reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Ciaza jest dwukosmowkowa dwuowodniowa . Mam dwa wyniki dla kazdego osobno, jeden "kariotyp męski prawidłowy", drugi "kariotyp męski nieprawidłowy, w którym występuje trisomia chromosomu 21 ". Co teraz... Mam opcje selektywnej terminacji..ładnie to brzmi co ? 24go mam badanie polowkowe , zobaczymy co dalej .
Bardzo mi przykro. Myślę, że każda z nas rozważała co będzie jak wyjdzie wynik nieprawidłowy... u Ciebie jest tym trudniej, że pewnie ewentualna terminacja będzie bardziej skomplikowana...
Niezależnie od Twojej decyzji będziemy Cię wspierać. Trzymaj się w tych trudnych chwilach.
 
reklama
@Ankaanka
Synek z ZD ma ogromne szczęście, że będzie miał brata w tym samym wieku. Przeogromne. Nikt go tak nie będzie napedzal jak brat, będzie chciał mu dorównać pod każdym względem:)

Większość tu z Pan jest zwolenniczkami terminacji, niestety. Wejdź na stronę dzieciaki cudaki. Gdyby było tak fatalnie rodzice że strony nie zdecydowaliby się na adopcję drugiego dzieciątka z ZD.
Ja wiem jak wygląda życie z niepełnosprawnym dzieckiem. Proszę mi wierzyć, oglądać gdzieś z boku u rodziny, a być rodzicem, to dwie kompletnie różne sprawy. Wcale nie jest tak jak to jest w naszym kraju kreowane. Jest po prostu... Inaczej. Zanim mi się starsza córka urodziła kompletnie inaczej postrzegalam niepełnosprawnych...
Życzę mnóstwo siły na najbliższy czas. To prawdopodobnie najgorsze wasze chwile. Ale z dnia na dzień będzie już tylko piękniej. Myślami jestem z wami, przetrwacie to, ten czas minie.
 
Ostatnia edycja:
@Ankaanka
Synek z ZD ma ogromne szczęście, że będzie miał brata w tym samym wieku. Przeogromne. Nikt go tak nie będzie napedzal jak brat, będzie chciał mu dorównać pod każdym względem:)

Większość tu z Pan jest zwolenniczkami terminacji, niestety. Wejdź na stronę dzieciaki cudaki. Gdyby było tak fatalnie rodzice że strony nie zdecydowaliby się na adopcję drugiego dzieciątka z ZD.
Ja wiem jak wygląda życie z niepełnosprawnym dzieckiem. Proszę mi wierzyć, oglądać gdzieś z boku u rodziny, a być rodzicem, to dwie kompletnie różne sprawy. Wcale nie jest tak jak to jest w naszym kraju kreowane. Jest po prostu... Inaczej. Zanim mi się starsza córka urodziła kompletnie inaczej postrzegalam niepełnosprawnych...
Życzę mnóstwo siły na najbliższy czas. To prawdopodobnie najgorsze wasze chwile. Ale proszę mi wierzyć, z dnia na dzień będzie już tylko piękniej. Myślami jestem z wami, przetrwacie to, ten czas minie.
Duzo czytałam na temat dzieci z zd . Genetyk stwierdził,ze to nie bedzie delikatna odmiana zd. Osoby z zd, które widzimy w tv i są aktywne zawodowo są z mozajka (czyli ktores z chromosomow są ok ) u mnie mozajki nie ma. Wszytskie pary chromosomow maja dodatkowa pare . WSZYTSKIE. Podjęliśmy dezycje z mężem. I jednak od jutra zaczynamy działać. Rozmawiałam juz z lekarzem. 😞
 
@Ankaanka
Synek z ZD ma ogromne szczęście, że będzie miał brata w tym samym wieku. Przeogromne. Nikt go tak nie będzie napedzal jak brat, będzie chciał mu dorównać pod każdym względem:)

Większość tu z Pan jest zwolenniczkami terminacji, niestety. Wejdź na stronę dzieciaki cudaki. Gdyby było tak fatalnie rodzice że strony nie zdecydowaliby się na adopcję drugiego dzieciątka z ZD.
Ja wiem jak wygląda życie z niepełnosprawnym dzieckiem. Proszę mi wierzyć, oglądać gdzieś z boku u rodziny, a być rodzicem, to dwie kompletnie różne sprawy. Wcale nie jest tak jak to jest w naszym kraju kreowane. Jest po prostu... Inaczej. Zanim mi się starsza córka urodziła kompletnie inaczej postrzegalam niepełnosprawnych...
Życzę mnóstwo siły na najbliższy czas. To prawdopodobnie najgorsze wasze chwile. Ale proszę mi wierzyć, z dnia na dzień będzie już tylko piękniej. Myślami jestem z wami, przetrwacie to, ten czas minie.

