reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Witam dzisiaj bylam 2 raz na badaniu prenatalnym poniewaz w pierwszym wyszly nieprawidlowosci .
W tamtym wyszlo przeziernosc 4,2 mm , brak kosci nosowej , I cos z przeplywami .
A w tym badaniu wyszlo przeziernosc 3,5 mm , kosc nosowa czesciowo . Czyli jakby jednej czesci nie bylo , zle przeplywy I niedomykalnosc prawej zastawki serca . Zostala mi od razu zlecona biopsja jutro . Jestem w 13 tyg . Przeraza mnie to badanie . Miala ktoras tak wczesnie ? Bo widze ze tutaj tylko amniopunkcja a na ile wiem to dopiero sie robi w 15 tyg ciazy . Boje sie co wyjdzie bo krew na bete I pappe dopiero dzisiaj mi pobrali I wynik bedzie za tydzien ale nie chca czekac lekarze na wynik tylko od razu dzialac. Musze sie jakos przygotowac do tego badania ?
 
Witam dzisiaj bylam 2 raz na badaniu prenatalnym poniewaz w pierwszym wyszly nieprawidlowosci .
W tamtym wyszlo przeziernosc 4,2 mm , brak kosci nosowej , I cos z przeplywami .
A w tym badaniu wyszlo przeziernosc 3,5 mm , kosc nosowa czesciowo . Czyli jakby jednej czesci nie bylo , zle przeplywy I niedomykalnosc prawej zastawki serca . Zostala mi od razu zlecona biopsja jutro . Jestem w 13 tyg . Przeraza mnie to badanie . Miala ktoras tak wczesnie ? Bo widze ze tutaj tylko amniopunkcja a na ile wiem to dopiero sie robi w 15 tyg ciazy . Boje sie co wyjdzie bo krew na bete I pappe dopiero dzisiaj mi pobrali I wynik bedzie za tydzien ale nie chca czekac lekarze na wynik tylko od razu dzialac. Musze sie jakos przygotowac do tego badania ?
Nie musisz się przygotowywać ale pamiętaj o odpoczynku po
 
A jest mozliwosc ze nie wyjdzie wada genetyczna tylko jedynie wada serca ?
Wszystko jest możliwe. Na tak wczesnym etapie sece jeszcze może być ok (tak mi się wydaje ale lekarzem nie jestem) ja robiłam amnio w połowie ciąży. Wyszła nam wada. Moje dziecko właśnie marudzi leżąc obok mnie 😆
 
Tak.
Podejrzenie zd, tu było ok ale ma mikrodelacje w długim ramieniu chromosomu 15.
Ta wada powoduje ryzyko wystąpienia różnych wad, od serca po problemy psychiczne
A jesli moge zapytac , to u was sie skonczylo na tym ze z powodowalo wade serca czy cos jeszcze ? Mam dwie zdrowe corki I jest to wszystko nowe I przerazajace wiec wole dopytac
Edit: poczytalam troche I jednak to bardziej zlozone u was . Ja wiem ze na ten moment nie mam co porownywac ale jestem poprostu zalamana. Probuje sie trzymac I nie ryczec ale z kazda wizyta u lekarza jest coraz ciezej
 
reklama
A jesli moge zapytac , to u was sie skonczylo na tym ze z powodowalo wade serca czy cos jeszcze ? Mam dwie zdrowe corki I jest to wszystko nowe I przerazajace wiec wole dopytac
Edit: poczytalam troche I jednak to bardziej zlozone u was . Ja wiem ze na ten moment nie mam co porownywac ale jestem poprostu zalamana. Probuje sie trzymac I nie ryczec ale z kazda wizyta u lekarza jest coraz ciezej
W chromosomie 15 to pewnie inna wada nóż czytałaś. Ta jej jest słabiej opisana i tylko w publikacjach zagranicznych. Jest lżej. W sercu się poprawiło a to co jest to może z tym żyć bez problemów. Kontrola kardiologiczna raz do roku. Ma wodonercze obustronne i tam jeszcze parę rzeczy ale jest dobrze 😌
 
Do góry