reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Usg wyszlo Ok.
12 tyg
CRL 60,4mm
NT 2,20
Kość nosowa obecna
Serduszko 168
Narządy prawidłowe

Natomiast po wprowadzeniu wynikow z krwi wyszlo mi
Bhcg 0,475 MoM
Pappa 0,177 MoM

Ryzyka
Tris 21 - 1:443
Tris 18 - 1:77
Tris 13 - 1:315

Skierowanie na amniopunkcję itp. Umieram z nerwow. Marwi mnie tez dosc wysokie jak na ten wiek ciazy NT.
Co do tego NT to nie jest ono aż tak wysokie. Poza tym to jest kwestia pomiaru. Koleżance lekarka mierzyła 3 razy i za każdym razem inny wynik 😉

Denerwujesz się samym zabiegiem czy wynikiem? Pewnie i tym i tym. Jeżeli możesz sobie pozwolić na dodatkowe koszty to polecam dokupic mikromacierze wtedy wynik jest już po kilku dniach.
 
reklama
Co do tego NT to nie jest ono aż tak wysokie. Poza tym to jest kwestia pomiaru. Koleżance lekarka mierzyła 3 razy i za każdym razem inny wynik 😉

Denerwujesz się samym zabiegiem czy wynikiem? Pewnie i tym i tym. Jeżeli możesz sobie pozwolić na dodatkowe koszty to polecam dokupic mikromacierze wtedy wynik jest już po kilku dniach.
Denerwuje sie tym ze USG było Ok a ta krew to jakas masakra. Boje sie ze pojawia sie kłopoty z na późniejszym etapie kiedy bedxie juz na wszystko za późno i zostanę z chorym dzieckiem.
Moja prowadząca twierdzi ze trisomie 18 i 13 gdzie mam większe ryzyka byłoby juz widac bo sa to ciezkie wady. A co do tris 21 to jest kość nosowa i z sercem wszystko Ok. Tylko ta przeciętność. Boje sie bo gdzies tu czytałam ze w 12 tyg kość nosowa była a w 20 juz nie…
 
Nefret jeżeli chodzi o ryzyka i biochemię miałam podobne wartości (kilka postów wcześniej). Robiłam amnio.
2.5tyg temu urodziłam zdrowa core w 40+3. Nie zmienia to faktu że do końca ciąży z tyłu głowy ciągle miałam że "coś" może być nie tak. Zresztą nawet po porodzie gdzieś mi cmi od czasu do czasu że z czegoś ta biochemia wyszła niefajna. No ale niepokój o maleństwo jest już wpisany do końca życia ;)
 
Denerwuje sie tym ze USG było Ok a ta krew to jakas masakra. Boje sie ze pojawia sie kłopoty z na późniejszym etapie kiedy bedxie juz na wszystko za późno i zostanę z chorym dzieckiem.
Moja prowadząca twierdzi ze trisomie 18 i 13 gdzie mam większe ryzyka byłoby juz widac bo sa to ciezkie wady. A co do tris 21 to jest kość nosowa i z sercem wszystko Ok. Tylko ta przeciętność. Boje sie bo gdzies tu czytałam ze w 12 tyg kość nosowa była a w 20 juz nie…
Moje USG też było książkowe a krew namieszała sporo i dlatego znalazłam się w tym wątku. Myślę, że takich przypadków jak nasze jest baaaardzo dużo dlatego warto pogłębić diagnostykę, żeby wiedzieć jak to faktycznie wygląda.
Jesteś zdecydowana zrobić amniopunkcję?
 
Nefret jeżeli chodzi o ryzyka i biochemię miałam podobne wartości (kilka postów wcześniej). Robiłam amnio.
2.5tyg temu urodziłam zdrowa core w 40+3. Nie zmienia to faktu że do końca ciąży z tyłu głowy ciągle miałam że "coś" może być nie tak. Zresztą nawet po porodzie gdzieś mi cmi od czasu do czasu że z czegoś ta biochemia wyszła niefajna. No ale niepokój o maleństwo jest już wpisany do końca życia ;)
Dzieki… pocieszam sie czym sie da…
Mam juz zdrowa corka. Poprzednia ciąże poroniłam w 7 tyg. Czekanie wykańcza.
 
Moje USG też było książkowe a krew namieszała sporo i dlatego znalazłam się w tym wątku. Myślę, że takich przypadków jak nasze jest baaaardzo dużo dlatego warto pogłębić diagnostykę, żeby wiedzieć jak to faktycznie wygląda.
Jesteś zdecydowana zrobić amniopunkcję?
Dzis pobieram krew na Nifty i zapisuje sie do genetyka. Wynik nifty ma byc do 10 dni. Bede robic amino ale nie ma terminu nawet bo najpierw konsultacja. gdzies czytałam ze nifty wyszedł Ok a dziecko chore. Tym nifty chce sie uspokoić na czas oczekiwania na wynik amino. Jestem z tych w gorącej wodzie kąpanych.
 
Dzis pobieram krew na Nifty i zapisuje sie do genetyka. Wynik nifty ma byc do 10 dni. Bede robic amino ale nie ma terminu nawet bo najpierw konsultacja. gdzies czytałam ze nifty wyszedł Ok a dziecko chore. Tym nifty chce sie uspokoić na czas oczekiwania na wynik amino. Jestem z tych w gorącej wodzie kąpanych.
Ja miałam pappa na poziomie jakoś ponad 0,3 a beta HCG lekko ponad 0,4, do tego wysokie tętno dziecka więc podwyższone ryzyko T13. NT 2, z tego co wiem to norma jest do 2,5. Po badaniach genetycznych okazało się że zdrowy chłopak. Teraz jestem już po połówkowych, mały rozwija się super, żadnych zmian. Kiepska biochemia narobiła dużego stresu, ale wierzę że do końca będzie dobrze.
U Ciebie też na pewno wszystko będzie ok, USG jest dobre a to jest najważniejsze. Wiem, że to trudne bo pamiętam jak ja przeżywałam, ale mimo wszystko spróbuj się nie denerwować. Trzymam kciuki ❤️
 
reklama
Do góry