robiona za wcześnie...
Dlugo mnie tu nie bylo, przestały mi przychodzić powiadomienia, nie wiem dlaczego.
W ogóle to zaczęły mnie znowu nachodzic jakieś obawy... wiem że to glupie...
 
reklama
Kochana jak jutro nie bedzie wynikow to zadzwon do cytogenetyki i niech sprawdza w dokumentach czy faktycznie wyslali na fisha. Czy bylo W Twoich dokumentach to zaznaczone.
Ja mialam amnio na polnej i to tam mi tego fisha nie zrobili. Jak juz lezalam na oddziale to kazali mi nowe dok podpisac bo te co podpisywalam na przyjeciu byly zle czy cos i tam na tym nlwym druczku nie zaznaczyli ze fish ma byc i automatycznie nie podpieli poprzednich dokumentow wiec laboratorium nie wiedzialo nic o fishu.
Jakby co to chodz na prv :)
Ja przez Ciebie, albo dzięki Tobie 3 razy pytalam czy na pewno tego FISHa zaznaczyli, chyba myśleli że oszalalam ;)
 
Do góry