reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja

A mogę zapytać jaki Był u Was powód skierowania na amniopunkcję?
@DariaWr jak się czujesz po pobraniu? Jeśli to nie tajemnica ile dopłacałas za ten szybki test?

Zastanawia mnie czy zakres badania jest zawsze taki sam? Tz czy sprawdzają standardowe mutacje dla każdego przypadku?? Czy z płynu owodniowego są w stanie sprawdzić coś poza genami chodzi mi o wady rozwojowe?
 
reklama
A mogę zapytać jaki Był u Was powód skierowania na amniopunkcję?
@DariaWr jak się czujesz po pobraniu? Jeśli to nie tajemnica ile dopłacałas za ten szybki test?

Zastanawia mnie czy zakres badania jest zawsze taki sam? Tz czy sprawdzają standardowe mutacje dla każdego przypadku?? Czy z płynu owodniowego są w stanie sprawdzić coś poza genami chodzi mi o wady rozwojowe?
Od wczoraj bolał mnie brzuch z jednej strony i to mi nadal dokucza więc nie wiem czy po dzisiejszym dniu czuję coś więcej.
Wiem że ten szybki test to badanie kriotypu ale jaki zakres ma dokładnie nie wiem. Koszt to 700 zł. Kazali się oszczędzać przez kilka dni.
Wysokie ryzyki trisomii 18
 
To ja jeśli dobrze kojarzę to właśnie to badanie u nas jest odpłatne i nazywane szybkim testem.
Tak, to pewnie to, a jaki jest koszt takiego badania? U mnie nie było opcji dopłacenia do szybszego wyniku, a nawet nie wiedziałam że miałam mieć ten QF-PCR. Z tym że o ile dobrze pamiętam to był test z krwi, a wynik faktycznie był po dwóch dniach.
 
Tak, to pewnie to, a jaki jest koszt takiego badania? U mnie nie było opcji dopłacenia do szybszego wyniku, a nawet nie wiedziałam że miałam mieć ten QF-PCR. Z tym że o ile dobrze pamiętam to był test z krwi, a wynik faktycznie był po dwóch dniach.
Ten test jest z płynu owodniowego, który pobierają podczas amnio. Cena to 700 zl.
 
Hej ja również miałam robiona aminopukcje ponieważ na usg polowkowym w 20 tyg wyszło że mam pepowine dwunaczyniowa zamiast trzy i an dodatek znaleźli malutka plamke na mózgu u dziecka 😑 dodam że robiłam badania prenatlne w 1 trymestrze z krwi i wyszły dobrze . Mieszkam w Holandii i tu robiłam aminopunkcje tutaj do 2 tyg czeka się na wynik jeszcze tydzień niepewności i strachu mnie czeka 😑😑
 
Czy któraś z Was dziewczyny po amniopunkcji musiała sama zawozić materiał pobrany do Insttytutu? U mnie dokładnie chodzi o IMID w Warszawie. Amnio mam w Szpitalu Orłowskiego,. Obawiam się jaki bedzie moj stan po badaniu i ile to wszystko potrwa,
 
Czy któraś z Was dziewczyny po amniopunkcji musiała sama zawozić materiał pobrany do Insttytutu? U mnie dokładnie chodzi o IMID w Warszawie. Amnio mam w Szpitalu Orłowskiego,. Obawiam się jaki bedzie moj stan po badaniu i ile to wszystko potrwa,
Ja zrobiłam w Przychodni Prenatalnej przy Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym w Poznaniu i u nas to oni wszystko dostarczali do laboratorium. Będziesz w stanie sama ale lepiej żeby ktoś był z Tobą. Sam zabieg pobrania to chwila trwa kilka minut, wcześniej lekarz na ugs szuka odpowiedniego miejsca do wkłucia i podczas pobrania cały czas trzyma głowicę i kontroluje sytuację. Po zabiegu chwilę leżałem na szezlongu w innym pomieszczeniu ok 30-40 min później mogłam iść.
 
reklama
Czy któraś z Was dziewczyny po amniopunkcji musiała sama zawozić materiał pobrany do Insttytutu? U mnie dokładnie chodzi o IMID w Warszawie. Amnio mam w Szpitalu Orłowskiego,. Obawiam się jaki bedzie moj stan po badaniu i ile to wszystko potrwa,
Hej, mysle o amnio rownież w Szpitalu Orłowskiego. Ty zapewne jestes juz po. Powiesz mi cos wiecej:
Czy trzeba sie umawiac na to badanie?
Czy sa jakies kolejki na to badanie?
Jak długo ono trwa?
Jak sie po nim czułaś?
Czy lekarz wykonujacy pobranie jest wporządku?
Ile czekałas na wynik?
 
Do góry