reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Dziewczyny dzisiaj powiem Wam, że nie wytrzymałam i musiałam usłyszeć bicie serca dziecka. Umówiłam się na wizytę, żeby zobaczyć małą na monitorze. Lekarz ogólnie mnie nie uspokoił, bo on mówi, że w większości Sanco się potwierdza, ale nie był mi w stanie wyjaśnić tych 14% prawdopodobieństwa. Mała się rusza. Z czaszką i mózgiem wszystko okej, przepływy prawidłowe, nawet był z stanie zobaczyć aortę i pień płucny prawidłowe. Jedynie co zobaczył to małe zwapnienia w sercu, ale powiedział, że może to być uroda dziecka. Rączki, nóżki i palce w normie (przy tej trisomi bardzo często palce są powyginane albo ściśnięte). Tętno 160 co też mnie uspokoiło, bo spadło ze 176. Na nic mnie nastawiał bo stwierdził, że choroba może się uwidocznić dopiero później, ale ja się zrobiłam spokojniejsza, że mogłam ją zobaczyć. Pozostaje czekać i liczyć na cud, że te 14% prawdopodobieństwa jest pomyłką.
Z tego co pamiętam dziewczyny pisaly, ze przy trisomiach 11 i 18 raczej ujawniają się na usg, gorzej z trisomia 21, bo ona w kilku procentach nie daje żadnych nieprawidłowości na usg
 
reklama
GabrielaNowak85 mam pytanko do Ciebie. Pisałaś, że znasz osobę u której test Sanco się pomylił. Wiesz może jaka predykcja wyszła u tej osoby (procentowo) ? Ja Was przepraszam, że non stop coś z mojej strony pytam, ale to jest mój sposób na uspokojenie. Szukam wszędzie gdzie jest to możliwe.
Pytaj i nie przepraszaj. Każda z nas przez to przeszła i wiemy jak to jest.
Ja mam mieć w piątek trzecie prenatalne i trochę się martwię. Chociaż nie wiem czym bardziej, sytuacja w kraju, innymi zdrowotnymi problemami... za dużo tego wszystkiego dla mnie
 
GabrielaNowak85 mam pytanko do Ciebie. Pisałaś, że znasz osobę u której test Sanco się pomylił. Wiesz może jaka predykcja wyszła u tej osoby (procentowo) ? Ja Was przepraszam, że non stop coś z mojej strony pytam, ale to jest mój sposób na uspokojenie. Szukam wszędzie gdzie jest to możliwe.
Hej, u mnie wyszło podwyższone ryzyko trisomi ze względu na NT=3,3. Chciałam uniknąć amniopunkcji i zrobiłam test genetyczny NIPT. Podobno jest nawet bardziej wrażliwy niż Sanco, ale u mnie nie wyszedł... (byłam w 1%). Obawiałam się bardzo amniopunkcji, która zrobiłam tydzień później. Na szczęście wszystko poszło dobrze i mikromacierz nie wykazała wad wrodzonych. Teraz czekamy na rozwiązanie, jeszcze 2,5 miesiąca. Życzę powodzenia!
 
A czy któraś z was słyszała może o przypadku (nie wiem być może był już taki temat/post ale za dużo tego) gdzie test np. Nifty, Harmony wszystkie które opierają się na badaniu z DNA wyszedł prawidłowo a dziecko mimo to urodziło się z jedną z badanych trisomii jakie oferuje badanie?
 
A czy któraś z was słyszała może o przypadku (nie wiem być może był już taki temat/post ale za dużo tego) gdzie test np. Nifty, Harmony wszystkie które opierają się na badaniu z DNA wyszedł prawidłowo a dziecko mimo to urodziło się z jedną z badanych trisomii jakie oferuje badanie?
Test Nifty czy jakikolwiek tego typu to test przesiewowy, nie podaje jednoznacznego wyniku tylko określa ryzyko (w formie prawdopodobieństwa). Tutaj czytałam (jak znajdę, podeślę) historie o tym, kiedy prawdopodobieństwo wyszło naprawdę niskie, a jednak dziecko nie było zdrowe.
 
A czy któraś z was słyszała może o przypadku (nie wiem być może był już taki temat/post ale za dużo tego) gdzie test np. Nifty, Harmony wszystkie które opierają się na badaniu z DNA wyszedł prawidłowo a dziecko mimo to urodziło się z jedną z badanych trisomii jakie oferuje badanie?
NIFTY i tego podobne testy to testy nadal testy prawdopodobieństwa. Nie dają pewności
 
Dziewczyny a wiecie może czym różnią się wyniki amniounkcji od tych przeprowadzonych metoda mikromacierzy? Jaka jest różnica? Oprócz czasu oczekiwania
 
reklama
Do góry