reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Dziewczyny jakiś czas temu pisałam na forum Sama byłam w ciąży bliźniaczej gdzie u jednej dziewczynki przyziernosc karkowa wynosiła 4.3 Ze względu że ciąża bliźniacza jest ciąża wysokiego ryzyka nie zdecydowałam się na aminopunkcje Dziś moje córeczki mają pół roku. Niech moja malutka Tosia wleje w Was nadzieję i będzie dowodem na to że nt 4.3 nie zawsze oznacza chorobę u dziecka. Jest zupelnie zdrowa wesola dziewczynka Prawda jest taka ze urodzila sie z wiekszym tluszczykiem na karku (albo to tez moja obsesja ze tak ja obserwowalam )
Super wiadomość dla mnie 😀 Mój synuś NT 4,2, wstępnie wszystko ok, mam nadzieję że po porodzie też będzie ok😀
 
reklama
Witajcie dziewczyny,

10.06 miałam badania prenatalne, USG OK:
NT - 2,10 mm, BPD- 21 m kość nosowa obecna, anatomia płodu prawidłowa.
24.06 odebrałam wyniki PAPPA i nie za dobrze: wolne beta hCG 1,637 MoM, Pappa: 0,757 MoM.
T18 i T13 nieźle bo 1:2643 i 1:8317 ale T21 ryzyko podstawowe 1:56 (mam 41 lat) skorygowane na 1:61.
Dzisiaj odebrałam skierowanie na amniopunkcję i jutro w południe mam konsultację z genetykiem.

Jestem na 90% zdecydowana na amnio, boję się komplikacji ale potrzebuję wiedzieć na czym stoję.
Mam bardzo niskie TSH (0,02) i po sobotnim USG okazało się, że mam 9 guzków na tarczycy... dzisiaj miałam biopsję.
Mam nadzieję, że problemy z tarczycą i słaba morfologia to wyłączny powód mojego stresu.

Ufff, wygadałam się :)
Trzymam za Was kciuki Mamusie :*
 
Witajcie dziewczyny,

10.06 miałam badania prenatalne, USG OK:
NT - 2,10 mm, BPD- 21 m kość nosowa obecna, anatomia płodu prawidłowa.
24.06 odebrałam wyniki PAPPA i nie za dobrze: wolne beta hCG 1,637 MoM, Pappa: 0,757 MoM.
T18 i T13 nieźle bo 1:2643 i 1:8317 ale T21 ryzyko podstawowe 1:56 (mam 41 lat) skorygowane na 1:61.
Dzisiaj odebrałam skierowanie na amniopunkcję i jutro w południe mam konsultację z genetykiem.

Jestem na 90% zdecydowana na amnio, boję się komplikacji ale potrzebuję wiedzieć na czym stoję.
Mam bardzo niskie TSH (0,02) i po sobotnim USG okazało się, że mam 9 guzków na tarczycy... dzisiaj miałam biopsję.
Mam nadzieję, że problemy z tarczycą i słaba morfologia to wyłączny powód mojego stresu.

Ufff, wygadałam się :)
Trzymam za Was kciuki Mamusie :*
Kochana, wiem że to brutalnie zabrzmi ale statystykę popsuł wiek 😣 i wolne bHCG. PAPPA jest dość blisko 1, więc nie wygląda źle. Niestety wiek jest markerem który potrafi skopać wyniki, ale ja na Twoim miejscu również zdecydowałabym się na amnio. Trzymam kciuki, żeby wszystko szło po Twojej myśli 💪
 
Witajcie dziewczyny,

10.06 miałam badania prenatalne, USG OK:
NT - 2,10 mm, BPD- 21 m kość nosowa obecna, anatomia płodu prawidłowa.
24.06 odebrałam wyniki PAPPA i nie za dobrze: wolne beta hCG 1,637 MoM, Pappa: 0,757 MoM.
T18 i T13 nieźle bo 1:2643 i 1:8317 ale T21 ryzyko podstawowe 1:56 (mam 41 lat) skorygowane na 1:61.
Dzisiaj odebrałam skierowanie na amniopunkcję i jutro w południe mam konsultację z genetykiem.

