reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Jaka szerokość komór? Ja znam mnóstwo takich przypadków 😊 Moja córka ma wodoglowie i szereg innych wad a intelektualniw jest ponad normę.

Dokładnie jak wyżej ani pisze..
ja nie przytoczę Ci teraz konkretnie stron i forum, ale dzieci z izolowanym wodogłowiem (jeśli nie mają wad genetycznych) maja szanse na normalne życie, dzieci z małogłowiem niestety nie 😓
 
reklama
Jaka szerokość komór? Ja znam mnóstwo takich przypadków [emoji4] Moja córka ma wodoglowie i szereg innych wad a intelektualniw jest ponad normę.
Nie mam nigdzie podanych szerokości, są poszerzone i tyle wiem. Ale otwarcie nazywają to wodogłowiem. Przedstawiają mi najgorsze scenariujesze. Czy Twoja córka ma wodogłowie wrodzone? Jak to u was wyglądało?
 
Ostatnia edycja:
Po prostu dziewczyny nie umiem.. Chyba jakaś depresje (oprócz stwierdzonej juz nerwicy) złapałam.. Na widok łóżeczek i dziecięcych rzeczy az mnie ściska.. Wogole nie mam na to ochoty.. Nie umiem nawet tego wyjaśnić...mam jakiś taki wewnętrzny gniew.. Żal..
Nie wiem czy jestem jakas nienormalna ..
Gdybyn znalazła kogos kto był w podobnej sytuacji.. Przetrzeoalam wszystkie fora.. Same tragiczne wiadomości odnośnie małej głowy.. Każdy pisze i dużej a akurat takich historii jest mnóstwo i z dobrymi zakończeniami a nawet jeśli nie to wodogłowie można jakoś leczyć.. A małogłowie.. No masakra jakaś 😓

Johaszka - nie wiem czy to co napiszę Cię pocieszy, czy niekoniecznie, bo niestety nie znam dokładnych szczegółów. Ale pamiętam, że jak moja koleżanka była w pierwszej ciąży (7 lat temu), to też się trochę stresu najadła, bo dziecko na usg zawsze miało za małą głowę, inne wymiary w normie, a główka za każdym razem za mała i też lekarze mówili, że może być różnie. Niestety nie wiem, na jakim etapie ciąży zaczęła odstawać od normy i jak bardzo odstawała. U nich się wszystko dobrze skończyło, dziecko zdrowe, po prostu taka uroda. Zresztą ta koleżanka i jej mąż też nie maja nie wiadomo jakich głów, więc to rodzinne.
 
Cześć Dziewczyny!
Mój post chce napisać ku pokrzepieniu serc❤ dziś odebrałam mój wynik amniopunkcji ale może od początku. Cały wątek o amniopunkcji przeczytałam od początku do końca, nie udzielałam sie a jedynie biernie czekałam i umierałam ze strachu. Na amnipunkcje wysłał mnie moj ginekolog bo test Pappa dał prawdopodobieństwo ZD 1:22. Dodam, że usg idealne a wyniki z krwi tragedia no i mój wiek 38 lat. Po amniopunkcji odplywające wody płodowe i stan zapalny, nadal jestem na antybiotyku. A dziś telefon od genetyka, zdrowy synek❤ płalalam jak bóbr gdy lekarz podal mi wynik. zawsze trzeba mieć nadzieje do konca. Trzymajcie sie Dziewczyny cieplutko❤i samych dobrych wiadomości.
 
Johaszka - nie wiem czy to co napiszę Cię pocieszy, czy niekoniecznie, bo niestety nie znam dokładnych szczegółów. Ale pamiętam, że jak moja koleżanka była w pierwszej ciąży (7 lat temu), to też się trochę stresu najadła, bo dziecko na usg zawsze miało za małą głowę, inne wymiary w normie, a główka za każdym razem za mała i też lekarze mówili, że może być różnie. Niestety nie wiem, na jakim etapie ciąży zaczęła odstawać od normy i jak bardzo odstawała. U nich się wszystko dobrze skończyło, dziecko zdrowe, po prostu taka uroda. Zresztą ta koleżanka i jej mąż też nie maja nie wiadomo jakich głów, więc to rodzinne.

U nas odstaje ten wymiar BPD od samego początku, ok 2 tyg do tyłu.
HC tez było do tyłu ale podgoniła i jest tylko tydzień do tyłu.
Wagowo w 2 tyg przybrała 250 g
Dzis mamy 25+6 i waży wg usg 775 gram a HC wynosi 22,35 cm
Niestety BPD wciąż poniżej 1% 5,63 cm
Na szczęście słowo szpital dzis nie padło.. Skierowanie mamy na echo serduszka ale obdzwoniłam i bez szans.. Prywatnie muszę iść, 350 zł.
Za 2 tyg kolejna wizyta..
I tak od wizyty do wizyty..
AA i dostalam hydroksyzyne bo Pani doktor mowi ze nie moze patrzeć jak się męczę i stresuje.. Ostatnie 3 noce oka nie zmrużyłam, spadłam z wagi 900 g duzo nie duzo ale na bank z nerwów..
 
Cześć Dziewczyny!
Mój post chce napisać ku pokrzepieniu serc❤ dziś odebrałam mój wynik amniopunkcji ale może od początku. Cały wątek o amniopunkcji przeczytałam od początku do końca, nie udzielałam sie a jedynie biernie czekałam i umierałam ze strachu. Na amnipunkcje wysłał mnie moj ginekolog bo test Pappa dał prawdopodobieństwo ZD 1:22. Dodam, że usg idealne a wyniki z krwi tragedia no i mój wiek 38 lat. Po amniopunkcji odplywające wody płodowe i stan zapalny, nadal jestem na antybiotyku. A dziś telefon od genetyka, zdrowy synek❤ płalalam jak bóbr gdy lekarz podal mi wynik. zawsze trzeba mieć nadzieje do konca. Trzymajcie sie Dziewczyny cieplutko❤i samych dobrych wiadomości.
Cześć, czy możesz napisać jak dlugo odpływały Ci wody? Ja właśnie jestem w tej samej sytuacji, leżę w szpitalu po odpłynięciu wod po amino a dziecko zdrowe. Jestem zalamana, lekarze mówią ze pewnie stracę ciąże
 
Cześć, czy możesz napisać jak dlugo odpływały Ci wody? Ja właśnie jestem w tej samej sytuacji, leżę w szpitalu po odpłynięciu wod po amino a dziecko zdrowe. Jestem zalamana, lekarze mówią ze pewnie stracę ciąże
Wody odpływały mi jeden dzien i noc po amnipunkcji. Potem spędziłam 7h!!!na izbie przyjęć i się samo zatrzymało. Moge poradzić tylko leżenie plackiem z nogami podniesionymi do góry i trzymam kciuki za Twojego maluszka❤
 
reklama
Wody odpływały mi jeden dzien i noc po amnipunkcji. Potem spędziłam 7h!!!na izbie przyjęć i się samo zatrzymało. Moge poradzić tylko leżenie plackiem z nogami podniesionymi do góry i trzymam kciuki za Twojego maluszka❤
mi się wylały w nocy ale dopiero 3 dni po amino i na razie nic nie wycieka od kilku dni, ale lekarze
mowia ze to będzie się nadal wylewać 😭 jutro kontrola i zobaczymy czy naszły wody. Ja sobie nie mogę darować teraz tej aminopunkcji..
 
Do góry