reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Przede wszystkim uspokój się. Weź nospe i magnez. Postaraj się zrelaksować, obejrzyj serial lub książkę poczytaj. Stres pewnie nakręca cię i to nie pomaga. Będzie okej. Zagrożenie mija po 2 tygodniach ale najważniejszy jest pierwszy tydzień.
 
reklama
Cześć. Zdecydowałam się na amniopunkcję. Wczoraj rano miałam wykonaną. I jestem przerażona. Wczoraj było wszystko ok, dzisiaj rano z kolei ból w podbrzuszu taki jak przy okresie. Leżę od wczoraj cały czas, tylko na siku wstaję. Co Wam mówili lekarze, ile dni jest ryzyko wysokie powikłań, czy leżeć cały tydzień, na co zwracać baczniejszà uwagę? Trochę panikuję pewnie, ale bardzo się boję. Kiedy można uznać, że jest już bezpiecznie, że się tam zagoiło wszystko..
Mi powiedziała że 3 dni się oszczędzać, tydzień generalnie uważać. Jeżeli do tygodnia się nic nie podzieje to będzie ok. I powiedziała że jeżeli ból będzie silniejszy niż na okres, mocne skurcze czy krew to od razu na sor. Zażywasz nospe i mag b6?
 
Mi powiedziała że 3 dni się oszczędzać, tydzień generalnie uważać. Jeżeli do tygodnia się nic nie podzieje to będzie ok. I powiedziała że jeżeli ból będzie silniejszy niż na okres, mocne skurcze czy krew to od razu na sor. Zażywasz nospe i mag b6?
Mi zalecił luteinę 2 razy 100mg, 3 dni przed i teraz tydzień, ale dziś jak mnie bolało, to wzięłam nospe tez i będę brała. Ile tej nospy łykałaś? Magnezu nie mogę, bo choruje na padaczkę i on niestety pogarsza sprawę. A to też ważne, żebym nie miała ataków
 
Mi zalecił luteinę 2 razy 100mg, 3 dni przed i teraz tydzień, ale dziś jak mnie bolało, to wzięłam nospe tez i będę brała. Ile tej nospy łykałaś? Magnezu nie mogę, bo choruje na padaczkę i on niestety pogarsza sprawę. A to też ważne, żebym nie miała ataków
Ja miałam zalecenie 3x1 przez 3 dni po
 
Tak naprawde 3 pierwsze dni sa kluczowe. Z kazdym dniem ryzyko spada. Jak bylam na kontroli w srode (a amnio mialam w poniedzialek) to lekarz powiedzial ze juz mozna przestac sie bac.
Lekkie klucia tez mialam, leżałem przez te trzy dni caly czas, od 4 dnia juz normalnie funkcjonowalam
 
Tak naprawde 3 pierwsze dni sa kluczowe. Z kazdym dniem ryzyko spada. Jak bylam na kontroli w srode (a amnio mialam w poniedzialek) to lekarz powiedzial ze juz mozna przestac sie bac.
Lekkie klucia tez mialam, leżałem przez te trzy dni caly czas, od 4 dnia juz normalnie funkcjonowalam
Dziękuję. z tego co pisałyśmy kiedyś, też miałaś u dr Pietrasika? ja mam taki ból okresowy, ale może to też od perystaltyki, jak człowiek tak leży i się na tym skupia to też masakra, a ciężko mi zająć głowę czymś innym.Zaczynam żałować, że zrobiłam amnio. Że podjęłam to ryzyko
 
Ostatnia edycja:
Dziękuję. z tego co pisałyśmy kiedyś, też miałaś u dr Pietrasika? ja mam taki ból okresowy, ale może to też od perystaltyki, jak człowiek tak leży i się na tym skupia to też masakra, a ciężko mi zająć głowę czymś innym.Zaczynam żałować, że zrobiłam amnio. Że podjęłam to ryzyko
Ja slyszalam ze pierwsze 24 h sa ryzykowne,duze mialas ryzyko wad?napewno zrobilas amino bo byla to przemyslana i odpowiedznia dla was decyzja.mysle ze bedzie dobrze,duzo kobiet ma skurcze lekkie
 
Dziękuję. z tego co pisałyśmy kiedyś, też miałaś u dr Pietrasika? ja mam taki ból okresowy, ale może to też od perystaltyki, jak człowiek tak leży i się na tym skupia to też masakra, a ciężko mi zająć głowę czymś innym.Zaczynam żałować, że zrobiłam amnio. Że podjęłam to ryzyko
Tak mialam u Pietrasika. Bardzo dobry specjalista. Mysle że tez nakrecasz sie na ten bol. Ja sobie wkrecilam że plyn owodniowy wycieka. Nawet wkladki kupilam amniocheck. Kazdy sobie coś wkreca bo to stresujący zabieg. Ale napewno bedzie wszystko dobrze :)
 
Ja slyszalam ze pierwsze 24 h sa ryzykowne,duze mialas ryzyko wad?napewno zrobilas amino bo byla to przemyslana i odpowiedznia dla was decyzja.mysle ze bedzie dobrze,duzo kobiet ma skurcze lekkie
Ryzyko 1:170, wiec takie ani bardzo wysokie ani niskie. Biochemia Pappa zawaliła. W usg wszystko ok, ale i tak się bałam. Zdecydowaliśmy iść na amnio i teraz bije się jeszcze bardziej. Koszmar. Minęło 27h ale mnie boli tak okresowo, nabrałam nispy i luteiny ile tylko mozna
 
reklama
Ryzyko 1:170, wiec takie ani bardzo wysokie ani niskie. Biochemia Pappa zawaliła. W usg wszystko ok, ale i tak się bałam. Zdecydowaliśmy iść na amnio i teraz bije się jeszcze bardziej. Koszmar. Minęło 27h ale mnie boli tak okresowo, nabrałam nispy i luteiny ile tylko mozna
Mi lekarka mówiła że może boleć brzuch tak okresowo. Może zadzwoń do swojego lekarza skoro tak bardzo się denerwujesz
 
Do góry