Jestem na 90% zdecydowana na amnio, boję się komplikacji ale potrzebuję wiedzieć na czym stoję.
Mam bardzo niskie TSH (0,02) i po sobotnim USG okazało się, że mam 9 guzków na tarczycy... dzisiaj miałam biopsję.
Mam nadzieję, że problemy z tarczycą i słaba morfologia to wyłączny powód mojego stresu.

Ufff, wygadałam się :)
Trzymam za Was kciuki Mamusie :*
Ja miałam zd 1:57 - wynik prawidłowy 😀 trzymam kciuki za dobry wynik. Wiesz już kiedy będziesz miała amnio?
 
Ja miałam zd 1:57 - wynik prawidłowy 😀 trzymam kciuki za dobry wynik. Wiesz już kiedy będziesz miała amnio?
Super! Bardzo się cieszę, że u Ciebie wszystko OK 🙂
Nie, jeszcze nie wiem. Domyślam się, że wszystkiego dowiem się jutro na spotkaniu.
Martwi mnie jednak jedna rzecz, mam podwyższone i to mocno BMI. Opona na brzuchu i blizna po operacji (wielkością podobna do blizny po CC) mogą zakłócać widoczność. Na razie jestem 15+1, moja gin stwierdziła że można robić amnio już a ja truchleje na samą myśl czy lekarz będzie miał wystarczającą widoczność 😔
 
Super! Bardzo się cieszę, że u Ciebie wszystko OK 🙂
Nie, jeszcze nie wiem. Domyślam się, że wszystkiego dowiem się jutro na spotkaniu.
Martwi mnie jednak jedna rzecz, mam podwyższone i to mocno BMI. Opona na brzuchu i blizna po operacji (wielkością podobna do blizny po CC) mogą zakłócać widoczność. Na razie jestem 15+1, moja gin stwierdziła że można robić amnio już a ja truchleje na samą myśl czy lekarz będzie miał wystarczającą widoczność 😔
Spokojnie, mają dobre usg, ja nie należę do szczupłych...zabieg trwał 10 min - 5 czekaliśmy aż mała się uspokoiła. Nie wiem gdzie będziesz robić badanie ale lekarze robiący to badanie przeważnie znają się na swojej robocie. Będzie dobrze 😀
 
reklama
Witajcie dziewczyny,

10.06 miałam badania prenatalne, USG OK:
NT - 2,10 mm, BPD- 21 m kość nosowa obecna, anatomia płodu prawidłowa.
24.06 odebrałam wyniki PAPPA i nie za dobrze: wolne beta hCG 1,637 MoM, Pappa: 0,757 MoM.
T18 i T13 nieźle bo 1:2643 i 1:8317 ale T21 ryzyko podstawowe 1:56 (mam 41 lat) skorygowane na 1:61.
Dzisiaj odebrałam skierowanie na amniopunkcję i jutro w południe mam konsultację z genetykiem.

Jestem na 90% zdecydowana na amnio, boję się komplikacji ale potrzebuję wiedzieć na czym stoję.
Mam bardzo niskie TSH (0,02) i po sobotnim USG okazało się, że mam 9 guzków na tarczycy... dzisiaj miałam biopsję.
Mam nadzieję, że problemy z tarczycą i słaba morfologia to wyłączny powód mojego stresu.

Ufff, wygadałam się :)
Trzymam za Was kciuki Mamusie :*
Tak dokladnie statystyke popsuł wiek. Ja miałam w dniu badania jeszcze 28 lat liczone a wyniki praktycznie identyczne jak Twoje i ja nawet miałam marker niedomknieta zaatawke. Pokaże Ci moje wyniki. Oczywiście nie odradzam amnio, ale może Cię troszkę uspokoję ;)
 

Załączniki

  • 15935877975151761376189.jpg
    15935877975151761376189.jpg
    1,4 MB · Wyświetleń: 129
  • 1593587834998-1476841184.jpg
    1593587834998-1476841184.jpg
    1,1 MB · Wyświetleń: 129
Do góry