Ja jestem rodzicem dziecka niepełnosprawnego i to jest trudne życie ... niepełnosprawność intelektualna czasem daje nam w kość a choroby pojawią się ciągle nowe.

Tak wygląda nasze życie ,,,jak w tym spocie.


i póki, tego nie przeżyjesz nie wiesz, witajcie w naszym świecie. Liczenia ZA ŻYCIEM WYGLĄDA JAK PALEC PANI LICHOCKIEJ ...
 
Ja jestem rodzicem dziecka niepełnosprawnego i to jest trudne życie ... niepełnosprawność intelektualna czasem daje nam w kość a choroby pojawią się ciągle nowe.

Tak wygląda nasze życie ,,,jak w tym spocie.


i póki, tego nie przeżyjesz nie wiesz, witajcie w naszym świecie. Liczenia ZA ŻYCIEM WYGLĄDA JAK PALEC PANI LICHOCKIEJ ...
Na filmie są przedstawione mamy w kryzysie emocjonalnym. Skrajnie załamanie. Potrzebujące pomocy. Przykro mi, że tak wygląda Twój świat. Moje życie tak nie wygląda. Też jestem matka niepełnosprawnego dziecka.

@Ankaanka Nie działajcie pochopnie. Wszystkiego dobrego.
 
Hej, ja też czekam na wyniki aminopunkcji, nie dopłacalismy do fisza, nawet nam nic takiego nie proponowali. Badanie robiłam w Zielonej Górze, ponoć u nich to trwa ok 2 tyg. Moje prawdopodobieństwo to ZD 1:57....niby wiem, że mamy duże szanse, że będzie ok, ale im bliżej wyników tym bardziej panikuje...
 
Duzo czytałam na temat dzieci z zd . Genetyk stwierdził,ze to nie bedzie delikatna odmiana zd. Osoby z zd, które widzimy w tv i są aktywne zawodowo są z mozajka (czyli ktores z chromosomow są ok ) u mnie mozajki nie ma. Wszytskie pary chromosomow maja dodatkowa pare . WSZYTSKIE. Podjęliśmy dezycje z mężem. I jednak od jutra zaczynamy działać. Rozmawiałam juz z lekarzem. 😞
Trzymajcie się, przed wami ciężki czas. Trzymam kciuki, zeby wszystko poszło po waszej myśli.
Jeśli Ci to pomoże to wiem, ze są fora tematyczne, na których dziewczyny piszą co i jak...
 
Duzo czytałam na temat dzieci z zd . Genetyk stwierdził,ze to nie bedzie delikatna odmiana zd. Osoby z zd, które widzimy w tv i są aktywne zawodowo są z mozajka (czyli ktores z chromosomow są ok ) u mnie mozajki nie ma. Wszytskie pary chromosomow maja dodatkowa pare . WSZYTSKIE. Podjęliśmy dezycje z mężem. I jednak od jutra zaczynamy działać. Rozmawiałam juz z lekarzem. 😞
Rozmawiałaś z lekarzem więc wiesz co masz robić 😊 trzymaj się 😘
 
reklama
Duzo czytałam na temat dzieci z zd . Genetyk stwierdził,ze to nie bedzie delikatna odmiana zd. Osoby z zd, które widzimy w tv i są aktywne zawodowo są z mozajka (czyli ktores z chromosomow są ok ) u mnie mozajki nie ma. Wszytskie pary chromosomow maja dodatkowa pare . WSZYTSKIE. Podjęliśmy dezycje z mężem. I jednak od jutra zaczynamy działać. Rozmawiałam juz z lekarzem. 😞
Życzę Wam dużo siły na ten trudny czas, ciężko sobie nawet wyobrazić co przeżywacie ;(
 
Do góry